reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy” w BBC Brit

dodano: 2019-11-19 16:11 | aktualizacja: 2019-11-19 16:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Brit z Bin 360px.jpg Na fali ruchu „#MeToo”, który zajmował się tematem molestowania seksualnego, twórca filmów dokumentalnych Louis Theroux udaje się na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych Ameryki, by przyjrzeć się tematowi wzrostu zgłoszeń nadużyć na tle seksualnym w kampusach uniwersyteckich. Premiera filmu dokumentalnego „Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy” odbędzie się w środę, 11 grudnia br. o godz. 22:30 w kanale BBC Brit.

BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Louis Theroux spotka się ze studentami, których uniwersytety oskarżają o napaści seksualne. Mężczyźni, mimo że zostali uniewinnieni przed sądem, są obejmowani specjalnym dochodzeniem przez uniwersytety i zawieszani lub nawet z nich wydalani, jeśli komisja powołana przez władze uniwersyteckie uzna ich za winnych. Reporter rozmawia także z pokrzywdzonymi studentkami, których donosy o napaść seksualną dotychczas były lekceważone. Według jednej z nich, Mollie Johnson, nowe podejście do rozpatrywania zarzutów dotyczących przestępstw na tle seksualnym jest niezbędne, choć wdrażane za późno.

Na początku swojej podróży Louis Theroux spotyka studenta neurobiologii o imieniu Saif Khan, którego oskarżono o zgwałcenie koleżanki ze studiów. Jego uniwersytet bada sprawę na własną rękę, mimo że w sądzie Saif Khan został uznany za niewinnego. Im bardziej Louis poznaje złożony świat oskarżeń w tej sprawie, tym bardziej przekonuje się, że oddzielenie faktów od fikcji jest wyjątkowo trudne, a argumenty każdej ze stron mocne i zasadne.

Jak czytamy w komunikacie, program zyskał uznanie krytyków po emisji w Wielkiej Brytanii. „The Guardian” napisał: „Badając trudny i delikatny temat napaści seksualnych na amerykańskich kampusach uniwersyteckich, Theroux jak zawsze jest przekonujący i poruszający”, a „Telegraph” zauważył, że „w tym wrażliwym spojrzeniu na problem napaści seksualnych na kampusach uniwersyteckich cicha obiektywność Theroux zamienia się w bezpośrednią konfrontację” (więcej tutaj).
 
Louis Theroux w programie „Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy”, foto: BBC Studios
Louis Theroux w programie „Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy”, foto: BBC Studios

„Louis Theroux: tajemnica tamtej nocy” - emisja w środę, 11 grudnia 2019 roku o godz. 22:30 w BBC Brit.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...
reklama