reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP ABC z piosenką na „Eurowizję Junior” [wideo]

dodano: 2019-11-23 08:33
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

konkurs Eurowizja Junior 2019 Gliwice W niedzielę, 24 listopada br. o godz. 16:00 w Gliwicach odbędzie się koncert finałowy 17. „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior”. Polskę w tym konkursie reprezentować będzie Wiktoria Gabor, laureatka programu „Szansa na sukces. Eurowizja Junior” (emisja w TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP HD i TVP Rozrywka), z piosenką „Superhero”. Transmisję „Eurowizji Junior”, którą poprowadzą Roksana Węgiel, Ida Nowakowska i Aleksander Sikora, pokażą kanały TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.

konkurs Eurowizja Junior 2019 Gliwice


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP ABC nagrało własną piosenkę i teledysk na „Eurowizję Junior 2019”. Inspiracją utworu jest hasło tegorocznej edycji konkursu, „share the joy” („dziel się radością”). Telewizyjna premiera teledysku odbyła się w piątek, 22 listopada br. na antenie TVP ABC, a w niedzielę, 24 listopada br. zostanie on wyemitowany także w TVP1. Można go również oglądać go na portalach społecznościowych TVP ABC, TVP VOD, YouTube i oficjalnej stronie konkursu w Gliwicach. Znajdzie się również w internetowych kanałach Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU) oraz w mediach społecznościowych „Eurowizji Junior 2019”.

Jak informuje nadawca, piosenka „Życie to gra” powstała z inspiracji ulubionymi grami z dzieciństwa młodych uczestników „Eurowizji Junior 2019”. Wybrane przez artystów gry zostały opisane w metaforach, odnoszących się do różnych, codziennych wydarzeń. Wykonawcy przypominają nam, że choć każda gra ma w sobie element rywalizacji to jednak traktować ją należy przede wszystkim jako dobrą zabawę i źródło wspólnej radości.

„Życie to gra” - o piosence - tekst piosenki: Anna Piksa i Juliusz Kamil, tłumaczenie na język angielski: Kamila Górny, Juliusz Kamil i Nick Sincler, muzyka: Juliusz Kamil, wykonawcy: Urszula Kowalska, Nela Zawadzka, Milena Grigoryan, Antoni Scardina i Paweł Szymański, o teledysku - scenariusz: Anna Piksa, Piotr Smoleński, reżyseria: Anna Piksa, autor zdjęć: Piotr Smoleński, choreografia: Tomasz Barański, grupa taneczna: WAM Warsztatowa Akademia Musicalowa, scenografia: Radosław Dębniak, Emile Richard, kostiumy: Agata Wirtek, Martyna Tyczyńska, mistrz oświetlenia: Dariusz Banderowicz, producent: Ireneusz Niewolski, kierownik produkcji: Bartłomiej Kłębowski.

Teledysk do piosenki „Życie to gra”:W poniedziałek, 18 listopada br. uroczystą ceremonią otwarcia w Teatrze Śląskim w Katowicach oficjalnie rozpoczął się 17. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior”. W gali uczestniczyli: Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, Jon Ola Sand, executive supervisor „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” z Europejskiej Unii Nadawców (European Broadcasting Union/EBU), przedstawiciele władz miasta Gliwice i województwa śląskiego oraz młodzi artyści i delegacje z 19 państw świata.

Bohaterami dnia byli młodzi artyści, którzy przybyli z Polski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii, by przez dwa konkursowe dni, w sobotę i niedzielę 23 i 24 listopada br. zmierzyć się na scenie Areny Gliwice podczas finału „Eurowizji Junior 2019”.

Młodzi artyści byli przejęci i pełni entuzjazmu.

- Jestem podekscytowana. Chcę się dobrze bawić i fajnie spędzić czas, dzielić radość z innymi uczestnikami

- mówiła ze sceny Wiktoria „Viki” Gabor.


Prezes TVP Jacek Kurski podkreślił, jak wyjątkowym wydarzeniem i dużym przedsięwzięciem organizacyjnym jest „Eurowizja Junior”.

- Jestem dumny i bardzo szczęśliwy, że organizacja tegorocznego konkursu przypadła Telewizji Polskiej - powiedział Jacek Kurski podczas ceremonii otwarcia w Teatrze Śląskim. - To wydarzenie jest czymś więcej, niż tylko konkursem piosenki. Eurowizja Junior jest dla młodych ludzi wielką przygodą i szansą na zaprezentowanie talentu i umiejętności wokalnych w ramach widowiska na światowym poziomie. Konkurs ten wspiera i kształtuje zdolności artystyczne i charakter, a także pozwala zrealizować marzenia o muzycznej karierze - zwrócił się do uczestników konkursu.


Duże wrażenie podczas wieczoru zrobił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, który zaśpiewał hymn Europejskiej Unii Nadawców „Te Deum”. Na scenie Teatru Śląskiego wystąpił zespół 4Dreamers, a na koniec zwyciężczyni ubiegłorocznej edycji „Eurowizji Junior” Roksana Węgiel, która zaśpiewała oficjalną piosenkę tegorocznej edycji konkursu, skomponowaną przez Andrzeja Gromalę „Gromee'ego” - „Share The Joy”. Hasło „Share The Joy” to także oficjalne motto tegorocznej edycji „Eurowizji Junior”. Zachęca ono do wspólnej, nieskrępowanej zabawy i celebrowania radości wspólnie w artystami podczas eurowizyjnych koncertów.

Ważnym punktem programu było losowanie kolejności występów krajów uczestników konkursu. Honory pełniła Roksana Węgiel, która wylosowała artystów, występujących podczas finału jako pierwsi i ostatni. Konkurs otworzy Australia, zaś imprezę zamknie Serbia. Występ Polki zobaczymy jako 11. w kolejności. Atrakcją wieczoru była wymiana upominków między uczestnikami.

Na scenie zaprezentowali się także wolontariusze, którzy zgłosili się jako wsparcie Telewizji Polskiej przy organizacji tegorocznej „Eurowizji Junior”. Będzie ich w Gliwicach 150. Ceremonię otwarcia prowadził Mateusz Szymkowiak, dla którego, jak sam przyznał, było to spełnienie marzeń z dzieciństwa.

W piątek, 22 listopada br. ruszyło głosowanie internetowe dla widzów (przejdź na stronę). W konkursie „Eurowizji Junior” można głosować na przedstawiciela własnego kraju. 17. edycja „Eurowizji Junior” odbędzie się w Arenie Gliwice, w Gliwicach, na Górnym Śląsku, w dniach 23 listopada br. (finał jurorski) i 24 listopada br. (koncert finałowy). Koncert finałowy, który odbędzie się w niedzielę, 24 listopada br. o godzinie 16:00, będzie transmitowany w TVP1, TVP Polonia i TVP ABC (więcej tutaj).

Jak informuje nadawca, finał jurorski (w sobotę, 23 listopada br.) to okazja dla widzów, by zobaczyć występy artystów jeszcze przed oficjalnym występem. Jest to próba generalna, która nie różni się od koncertu finałowego. Wystąpią na niej wszystkie gwiazdy niedzielnego koncertu, w tym Roksana Węgiel. To jedyna szansa, by ocenić występy wykonawców jeszcze przed premierą telewizyjną, która odbędzie 24 listopada br.

Sponsorami „Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019” są Tauron, LOL Surprise, Play i Mlekovita. Oficjalnym przewoźnikiem dla „Eurowizji Junior 2019” są Polskie Linie Lotnicze Lot.
 
Jon Ola Sand, Wiktoria Gabor i Jacek Kurski podczas ceremonii otwarcia „Eurowizji Junior 2019”, foto: Natasza Młudzik/TVP
Jon Ola Sand, Wiktoria Gabor i Jacek Kurski podczas ceremonii otwarcia „Eurowizji Junior 2019”, foto: Natasza Młudzik/TVP


17. „Konkurs Piosenki Eurowizji Junior” - transmisja w niedzielę, 24 listopada 2019 roku o godz. 16:00 w TVP1, TVP Polonia i TVP ABC.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

389 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...
reklama