reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat 7C przesunięty na docelową pozycję 7°E

dodano: 2019-11-20 21:01 | aktualizacja: 2019-11-20 21:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: flysat/parabola.cz

Eutelsat 7C Nowy satelita telekomunikacyjny Eutelsat 7C francuskiego operatora Eutelsat przygotowuje się do rozpoczęcia działalności komercyjnej. Satelita został już  już zaparkowany na zaplanowanej pozycji docelowej 7°E.

Eutelsat 7C


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy satelita Eutelsat 7C znacząco wzmocni pozycję 7°E, na której będzie współistnieć z działającym tam satelitą Eutelsat 7B. Już widać powolne wyłączanie kanałów z satelity Eutelsat 7A.

Eutelsat 7C został wyniesiony na orbitę 20 czerwca 2019 r. z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej za pomocą rakiety startowej Ariane 5.

Satelita Eutelsat 7C został wyprodukowany i dostarczony przez Maxar Technologies. To potężny satelita o masie startowej 3400 kg, który swoimi wiązkami obejmie Afrykę, Europę, Turcję i Bliski Wschód. W sumie na nowym satelicie dostępnych będzie 49 transponderów w ekwiwalencie 36 MHz, rozszerzając pozycję 7°E o 19 nowych transponderów.

Nowy satelita Eutelsat 7C  będzie miał w sumie 4 strefy zasięgu wiązek. Dla widzów w Europie Środkowej najważniejsza jest wiązka zachodnia, z której można będzie oglądać dostępne tam kanały przy pomocy anten 60 cm i wiązka wschodnia, gdzie do odbioru konieczna będzie nieco większa antena (około 120 cm).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

299 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...
reklama