reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Królowa i czekolada w grudniu w BBC Lifestyle

dodano: 2019-11-16 06:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Lifestyle W grudniu 2019 roku kanał BBC Lifestyle poleca swoim widzom takie programy jak „Kreatywni mistrzowie czekolady”, „Królowa świata” i „Tajemnice dobrego snu”, natomiast w styczniu 2020 roku audycję „Szwedzka kuchnia Rachel Khoo”.

BBC Lifestyle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2019 roku i styczeń 2020 roku w ofercie kanału BBC Lifestyle:

„Kreatywni mistrzowie czekolady” („Extreme Chocolate Makers”)
emisja: od piątku, 20 grudnia br. o 19:55

Wymyślanie oraz tworzenie fantazyjnych czekoladowych słodkości to codzienna praca mistrzów cukiernictwa. W programie przedstawiona zostanie praca siedmiorga mistrzów czekolady z Wielkiej Brytanii. Pochodząca z Yorkshire Ashley McCarthy tworzy obracający się czekoladowy gramofon oraz kulę z tancerkami, która ma zostać sprzedana na aukcji charytatywnej. Tymczasem Laura Miller powołuje do życia piękną syrenę z czekolady o wysokości ponad 60 centymetrów. Sarah Hardy z kolei otrzymuje zamówienie na czekoladową wersję żuka gnojowego, a Aggy Dadan tworzy niespodziankę urodzinową dla prezentera telewizyjnego i projektanta Laurence'a Llewelyn-Bowena.

„Królowa świata” („Queen of the World”)
emisja: od piątku, 20 grudnia br. 20:55

Powołana w 1931 roku Wspólnota Narodów, zrzeszająca niepodległe kraje niegdyś w większości stanowiące brytyjskie imperium kolonialne, od zawsze była oczkiem w głowie jej wysokości. Obecnie zamieszkiwana przez 2,4 miliarda obywateli, czyli niemal jedną trzecią światowej populacji, Wspólnota składa się z 53 krajów. Część z nich uznaje brytyjską monarchinię za głowę swojego państwa. Podczas gdy Elżbieta II stopniowo przekazuje swoje obowiązki młodszym członkom rodziny królewskiej, twórcy dokumentu podkreślają, jak dużą rolę odgrywała ona dotychczas na międzynarodowej arenie. W programie towarzyszymy członkom rodziny królewskiej podczas przyjęcia w Pałacu Buckingham. Tego dnia królowa zaprosiła młodych przywódców Wspólnoty Narodów na prywatne rozmowy. W pałacu odbywa się także wieczór o tematyce hinduskiej, podczas którego do szefa królewskiej kuchni dołączają kucharze z najstarszej indyjskiej restauracji w Londynie. Książę Karol tymczasem wyrusza w pełną przygód podróż po Indiach. - Program dokumentalny zrealizowany dzięki bezprecedensowej możliwości bezpośredniego dostępu do królowej Elżbiety II oraz członków rodziny królewskiej - zapowiada nadawca.

„Tajemnice dobrego snu” („The Secrets of Sleep”)
emisja: od poniedziałku, 30 grudnia br. 21:55

Seria dokumentalna, w której śledzimy losy osób cierpiących z powodu wyniszczających zaburzeń snu. Dzięki wsparciu lekarzy i ekspertów stopniowo pokonują oni widmo bezsennych nocy i walczą o poprawę jakości swojego życia. Poznajemy m.in. Michaela walczącego z nocnymi koszmarami oraz Phila, który traci przytomność za każdym razem, gdy towarzyszą mu większe emocje. Nancy z kolei każdej nocy lunatykuje, co kilka razy naraziło ją na poważne niebezpieczeństwo. Spotykamy także 36-latkę, która w wyniku traumatycznego wypadku od dziesięciu lat nie zaznała zdrowego snu, a obecnie próbuje przezwyciężyć zaburzenia. Czy specjaliści zajmujący się badaniem snu będą w stanie im pomóc (więcej tutaj)?

„Szwedzka kuchnia Rachel Khoo” („Rachel Khoo: My Swedish Kitchen”)
emisja: od niedzieli, 5 stycznia 2020 roku o 18:55

Rachel Khoo, autorka książek kulinarnych oraz programów telewizyjnych, od kilku lat mieszka w tradycyjnym drewnianym domu na szwedzkiej wsi. Właśnie tutaj powstał jej nowy program, w którym dzieli się swoimi wariacjami na temat lokalnych dań. Rachel Khoo zapoznaje widzów z charakterystycznymi dla szwedzkiej kuchni daniami, przyprawami oraz składnikami. Odkrywa też, że Szwedzi w kuchni są bardzo zaradni i wyjątkowo chętnie korzystają z darów natury. Kucharka zabiera widzów do Göteborga i Malmö, przygotowuje m.in.: ciasto cytrynowe i deser kokosowo-czekoladowy, serwuje grillowanego homara z kapustą oraz sałatką kminkową oraz wegańskie, bezglutenowe ciasto czekoladowe.
 
Rachel Khoo w programie „Szwedzka kuchnia Rachel Khoo”, foto: BBC Studios
Rachel Khoo w programie „Szwedzka kuchnia Rachel Khoo”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna podwójna E863B - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin dwuczęściowa do masztów...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama