reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przerwy w emisji publicznej Bayerischer Rundfunk (BR)

dodano: 2019-11-14 10:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: BR.de

Strajk BR Bayern 2019 360px.jpg Nastąpiły przerwy w pracy niemieckiej stacji publicznej BR - zakłócono emisję programu. Wszystko ze względu na spór zbiorowy w Bayerischer Rundfunk (BR) - przez to pracownicy czasowo wstrzymali pracę w nocy w czwartek 14 listopada. Strajk ma zakończyć się do piątku do 23:00 lub w sobotę we wczesnych godzinach porannych. Pisząc ten tekst sprawdziłem emisję BR z satelity Astra - transmisja jest kontynuowana bez przerw.

BR.de
BR Fersehen logo 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na przykład stacja radiowa B5 będzie realizowana na żywo tylko do około godziny 12, potem ma być nadawany program Bayern 2. Związki wzywają do 48-godzinnego strajku ostrzegawczego w telewizji, radiu i Internecie w czwartek 14 listopada i w piątek 15 listopada. Następna runda negocjacji odbędzie się 27 listopada.

Bawarskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BJV) wzywa do uzyskania wzrostu płac o 7,8 proc. w ciągu 33 miesięcy. Inny związek domaga się co najmniej 3,2 proc. rocznie przy wieloletniej umowę. Niedawno niemiecka telewizja publiczna ARD oferowała wzrost o 2,1 proc. w 2019 r. i 2,1 proc. w roku 2020, ale związkowcy na to się nie godzą, stąd ten strajk ostrzegawczy.

W obecnej rundzie rokowań zbiorowych doszło już do przerw w nadawaniu przez strajki ostrzegawcze. To pierwszy taki przypadek w historii niemieckiej telewizji publicznej oraz instytucji prawa publicznego w Niemczech.


Źródło: www.br.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...
reklama