reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Urodzone, wykradzione” od 15.11 w TLC

dodano: 2019-11-15 10:50
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

TLC „Urodzone, wykradzione” „Urodzone, wykradzione” („Taken At Birth”) to trzyodcinkowa seria filmów dokumentalnych, przedstawiająca szczegóły skandalu dotyczącego nielegalnego handlu dziećmi. Ofiary, nazywane „dziećmi Hicks’a”, to ponad 200 noworodków nielegalnie sprzedanych lub wykradzionych z oddziału położniczego małej kliniki w stanie Georgia, prowadzonej przez doktora Thomasa J. Hicks’a w latach 50. i 60. XX wieku. Czy kiedykolwiek odnajdą prawdę o swoim pochodzeniu? Pierwszy odcinek serii wyemitowany zostanie w piątek, 15 listopada br. o godz. 22:00 na antenie TLC.

TLC „Urodzone, wykradzione”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 1997 roku na światło dzienne wypłynęły szokujące informacje, które zmieniły życie wielu osób. Doktor Thomas J. Hicks, lekarz oddziału położniczego niewielkiej kliniki w amerykańskim stanie Georgia, został oskarżony o uprowadzenie ze szpitala ponad 200 urodzonych tam dzieci. Ich prawdziwe pochodzenie zatuszowano. Od początku wszczęcia śledztwa w tej sprawie wiele spośród „dzieci Hicks’a” zaczęło desperacko poszukiwać swoich biologicznych rodziców. Do dziś cała historia oraz osoba samego doktora Hicks’a pozostają owiane tajemnicą.

Każdy z dwugodzinnych odcinków serii „Urodzone, wykradzione” pełen jest emocjonalnych spotkań osób, którym udało się odnaleźć prawdziwych krewnych. Momenty te są jednak często słodko-gorzkie. Po uściskach i łzach szczęścia wiele z „dzieci Hicks’a” jest rozdartych pomiędzy przytłaczającą radością z odnowienia relacji z bliskimi, a żalem nad utraconym czasem.

„Dzieci Hicks’a” chcą odnaleźć swoje korzenie i odkryć prawdę o klinice, w której się urodziły. Na czele poszukiwań stoi Jane Blasio, najmłodsza spośród grupy zaginionych, której determinacja pomogła zmienić bieg historii. Po 20 latach poszukiwań, pełnych bolesnych pomyłek i urwanych tropów, Jane zrobi wszystko, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące ją pytania.

Aby przyspieszyć poszukiwania rozpoczyna współpracę z Lisą Joyner i Chrisem Jacobsem. Jane ma nadzieje, że ich umiejętności śledcze i doświadczenie w łączenia rodzin, przy jednoczesnym wsparciu współczesnej technologii w końcu przyniosą rezultaty. Razem wyruszają w podróż ku rozwiązaniu tajemnicy. Chcą zjednoczyć rodziny rozdzielone w dniu narodzin i ostatecznie pomóc im zamknąć ten etap.

Dlaczego doktor zaczął sprzedawać dzieci? Jak wiele z matek, które straciły dzieci rzeczywiście wiedziały, że dzieci żyją? I najważniejsze pytanie, które nurtuje wszystkie ofiary: czy ich biologicznym ojcem był sam Hicks?
 
Jane Blasio i Lisa Joyner w serialu dokumentalnym „Urodzone, wykradzione”, foto: Discovery Communication
Jane Blasio i Lisa Joyner w serialu dokumentalnym „Urodzone, wykradzione”, foto: Discovery Communication

„Urodzone, wykradzione” - emisja w piątki (od 15 listopada 2019 roku) o godz. 22:00 w TLC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC Multistream

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

2 090 zł Więcej...
reklama