reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

12 aresztowanych za piracką sieć telewizyjną [wideo]

dodano: 2019-11-19 12:20 | aktualizacja: 2019-11-19 13:21
autor: HP | źródło: interior.gob/diariopalmero

Policia national pay tv piractwo espana 360px.jpg Hiszpańska policja dokonała 12 aresztowań w ramach śledztwa w sprawie podejrzanych transmisji płatnych kanałów telewizyjnych w sieci około 20 tys. klientów w Hiszpanii i za granicą. Przejęto 86 dekoderów płatnych platform. Policja szacuje, że grupa piratów z Hiszpanii mogła osiągnąć zysk ponad 1 mln euro.

Policia national
Policia national pay tv piractwo espana 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Policja poinformowała, że ​​aresztowania były wynikiem aktywnego przeglądania mediów społecznościowych przez hiszpańską centralę ds. cyberprzestępczości (Unidad Central de Ciberdelincuencia), która wykryła stronę na Facebooku z 1700 obserwującymi oferująca pirackie usługi pay-tv.

Policja zamknęła 7 stron internetowych i 2 profile w mediach społecznościowych promujące oferty pirackiej sieci. Policja przejęła również 86 dekoderów płatnej telewizji, 15 dysków, 10 komputerów, 2 serwery NAS, 17 telefonów komórkowych, jeden samochód z najwyższej półki i prawie 22 919 euro w gotówce.

Policja powiedziała, że ​​grupie udało się udostępniać sygnały największych platform płatnej TV, a następnie nielegalnie przesłała te sygnały na zagraniczne serwery różnych firm. Jednocześnie reklamowali swoją ofertę i oferowali klientom dostęp do treści przechowywanych na serwerach po cenach znacznie poniżej stawek rynkowych, wykorzystując oprogramowanie do udostępniania płatnych kanałów.

Według policji 4 zatrzymanych było odpowiedzialnych za pozyskiwanie sygnału płatnych stacji i nieautoryzowaną transmisję, a także reklamowanie usług, zdobywanie klientów, zarządzanie ich dostępem do usługi i uzyskiwanie płatności.

Drugi poziom struktury składał się z 8 „sprzedawców”, których głównym zadaniem było zdobywanie usług na najwyższym poziomie po obniżonej cenie w oparciu o wysoki wolumen zakupów w celu późniejszego wprowadzenia ich na rynek dla klientów.

Policja szacuje, że grupa mogła osiągnąć zysk w wysokości ponad 1 mln euro przy inwestycji w wsparcie techniczne w wysokości 70 tys. euro.

Zatrzymania były wynikiem dwuletnich dochodzeń, które obejmowały również przeszukanie 13 nieruchomości w Madrycie, Toledo, La Rioja, Avila, Santa Cruz de Tenerife, Alicante, Murcia, Las Palmas de Gran Canaria i Valladolid.

Aresztowani są oskarżani o przestępstwa przeciwko własności intelektualnej, przemysłowej, rynkowej i konsumpcyjnej, oraz o przynależność do organizacji przestępczej i pranie brudnych pieniędzy.

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...