reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina chce wyłączyć kanały Nickelodeon

dodano: 2019-11-24 09:40 | aktualizacja: 2019-11-24 10:58
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Nickelodeon Ukraiński regulator już 20 listopada br. chciał usunąć z listy adaptowanych kanałów zagranicznych na Ukrainie projekty amerykańskiego koncernu Viacom, konkretnie Nickelodeon, Nickelodeon HD i Nickelodeon Junior. Powodem tej decyzji są nieaktualne informacje przekazane regulatorowi podczas adaptacji kanałów w latach 2008 i 2012. Rozpatrzenie tej sprawy zostało przełożone na 19 grudnia.

Nickelodeon


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serhij Kostinskij, jeden z członków ukraińskiego organu nadzorującego media, przeprowadził badanie dotyczące zagranicznych licencji kanału i doszedł do wniosku, że amerykańskie kanały telewizyjne Viacom są rzekomo rosyjskimi.

Na dziecięce kanały Viacom skarżyła się ukraińska firma Vianet Rudolfa Kirnosa, nadawca własnych kanałów NIKI Kids i NIKI Junior, który miał konflikt z amerykańskim koncernem jesienią 2017 r. z powodu podobieństwa nazwy. Vianet przekazał Narodowej Radzie informacje o nieaktualnych wpisach do licencji dla kanałów Viacom.

Europejskie licencje dla Nickelodeon, Nickelodeon HD i Nickelodeon Junior nie określają ścieżki dźwiękowej w języku rosyjskim. Z tego powodu Kostinskij twierdzi, że te kanały są rosyjskie bo nadają w tym języku. W tym przypadku należy zadać pytanie, jak działa monitoring ukraińskiego regulatora, jeżeli przez tyle lat nie wykrył rosyjskich wersji Nickelodeon w swoim kraju?

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...
reklama