reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

20 tys. użytkowników usługi Play Now TV Box

dodano: 2019-11-13 11:11 | aktualizacja: 2019-11-13 16:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Play/satkurier.pl

Play Now TV Box Play Communications w raporcie z wynikami za trzeci kwartał 2019 roku podał, że jego usługa Play Now TV Box, uruchomiona w kwietniu 2019 roku, ma już 20,3 tys. klientów. Play Communications jest podmiotem dominującym grupy Play. Jej spółką zależną jest P4, operator marki Play.

Play


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najważniejsze wyniki Play Communications:
 • Przychody operacyjne w III kw. wzrosły o 5,2 proc. r/r do 1,8 mld zł, ponownie dzięki wyższym przychodom z użytkowania (przy wzroście średniego ARPU o 2,8 proc. r/r w III kw.) i sprzedaży towarów.
 • Skorygowany zysk EBITDA bije w III kw. rekordowo wysoki poziom z II kw. osiągając 645 mln zł (+16,1 proc. r/r) dzięki dalszej poprawie marży na usługach.
 • Wolne przepływy pieniężne dla właścicieli kapitału własnego również osiągnęły w III kw. najwyższy w historii poziom 409 mln zł (+126,2 proc. r/r), odzwierciedlając wzrost skorygowanej EBITDA, a niższe należności handlowe przełożyły się na pozytywną zmianę kapitału obrotowego netto.
 • 15,1 mln raportowanych klientów i 12,7 mln aktywnych klientów (odpowiednio +0,6 proc. i stabilnie r/r).
 • Aktywna baza klientów kontraktowych powiększyła się o 121,5 tys., co zostało skompensowane liczbą rezygnacji klientów ofert przedpłaconych, w tym migracją do bazy kontraktowej.
 • Na koniec września 2019 roku udział klientów kontraktowych wzrósł do 65,8 proc. (+0,8 p.p. r/r), podczas gdy wskaźnik rezygnacji utrzymał się w III kw. na stabilnym poziomie 0,8 proc., osiągając w pierwszych dziewięciu miesiącach roku poziom 0,7 proc.
 • Średnie ARPU wzrosło w III kw. do poziomu 33,4 zł (+2,8 proc. r/r) oraz do 32,7 zł (+1,4 proc. r/r) w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r., przy utrzymaniu udziału pakietowych kart SIM na poziomie 42 proc.
 • 20,3 tys. klientów usługi Play Now TV Box uruchomionej komercyjnie w kwietniu 2019 roku.
 • Na koniec września działało 7.613 stacji bazowych (+18,2 proc. r/r), w III kw. uruchomiono 231 nowych stacji bazowych.
 • Zasięg 4G LTE osiągnął 98,4 proc. populacji kraju (+3 p.p. r/r) natomiast na koniec września 30 proc. stacji bazowych zostało uaktualnionych do standardu 5G Ready, zapewniając zasięg dla 43,3 proc. populacji kraju. Ponadto w Toruniu rozpoczęto konsumenckie testy 5G.
 • Oczekiwania na cały rok 2019 zostały ponownie podniesione w oparciu o wyniki za III kw.: skorygowany zysk EBITDA ma wynieść ponad 2,4 mld zł, a wolne przepływy pieniężne dla właścicieli kapitału własnego mają przekroczyć 850 mln zł.
 

Z wielką przyjemnością informujemy rynek o poprawie naszej skorygowanej EBITDA trzeci kwartał z rzędu. Rok temu przedstawiliśmy naszą mobilno-centryczną strategię na lata 2019-2022, a dziś ośmielam się powiedzieć, że nasze osiągnięcia przekraczają oczekiwania. Racjonalizacja rynku oparta na podejściu „więcej za więcej” jest wyraźnie widoczna. W trzecim kwartale rozwinęliśmy to podejście, dodając nowe mobilne pakiety konwergentne, takie jak Homebox TV i bogatsze pakiety danych dla segmentu B2B. Pozycja lidera w szybkości własnej sieci przez ostatnie dwanaście kolejnych miesięcy jest faktem i dowodem, że jakość za rozsądną cenę się opłaca.

Dotychczasowe osiągnięcia Play dają nam pewność, że wyniki za cały rok będą lepsze od naszych początkowych oczekiwań. Zdecydowaliśmy się podzielić te lepsze wyniki w uczciwy sposób, aby przynieść korzyści naszym akcjonariuszom i zainwestować w nasz przyszły sukces. Dlatego też nie tylko po raz drugi w tym roku podnosimy nasze oczekiwania na 2019 r., ale zdecydowaliśmy się również przyspieszyć dalsze modernizacje sieci do standardu 5G Ready oraz połączyliśmy siły z Grupą 3S w celu rozwoju sieci dosyłowej

- powiedział Jean Marc Harion, prezes P4.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...
reklama