reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Tomasz Sikora stałym komentatorem biathlonu w Eurosporcie

dodano: 2019-11-13 10:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eurosport/satkurier.pl

Tomasz Sikora Eurosport Polski biathlonista Tomasz Sikora będzie od początku sezonu stałym komentatorem biathlonu w Eurosporcie. Wicemistrz olimpijski z Turynu, który w przeszłości komentował już zawody na antenie Eurosportu oraz był jednym z głównych ekspertów stacji podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pyeongchang, stworzy duet komentatorski z Tomaszem Jarońskim. Pierwsze zawody z ich komentarzem już 30 listopada. Tomasz Sikora zastąpi Krzysztofa Wyrzykowskiego, który po 18 latach żegna się z Eurosportem i przechodzi do Polsatu Sport.

Tomasz Sikora Eurosport


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tomasz Sikora to legenda polskiego biathlonu – wicemistrz olimpijski z Turynu z 2006 roku, mistrz świata z Anterselvy z 1995 roku, wielokrotny mistrz Europy i drugi zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2007/08. Podczas igrzysk olimpijskich Pyeongchang 2018 był wraz z Jakubem Kotem głównym ekspertem Eurosportu. W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie zimowym obaj ponownie spotkają się w Eurosporcie. Jakub Kot będzie wiodącym ekspertem stacji od skoków narciarskich, a Tomasz Sikora stworzy biathlonowy duet komentatorski z Tomaszem Jarońskim i będzie ekspertem w studio.

Sikora to kolejny były sportowiec, który na stałe będzie gościł na antenach Eurosportu. Od lat jednym z najważniejszych komentatorów kolarstwa jest Dariusz Baranowski; lekkoatletycznym ekspertem i ambasadorem stacji - Robert Korzeniowski, a snookera komentują Przemysław Kruk, Rafał Jewtuch, Jarosław Kowalski, Michał Ebert i Grzegorz Biernadski – wszyscy znający snookera także od strony zawodniczej.

Sezon zimowy na antenie Eurosportu potrwa do 22 marca 2020 roku. W tym czasie widzowie obejrzą ponad 1000 godzin transmisji z konkursów i kwalifikacji skoków narciarskich, biathlonu, narciarstwa alpejskiego i dowolnego, biegów narciarskich, kombinacji norweskiej i snowboardu. Podczas wypełnionych transmisjami dni, widzowie będą mogli śledzić także specjalne studia, które połączą poszczególne dyscypliny. Znakomici eksperci – m.in. Tomasz Sikora, Jakub Kot, Krzysztof Biegun i Ewelina Marcisz – będą w nich fachowo analizować emocjonującą rywalizację na zimowych arenach i przeprowadzać widzów przez cały dzień ze sportami zimowymi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...
reklama