reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

50 mln dol. odszkodowania od pirackiego Omniverse

dodano: 2019-11-14 23:54
autor: HP | źródło: ACE

omniverse tv closed 360px.jpg The Alliance for Creativity and Entertainment (ACE) uzyskał wyrok stałego nakazu sądowego przeciwko Omniverse One World Television, Inc. w federalnym sądzie okręgowym dla Central District of California. Omniverse był głównym dostawcą nieautoryzowanych strumieni treści filmowych i telewizyjnych chronionych prawem autorskim, zasilając liczne nielegalne usługi pirackie i osłabiając legalny rynek transmisji strumieniowych. W ramach wyroku na zasadzie ugody operator Omniverse zgodził się zaprzestać wszelkich operacji, powstrzymać się od świadczenia podobnych usług i zapłacić odszkodowanie w wysokości 50 mln dol.

ACE
ACE alliance streaming piractwo logo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Ten wyrok i nakaz są główną wygraną dla twórców, odbiorców i legalnego rynku transmisji strumieniowej, który od lat jest podważany przez Omniverse i jego piracką infrastrukturę „na zapleczu” - powiedział Karen Thorland, wiceprezes i zastępca radcy prawnego w Stowarzyszeniu Filmowców.

- Opiera się również na niedawnych legalnych zwycięstwach ACE nad nielegalnymi operacjami pirackimi, wzmacniając legalny rynek filmów, wideo i telewizji na żywo, który daje widzom większy wybór niż kiedykolwiek, jednocześnie wspierając miliony amerykańskich miejsc pracy. 


ACE złożyło pozew przeciwko Omniverse i jego właścicielowi w lutym 2019 r.
Wyrok za porozumieniem jest ostatnim z serii udanych działań ACE przeciwko sprzedawcom urządzeń pirackich oraz nielegalnym aplikacjom i usługom przesyłania strumieniowego. Należą do nich legalne sukcesy i korzystne rozstrzygnięcia w sprawach TickBox, Dragon Box, SetTVNow i Vader Streams oraz zamknięcie wielu kolejnych aplikacji pirackich i usług dodatkowych.

Źródło: alliance4creativity.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...
reklama