reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czubówna i sekret w grudniu w Polsat Viasat Nature

dodano: 2019-11-21 12:50 | aktualizacja: 2019-11-28 16:18
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature HD W grudniu br. kanał Polsat Viasat Nature poleca takie programy jak - w cyklu „Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna” taką produkcję jak „Sekretne życie słoni”, w cyklu „Świat przyrody - część 2.” programy „Witamy wśród małp” i „Lemurzy blues”, w cyklu „Zimowe opowieści” takie produkcje jak „Dzika Kanada”, „Wielka odwilż w Yellowstone”, „Tajemnica zorzy polarnej” i „Syberyjska odyseja”, a w cyklu „Nasz wszechświat” programy „Sekretne życie Słońca”, „Ziemia: 24 godziny”, „Dzień z życia Ziemi” i „Łowcy czarnych dziur”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2019 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Nature:

„Dzika natura. Czyta Krystyna Czubówna”:
emisja: w soboty i niedziele (od 1 grudnia br.) o 15:00
Jak zapowiada nadawca, tej zimy warto usiąść wygodnie na kanapie i zanurzyć się w świat dzikich zwierząt w kanale Polsat Viasat Nature. Widzowie poznają informacje na temat słoni, zobaczą życie makaków czubatych na Celebes, zaprzyjaźnią się z białymi lemurami sifaka w dalekich lasach deszczowych Madagaskaru. - Zapraszamy na te i wiele innych atrakcji w sobotnie i niedzielne popołudnia - specjalnie dla nas komentarz czytać będzie Krystyna Czubówna! - zachęca nadawca.

„Sekretne życie słoni” („The Secret Life of Elephants”)
emisja: od niedzieli, 1 grudnia br. o 15:00

To trzyczęściowy film dokumentalny ukazujący życie słoni i pracę organizacji Save the Elephants na terenie rezerwatu Samburu w północnej Kenii. Widzowie zobaczą z bliska życie rodziny słoni, skupiając się na losach poszczególnych osobników i najbardziej przełomowych momentach ich życia. Odkryją ich ukryty świat, złożone relacje rodzinne, inteligencję i głębię emocji. Poznają także dwoje naukowców - ojca i córkę, Iaina i Sabę Douglas-Hamiltonów - i ich ekipę z organizacji. Jej członkowie śledzą wędrówki słoni, zakładając im obroże z nadajnikami radiowymi i tworzą relacje między ludźmi a tymi wielkimi ssakami.

„Świat przyrody - część 2.”:
emisja: od soboty, 7 grudnia br. o 15:00
Peanut, Hero i Tarzan to trzy makaki czubate. One i ich stado są bohaterami filmu „Witamy wśród małp”. Makaki czubate mieszkają na indonezyjskiej wyspie Celebes - ten gatunek nie występuje nigdzie poza Indonezją. Dwadzieścia pięć lat temu kamerzysta Colin Stafford-Johnson po raz pierwszy odwiedził Celebes, a dziś wraca tam, aby odkryć coś, co okaże się dopiero początkiem wielkiej podróży. Z kolei w filmie „Lemurzy blues” widzowie odwiedzą dzikie góry Madagaskaru, gdzie żyją niezwykle rzadkie lemury sifaka. Na wolności jest już tylko kilkaset tych zwierząt, ale i one mogą wkrótce zniknąć, bo lasy deszczowe, w których mają swój dom, padają ofiarą nielegalnej wycinki. Film opowiada historię tych zwierząt, a także ludzi, którzy je badają i starają się je ocalić.

„Ziemia: 24 godziny” („24 Hours On Earth”)
emisja: od soboty, 21 grudnia br. o 14:50

Zmiana pozycji Słońca na niebie wpływa na zachowanie zwierząt na całej Ziemi. Już od poranka zwierzęta starają się wykorzystywać możliwości, jakie ono stwarza. Kameleon wykorzystuje energię słoneczną, aby przetrwać, a rodzina lemurów od rana wygrzewa się w słonecznych promieniach. Później, kiedy Słońce stoi już wysoko na niebie i grzeje coraz mocniej, zwierzęta także muszą się przystosować, by uniknąć związanych z tym zagrożeń. A gdy zachodzi, a wraz z nim znika ciepło i światło, budzi się nocny świat: stworzenia, które żyją pod osłoną ciemności. Ale przecież nawet w nocy nie jesteśmy całkiem pozbawieni Słońca: jego promienie oświetlają powierzchnię Ziemi odbijając się od tarczy Księżyca.

„Zimowe opowieści”:
emisja: codziennie (od 21 grudnia br.) o 20:00
Oto cykl programów dla wszystkich miłośników mrozu i lodu. Jak zapowiada nadawca, z przepastnych archiwów kanału Polsat Viasat Nature wydobyte zostały programy dokumentalne, które łączy jedna wspólna cecha: puchata pierzyna skrzypiącego pod nogami śniegu. Stacja zaprasza zatem na kolejne odcinki programów „Dzika Kanada” (więcej tutaj), „Wielka odwilż w Yellowstone”, „Tajemnica zorzy polarnej”, „Syberyjska odyseja” i innych.

„Nasz wszechświat”:
emisja: codziennie (od 27 grudnia br.) o 20:00
Jak zapowiada nadawca, w grudniu br. widzowie wyruszą w rejony, których dotąd w kanale Polsat Viasat Nature nie badano: w kosmos. Dowiedzą się, jak Słońce wyznacza rytm życia zwierząt, roślin i ludzi, będą także towarzyszyli zespołowi naukowców chcących zarejestrować pierwszy w historii obraz czarnej dziury. Przez cały grudzień br. stacja zaprasza na premierowe emisje programów „Sekretne życie Słońca”, „Ziemia: 24 godziny”, „Dzień z życia Ziemi” i „Łowcy czarnych dziur”.

„Sekretne życie Słońca” („The Secret Life of the Sun”)
emisja: w piątek, 27 grudnia br. o 20:00

150 milionów kilometrów stąd istnieje potęga, która kształtuje cały nasz świat: Słońce. Widzimy je świecące na niebie, ale najciekawsze jest to, czego nie dostrzegamy: Słońce zaczyna wchodzić na najwyższe obroty. Nasza gwiazda jest dziś bardziej aktywna, niż kiedykolwiek w ciągu ostatniej dekady. Nieustannie wysyła w stronę Ziemi strumienie gorącej plazmy i fale promieniowania, które mogą radykalnie wpłynąć na nasze życie. Obrazy satelitarne i wiedza brytyjskich naukowców badających Słońce pomogą nam zrozumieć jego działanie i to, w jaki sposób wpływa na naszą planetę.

„Łowcy czarnych dziur” („Black Hole Hunters”)
emisja: w piątek, 27 grudnia br. o 21:05

Czarne dziury to najdziwniejsze i najbardziej tajemnicze obiekty naszego wszechświata. To „kosmiczne więzienia”, grawitacyjne pułapki tak potężne, że nie jest w stanie z nich uciec nawet światło. Przesłanki, że te niezwykłe obiekty naprawdę istnieją, gromadzono od dekad, ale wciąż brakowało ostatecznego dowodu - bo przecież nikt nigdy nie widział czarnej dziury. Autorzy programu przez dwa lata towarzyszyli z kamerami pracy międzynarodowego zespołu astronomów pod kierunkiem doktora Shepa Doelemana, który próbował uzupełnić tę lukę w naszym rozumieniu wszechświata. Dowód na istnienie czarnych dziur mógłby całkowicie zmienić nasze rozumienie teorii grawitacji Alberta Einsteina, jednego z najważniejszych praw fizyki. Ten film to relacja z misji, która doprowadziła do uzyskania pierwszego prawdziwego obrazu czarnej dziury.
 
Uczestnicy programu „Łowcy czarnych dziur”, foto: Windfall
Uczestnicy programu „Łowcy czarnych dziur”, foto: Windfall


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...