reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cała Chorwacja już w DVB-T2/HEVC

dodano: 2019-11-17 11:54
autor: RO | źródło: hakom.hr

DVB-T2 naziemna telewizja cyfrowa NTC W całej Republice Chorwacji rozpoczęło się nadawanie naziemne kanałów HD w DVB-T2/HEVC, czytamy w oświadczeniu regulatora medialnego HAKOM. Wszystkie programy telewizyjne będą transmitowane jednocześnie w istniejącym i nowym systemie do pełnego przejścia na ten najnowszy w 2020 roku.

OiV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
12 listopada 2019 roku rozpoczęła się transmisja multipleksu M2 w nowym systemie DVB-T2. Kanały są nadawane w wysokiej rozdzielczości (HDTV) w kodeku wideo HEVC. Przypomnijmy, że we wrześniu uruchomiono naziemną emisję HD z nadajnika Sljeme (sprawdź, jakie kanały HD są dostępne).

Krajowy operator Odašiljači i Veze (OiV) przypomniał, że decyzją HAKOM z dnia 18 października 2019 roku, pełne przejście na nowy system przesyłowy przeniesiono z 25 maja na 1 lipca 2020 roku. OiV poinformuje opinię publiczną o planie wyłączeń systemu DVB-T w poszczególnych regionach.

Mieszkańcy Chorwacji mają jeszcze trochę czasu, aby dostosować się do nowego systemu odbioru telewizji. Przede wszystkim muszą posiadać odbiornik zgodny ze standardami DVB-T2/HEVC. Może to być telewizor lub dodatkowe urządzenie, podłączone do posiadanego telewizora.

Źródło: hakom.hr 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

469 zł Więcej...

Konwerter Quatro Fuba DEK 407 LTE

Jeden z najpewniejszych konwerterów Quatro marki Fuba z filtrem LTE. 

175 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama