reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Archiwista” - nowy serial kryminalny TVP1

dodano: 2019-11-19 11:23
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka W Żyrardowie trwają zdjęcia do nowego serialu Telewizji Polskiej „Archiwista” w reżyserii Macieja Żaka. W tytułowej roli pracownika policyjnego archiwum, obdarzonego ponadprzeciętną pamięcią i wyjątkową inteligencją, wystąpi Henryk Talar. W rozszyfrowywaniu dawnych, nierozwiązanych spraw partnerować mu będzie młoda, ambitna policjantka Zuzanna - w tej roli Paulina Gałązka. Serial swoją premierę będzie miał w piątek, 10 stycznia 2020 roku o godz. 21:15 w TVP1.

TVP1 TVP 1 Jedynka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i... cierpliwie czekał. Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuzanna Wasiluk. Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzanny swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba - zbrojne ramię. Henryk i Zuzanna wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje, Tomasza Stachurę.

Każdy odcinek „Archiwisty" opowiada historię innego zabójstwa, a akcja serialu rozgrywa się w zrewitalizowanym Żyrardowie i jego okolicach.

Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne, nierozwiązane sprawy zabójstw.

W stałej obsadzie wystąpią: Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. W poszczególnych odcinkach pojawią się: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik.

Autorami pomysłu serialu są Andrzej Ciborski i Piotr Mikołajczak. Prowadzącym scenarzystą jest Dominik W. Rettinger, a za reżyserię serialu odpowiada Maciej Żak, twórca takich filmowych jak „Ławeczka", „Rozmowy nocą" i „Konwój" (więcej tutaj).

Producentem serialu jest Telewizja Polska, natomiast producentem realizującym Rock And Roll Production, odpowiadający m.in. za serial „Leśniczówka" (emisja w TVP1 i TVP Polonia) (więcej tutaj).
 
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP


„Archiwista” - emisja w piątek, 10 stycznia 2020 roku o godz. 21:15 w TVP1.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...

Konwerter SCR 24UB Opticum Robust 3 Legacy

Konwerter Unicable UB24 + 3 Legacy marki Opticum Robust pozwala...

179 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A ceglasta

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

699 zł Więcej...