reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ukraina chce wyłączyć kanały Nickelodeon

dodano: 2019-11-24 09:40 | aktualizacja: 2019-11-24 10:58
autor: RO | źródło: telekritika.ua

Nickelodeon Ukraiński regulator już 20 listopada br. chciał usunąć z listy adaptowanych kanałów zagranicznych na Ukrainie projekty amerykańskiego koncernu Viacom, konkretnie Nickelodeon, Nickelodeon HD i Nickelodeon Junior. Powodem tej decyzji są nieaktualne informacje przekazane regulatorowi podczas adaptacji kanałów w latach 2008 i 2012. Rozpatrzenie tej sprawy zostało przełożone na 19 grudnia.

Nickelodeon


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serhij Kostinskij, jeden z członków ukraińskiego organu nadzorującego media, przeprowadził badanie dotyczące zagranicznych licencji kanału i doszedł do wniosku, że amerykańskie kanały telewizyjne Viacom są rzekomo rosyjskimi.

Na dziecięce kanały Viacom skarżyła się ukraińska firma Vianet Rudolfa Kirnosa, nadawca własnych kanałów NIKI Kids i NIKI Junior, który miał konflikt z amerykańskim koncernem jesienią 2017 r. z powodu podobieństwa nazwy. Vianet przekazał Narodowej Radzie informacje o nieaktualnych wpisach do licencji dla kanałów Viacom.

Europejskie licencje dla Nickelodeon, Nickelodeon HD i Nickelodeon Junior nie określają ścieżki dźwiękowej w języku rosyjskim. Z tego powodu Kostinskij twierdzi, że te kanały są rosyjskie bo nadają w tym języku. W tym przypadku należy zadać pytanie, jak działa monitoring ukraińskiego regulatora, jeżeli przez tyle lat nie wykrył rosyjskich wersji Nickelodeon w swoim kraju?

Źródło: telekritika.ua 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X - Netflix

Nowość - Octagon SF8008 Mini Combo UHD 4K S2X -...

420 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 5-6/2020 wersja elektroniczna

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

10 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...
reklama