reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Klasyka z elementami improwizacji w TVP Kultura

dodano: 2019-11-14 13:33 | aktualizacja: 2019-11-14 14:14
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Kultura W niedzielę, 17 listopada br. o godz. 20:00 TVP Kultura zaprasza na transmisję piątego koncertu z cyklu „Kultura na żywo”, w którym, jak zapowiada nadawca, wystąpią uznani muzycy w wyjątkowym repertuarze.

TVP Kultura grafika rysunek animacja bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W niedzielny wieczór TVP Kultura zaprasza na koncert dwóch duetów (więcej tutaj). W pierwszym z nich wystąpi Bartłomiej Wąsik - pianista, kompozytor i aranżer, współzałożyciel i członek Lutosławski Piano Duo oraz kwartetu Kwadrofonik. Towarzyszyć mu będzie Stefan Wesołowski - skrzypek, kompozytor i producent muzyczny. W swoim dorobku ma kilka płyt m.in.: „Kompleta”, „Liebestod” i „Rite of End”. Chociaż artysta nie rezygnuje z klasycznych wzorców, w wielu utworach wykorzystuje brzmienia elektroniczne. Muzycy wspólnie wykonają dwa utwory Arvo Pärta - „Fratres” oraz „Spiegel im Spiegel”, a także swoją najnowszą kompozycję nawiązującą do twórczości tego estońskiego kompozytora.

Na scenie pojawi się również drugi duet złożony z Michała Pepola - wiolonczelisty, aranżera, członka jednego z najbardziej rozpoznawalnych kwartetów smyczkowych na świecie - Royal String Quartet i współorganizatora festiwalu Kwartesencja, który przybliża dzieła gatunku muzyki kameralnej. W duecie towarzyszyć mu będzie Patryk Zakrocki - skrzypek, kompozytor i artysta dźwiękowy, znany m.in. z duetu SzaZA. Patrykowi Zakrockiemu najbliższa jest muzyka elektroakustyczna. Gra również na oscylatorze i elektrycznej mbirze. Podczas koncertu „Kultura na żywo” instrumentaliści zaprezentują dwie premierowe kompozycje.

Koncert wzbogacą wizualizacje graficzne, których twórcą jest Wiktor Podgórski. W swoich projektach bardzo często skupia się na połączeniu sztuk wizualnych i dźwięku. Stworzył oprawę wizualną do wielu koncertów i spektakli. Współpracował m.in. z Festiwalami Enter, Unsound i Kody, a także z Ninateką czy CSW.

Bezpośrednio po koncercie Barbara Schabowska przeprowadzi z artystami rozmowę, która transmitowana będzie na profilu TVP Kultura na portalu społecznościowym Facebook.

„Kultura na żywo” - transmisja w niedzielę, 17 listopada 2019 r. o godz. 20:00 w TVP Kultura.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

59 zł Więcej...
reklama