reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Uroczystości na wileńskiej Rossie w TVP Info

dodano: 2019-11-21 16:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Info W piątek, 22 listopada 2019 roku na antenie TVP Info transmitowane będą uroczystości pochówku powstańców styczniowych na cmentarzu na Rossie, w Wilnie, stolicy Litwy. W ceremonii tej udział wezmą między innymi prezydent RP Andrzej Duda oraz premier Polski Mateusz Morawiecki. 22 listopada br. z Wilna nadane zostanie również specjalne wydanie „Wiadomości” (emisja także w TVP1 i TVP Polonia). W programie „Gość Wiadomości” Danuta Holecka rozmawiać będzie z prezydentami Polski oraz Litwy (Gitanas Nausėda). Transmisje zapowiada też TVP Wilno.

TVP Info


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisja uroczystości przygotowana została przez Telewizyjną Agencję Informacyjną (TAI) we współpracy z telewizją litewską. W przedsięwzięciu tym wezmą udział cztery wozy satelitarne oraz zespół 60 dziennikarzy, operatorów, dźwiękowców, realizatorów i oświetleniowców. Relacja nadawana będzie z Warszawy oraz powstałego specjalnie na tę okoliczność studia w Wilnie. Jak informuje nadawca, jest to jedna z największych dotychczasowych zagranicznych realizacji Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Widzowie TVP Info od samego rana będą mogli śledzić przebieg uroczystości. Obok audycji publicystycznych zaplanowano emisję felietonów o powstaniu styczniowym, jego przyczynach, przebiegu oraz przywódcach i bohaterach. O godzinie 11:00 rozpocznie się transmisja uroczystej mszy świętej z bazyliki archikatedralnej świętego Stanisława Biskupa i świętego Władysława w Wilnie, której przewodniczyć będzie metropolita wileński, arcybiskup Gintaras Grušas, z udziałem arcybiskupa Józefa Guzdka - biskupa polowego Wojska Polskiego, oraz arcybiskupa Tadeusza Kondrusiewicza - zwierzchnika kościoła katolickiego na Białorusi. Po mszy głos zabiorą prezydenci Polski i Litwy. Następnie odbędzie się uroczysta procesja pogrzebowa, która w drodze na cmentarz na Rossie, zatrzyma się m.in. przy Kaplicy Ostrobramskiej.

W piątek, 22 listopada br. z Wilna nadane zostanie również specjalne wydanie „Wiadomości” (emisja także w TVP1 i w TVP Polonia - więcej tutaj). W programie „Gość Wiadomości” Danuta Holecka rozmawiać będzie z prezydentami Polski oraz Litwy. Transmisje zapowiada też TVP Wilno (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 9/8

Multiswitch Opticum 9/8 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

250 zł Więcej...
reklama