reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Pielgrzymka i pociągi w grudniu w BBC Earth

dodano: 2019-11-14 18:24
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Earth W grudniu br. kanał BBC Earth poleca swoim widzom takie programy jak „Pociągiem dookoła świata”, „Dlaczego wciąż tyję?”, „Pielgrzymka do Santiago”, „Szpiedzy w śniegu” i „Zabójcza pogoda” (sezon 3.).

BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2019 roku w ofercie kanału BBC Earth:

„Pociągiem dookoła świata” („Around the World by Train with Tony Robinson”)
emisja: od środy, 4 grudnia br. o 23:00

Tony Robinson, brytyjski aktor („Czarna żmija”) i prezenter telewizyjny, wyrusza pociągiem w podróż dookoła świata. Swoją przygodę rozpoczyna we Francji, później udaje się do Niemiec, Węgier oraz Turcji. W Paryżu poznaje tajniki francuskiej etykiety, w Budapeszcie z kolei przekonuje się, jak wielką przemianę od czasów komunistycznych przeszło to miasto. Stambuł zaskakuje go aromatami korzennych przypraw oraz starożytnymi ruinami odkrytymi w miejscu obecnego dworca kolejowego. Tony kontynuuje swoją podróż przez Indie i Birmę. Wykorzystuje okazję, by przejść się na najstarszy targ w Dehli oraz przejechać himalajską koleją górską. 

„Dlaczego wciąż tyję?” („Why Do I Put on Weight?”)
emisja: we wtorek, 10 grudnia br. o 23:00

Przez dziesięciolecia eksperci sądzili, że mają odpowiedź na pytanie, dlaczego niektórzy z nas przybierają na wadze, podczas gdy inni nie - za dużo kalorii i za mało ruchu. Jednak najnowsze badania naukowe stawiają te założenia na głowie. Okazuje się, że nie ma uniwersalnej zasady, a kluczową rolę odgrywają geny, hormony oraz uwarunkowania psychologiczne każdego z nas. Pięcioro zmagających się z nadwagą ochotników bierze udział w eksperymencie. Każdy z nich po przejściu badań przechodzi na dietę dostosowaną specjalnie do uwarunkowań własnego ciała oraz umysłu. Czy połączenie najnowszych osiągnięć nauki oraz indywidualnego podejścia może zmienić nasze dotychczasowe myślenie o diecie?

„Pielgrzymka do Santiago” („Pilgrimage: The Road to Santiago”)
emisja: od czwartku, 19 grudnia br. o 20:55

Czy pielgrzymowanie do miejsc świętych zachowało w obecnych czasach swój głębszy wymiar? Grupa Brytyjczyków reprezentująca różne wyznania i przekonania postanawia to sprawdzić na własnej skórze. Każdy z nich ma inny bagaż życiowych doświadczeń i własny powód do pielgrzymowania. Wyposażeni w plecaki oraz buty trekkingowe wyruszają w 15-dniową wędrówkę po północnej Hiszpanii. Do osiągnięcia celu mają 780 kilometrów. Istniejący od ponad tysiąca lat szlak pielgrzymkowy zwany „Drogą świętego Jakuba” prowadzi do katedry w Santiago de Compostella, gdzie według wierzeń pochowany został apostoł Jakub Większy. Na początku trasy przed uczestnikami najbardziej wyczerpująca część pielgrzymki - 26-kilometrowa wędrówka po przełęczy górskiej na wysokości 1400 m n.p.m.

„Szpiedzy w śniegu” („Spy in the Snow”)
emisja: w niedzielę, 29 grudnia br. o 11:00

Pingwiny, papugi, niedźwiedzie polarne i wydry - niektóre zwierzęta traktują śnieg jako najlepsze środowisko do życia i zabawy. Mimo niskich temperatur wybierają one zaśnieżone regiony świata i surowe warunki atmosferyczne, by tam poszukiwać partnera, zbudować dom i założyć rodzinę. W produkcji „Szpiedzy w  śniegu” wykorzystano roboty repliki różnych gatunków zwierząt, w których zamieszczono kamery. Dzięki temu zabiegowi możemy z bardzo bliska podglądać codzienne, swobodne życie dzikich zwierząt: hałaśliwe papugi szalejące na stokach narciarskich Nowej Zelandii, sprzeczające się na Biegunie Południowym pingwiny białookie oraz małą wydrę morską podczas nauki pływania w lodowatych wodach Alaski. - Ten pasjonujący, niezwykle ciepły i pełen zaskakujących ujęć program dokumentalny przybliża sylwetki kilku najbardziej wytrzymałych gatunków zwierząt na Ziemi - zapowiada nadawca.

„Zabójcza pogoda” 3 („The World's Deadliest Weather” 3)
emisja: od niedzieli, 29 grudnia br. o 16:00

Zjawiska pogodowe to piękna i przerażająco destrukcyjna siła. Każdego roku żywioły powodują śmierć tysięcy ludzi. W programie przedstawione są historie osób, które zetknęły się z najgroźniejszymi wybrykami pogody i sfilmowały je. W każdym odcinku prezentowane są materiały filmowe świadków, którzy przeżyli pożary, powodzie, tsunami, huragany, lawiny, burze śnieżne i katastrofy morskie. W programie także relacje z akcji ratunkowych (więcej tutaj).
 
Tony Robinson przed pociągiem w programie „Pociągiem dookoła świata”, foto: BBC Studios
Tony Robinson przed pociągiem w programie „Pociągiem dookoła świata”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 101mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 101mm

339 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...