reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Eurowizja Junior” z Gliwic w kanałach TVP

dodano: 2019-11-19 14:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

konkurs Eurowizja Junior 2019 Gliwice W niedzielę, 24 listopada br. o godz. 16:00 w Gliwicach odbędzie się koncert finałowy 17. „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior”. Polskę w tym konkursie reprezentować będzie Viki Gabor, laureatka programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” (emisja w TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP HD i TVP Rozrywka), z piosenką „Superhero”. Transmisję „Eurowizji Junior”, którą poprowadzą Roksana Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora, pokażą kanały TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.

konkurs Eurowizja Junior 2019 Gliwice


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W poniedziałek, 18 listopada br. uroczystą ceremonią otwarcia w Teatrze Śląskim w Katowicach oficjalnie rozpoczął się 17. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior”. W gali uczestniczyli: Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, Jon Ola Sand, executive supervisor JESC 2019 z Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU), przedstawiciele władz miasta Gliwice i województwa śląskiego oraz młodzi artyści i delegacje z 19 państw świata.

- Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że organizacja tegorocznego konkursu przypadła Telewizji Polskiej - powiedział podczas ceremonii otwarcia w Teatrze Śląskim Jacek Kurski. - To wydarzenie jest czymś więcej, niż tylko konkursem piosenki. „Eurowizja Junior” jest dla młodych ludzi wielką przygodą i szansą na zaprezentowanie talentu i umiejętności wokalnych w ramach widowiska na światowym poziomie. Konkurs ten wspiera i kształtuje zdolności artystyczne i charakter, a także pozwala zrealizować marzenia o muzycznej karierze - dodał.

- „Konkurs Eurowizji Junior” to jedno z niewielu miejsc, gdzie swój talent mogą pokazać młodzi artyści. Zaś w Polsce jest wiele potencjalnych gwiazd - zauważył Jon Ola Sand. - „Eurowizja Junior” jest drugim co do wielkości widowiskiem muzycznym, będącym europejską kooprodukcją. Dziękujemy kolegom z Telewizji Polskiej za ich ciężką pracę - dodał.


17. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” odbędzie się w Polsce, w Gliwicach, na Górnym Śląsku, w Arenie Gliwice (więcej tutaj). Na konkurs przyjechali młodzi artyści z Polski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii, by przez dwa konkursowe dni, w sobotę i niedzielę, 23 i 24 listopada br., zaprezentować swoje wokalne umiejętności (więcej tutaj).

Organizatorami wydarzenia są Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców. Partnerami „Eurowizji Junior 2019” są miasto Gliwice i województwo śląskie. Ceremonię otwarcia „Konkursu Eurowizji Junior 2019” poprowadził Mateusz Szymkowiak.

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior jest, jak czytamy w komunikacie, jedną z największych międzynarodowych imprez muzycznych, jakie do tej pory gościły w naszym kraju. Wydarzenie to jest organizowane corocznie od 2003 roku przez Europejską Unię Nadawców. Do muzycznej rywalizacji stają wykonawcy w wieku od 9 do 14 lat, pochodzący z krajów członkowskich EBU. Hasło tegorocznego „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” to „Share The Joy" („Dziel się radością”). Motto wyraża energię i żywiołowość uczestników, ich pasję i zaangażowanie, a także zachęca, byśmy wspólnie z młodymi artystami radośnie celebrowali czas, spędzany razem.

Polska bierze udział w konkursie „Eurowizji Junior” po raz szósty. W tegorocznej edycji konkursu Polskę reprezentować będzie Viki Gabor - laureatka programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” (emisja w TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP HD i TVP Rozrywka - więcej tutaj). Młoda wokalistka zaśpiewa na gliwickiej scenie piosenkę „Superhero”.

W ramach 17. „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior” odbędą się dwa koncerty: finał jurorski w sobotę, 23 listopada br. i koncert finałowy w niedzielę, 24 listopada br.. Widowisko będzie miało, jak informuje TVP, imponującą oprawę, przygotowaną przez zespół najlepszych specjalistów w swoich dziedzinach. Dyrektorem artystycznym „Eurowizji Junior 2019” jest Konrad Smuga. Autorem scenografii - Giorgos Stylianou Matsis. Za choreografię koncertu odpowiedzialny jest Agustin Egurrola. Muzykę skomponował Andrzej Gromala „Gromee”.

Gospodarzami koncertu finałowego będą Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel, zwyciężczyni ubiegłorocznego konkursu „Eurowizji Junior w Mińsku (więcej tutaj). Roksana Węgiel została jednocześnie ambasadorką tegorocznej edycji „Eurowizji Junior” w Gliwicach. Sponsorami konkursu „Eurowizji Junior 2019” są Tauron, LOL Surprise, Play i Mlekovita. Oficjalnym przewoźnikiem dla Eurowizji Junior 2019 są Polskie Linie Lotnicze Lot.
 
Uczestnicy ceremonii otwarcia „Eurowizji Junior 2019”, foto: Natasza Młudzik/TVP
Uczestnicy ceremonii otwarcia „Eurowizji Junior 2019”, foto: Natasza Młudzik/TVP


17. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” - transmisja w niedzielę, 24 listopada 2019 roku o godz. 16:00 w TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

TechniSat DigitRadio 371CD

Radio DAB+ oraz UKF/FM. Bluetooth, zegar, budzik, USB. Sterowanie pilotem....

690 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...