reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Przerwy w emisji publicznej Bayerischer Rundfunk (BR)

dodano: 2019-11-14 10:58
autor: Janusz Sulisz | źródło: BR.de

Strajk BR Bayern 2019 360px.jpg Nastąpiły przerwy w pracy niemieckiej stacji publicznej BR - zakłócono emisję programu. Wszystko ze względu na spór zbiorowy w Bayerischer Rundfunk (BR) - przez to pracownicy czasowo wstrzymali pracę w nocy w czwartek 14 listopada. Strajk ma zakończyć się do piątku do 23:00 lub w sobotę we wczesnych godzinach porannych. Pisząc ten tekst sprawdziłem emisję BR z satelity Astra - transmisja jest kontynuowana bez przerw.

BR.de
BR Fersehen logo 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Na przykład stacja radiowa B5 będzie realizowana na żywo tylko do około godziny 12, potem ma być nadawany program Bayern 2. Związki wzywają do 48-godzinnego strajku ostrzegawczego w telewizji, radiu i Internecie w czwartek 14 listopada i w piątek 15 listopada. Następna runda negocjacji odbędzie się 27 listopada.

Bawarskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BJV) wzywa do uzyskania wzrostu płac o 7,8 proc. w ciągu 33 miesięcy. Inny związek domaga się co najmniej 3,2 proc. rocznie przy wieloletniej umowę. Niedawno niemiecka telewizja publiczna ARD oferowała wzrost o 2,1 proc. w 2019 r. i 2,1 proc. w roku 2020, ale związkowcy na to się nie godzą, stąd ten strajk ostrzegawczy.

W obecnej rundzie rokowań zbiorowych doszło już do przerw w nadawaniu przez strajki ostrzegawcze. To pierwszy taki przypadek w historii niemieckiej telewizji publicznej oraz instytucji prawa publicznego w Niemczech.


Źródło: www.br.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Antena Famaval 80SP ceglasta

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 80cm, do odbioru wiązek satelitów...

79 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...
reklama