reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„TOPR. Na każde wezwanie” w telewizji Polsat

dodano: 2019-11-15 14:54 | aktualizacja: 2019-11-17 18:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat „TOPR. Na każde wezwanie” „TOPR. Na każde wezwanie” to film dokumentalny, który powstał z okazji 110. rocznicy utworzenia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (TOPR). To efekt współpracy TOPR-u i spółek z grupy Cyfrowy Polsat - Telewizji Polsat i Polkomtela. Autorami dokumentu są Natalia Knapik, Wojciech Pochrzęst i Radosław Kietliński. Emisja filmu odbędzie się w poniedziałek, 2 grudnia br. o godz. 22:35 w telewizji Polsat.

Polsat „TOPR. Na każde wezwanie”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Film dokumentalny „TOPR. Na każde wezwanie” jest poświęcony pamięci ratowników, którzy zginęli w Tatrach niosąc pomoc innym. To opowieść o najtragiczniejszych historiach, na przestrzeni 110 lat istnienia TOPR-u.

- To jest bardzo dobra produkcja dokumentalna, zrobiona w sposób subtelny o najpoważniejszych sprawach, które nas dotykały

- mówił w telewizji Polsat News Jan Krzysztof, naczelnik TOPR.


To m.in. katastrofa śmigłowca z 11 sierpnia 1994 roku, w której zgięło dwóch pilotów i dwóch ratowników. Od 25 lat, po raz pierwszy ratownicy, którzy chwilę przed katastrofą wyskoczyli ze śmigłowca, opowiadają o tym zdarzeniu i o stracie swoich przyjaciół.

Na dokument składają się rozmowy z ratownikami TOPR, lekarzami, ekspertami, uratowanymi i rodzinami zmarłych. W filmie wykorzystano zdjęcia archiwalne z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem oraz materiały z prywatnych kamer ratowników TOPR.

Autorami dokumentu są Natalia Knapik, Wojciech Pochrzęst i Radosław Kietliński.
 
Śmigłowiec PZL W-3 Sokół i ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w filmie dokumentalnym „TOPR. Na każde wezwanie”, foto: Maciej Mikiewicz/Cyfrowy Polsat
Śmigłowiec PZL W-3 Sokół i ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w filmie dokumentalnym „TOPR. Na każde wezwanie”, foto: Maciej Mikiewicz/Cyfrowy Polsat


​​​​​​​„TOPR. Na każde wezwanie” - emisja w poniedziałek, 2 grudnia br. o godz. 22:35 w telewizji Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

109 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth Combo Plus Mini

Odbiornik cyfrowy HD Combo (DVB-S2 + DVB-T/T2/C) PVR Ready marki...

239 zł Więcej...