reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pierwsza specyfikacja DVB-I zatwierdzona i opublikowana

dodano: 2019-11-14 11:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DVB/satkurier.pl

DVB-I Na listopadowym posiedzeniu Rady Sterującej DVB w Genewie zatwierdzona została specyfikacja DVB-I. Opublikowano ją jako DVB BlueBook A177. Specyfikacja ta ma na celu zapewnienie, że telewizja liniowa dostarczana przez Internet jest tak przyjazna dla użytkownika i niezawodna, jak tradycyjna telewizja. Dotyczy możliwości dostarczania usług telewizji linearnej do dowolnego urządzenia z odpowiednim połączeniem internetowym i odtwarzaczem multimediów, w tym telewizora, smartfona, tabletu i urządzenia streamingowego.

DVB-I


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Opracowując internetowe rozwiązanie dla linearnych usług telewizyjnych, zapewniamy branży kluczowy brakujący element, który podnosi proces dostarczania przez Internet do tego samego poziomu w ekosystemie DVB, co dostarczanie treści w oparciu o RF - powiedział Peter MacAvock, przewodniczący DVB. - Dzięki tym częściom składowym, mającym na celu wykrycie usług DVB-I i dostarczanie metadanych, DVB oferuje nadawcom i operatorom ekscytującą nową opcję wdrażania.

Specyfikacja DVB-I definiuje listy usług DVB-I, umożliwiające urządzeniom podłączonym do Internetu wyszukiwanie wybranych zestawów usług telewizji linearnej, które mogą być dostarczane za pośrednictwem mechanizmów szerokopasmowych lub nadawczych. Definiuje także metody wyszukiwania danych EPG dla tych usług, które można zintegrować w jedną spójną ofertę z dostępem poprzez spójny interfejs użytkownika.

Dzięki publikacji DVB BlueBook, podmioty wdrażające mogą teraz zacząć opracowywanie klientów DVB-I, podczas gdy nadawcy i inni dostawcy treści mogą podjąć niezbędne kroki, aby udostępnić swoje usługi za pośrednictwem DVB-I.

Aby przyspieszyć wdrożenie DVB-I na rynku, DVB uruchomiło zapytanie ofertowe w celu zbudowania aplikacji referencyjnej. DVB spodziewa się wybrać dostawcę i zakończyć negocjacje przed końcem 2019 roku, aby zademonstrować wstępne wyniki na DVB World 2020, która odbędzie się w Walencji w Hiszpanii w dniach 9-11 marca. Wynikowy klient DVB-I zostanie bezpłatnie udostępniony na licencji open source.

Podczas gdy DVB-I odnosi się w szczególności do nowo zatwierdzonej specyfikacji wykrywania usług i informacji o programie, powiązany ekosystem rozciąga się na inne specyfikacje DVB. Specyfikacja przesyłania strumieniowego DVB-DASH (DVB BlueBook A168) została niedawno zaktualizowana, aby zawierała tryb niskiego opóźnienia.

Z DVB-I związana jest również nadchodząca specyfikacja DVB dla adaptacyjnego przesyłania strumieniowego (DVB-mABR), ukierunkowana na sytuacje, w których ta sama zawartość linearna jest jednocześnie dostarczana przez zarządzane sieci szerokopasmowe do wielu odbiorników. Wspierając skalowalność rynku masowego telewizji linearnej dostarczanej przez Internet, DVB-mABR ma doprowadzić do zmniejszenia ogólnego obciążenia sieci.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 5-6/2020 wersja elektroniczna

Elektroniczna edycja SAT Kuriera 5-6/2020. 

10 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...
reklama