Liga Mistrzów: Liverpool FC - SSC Napoli w TVP

dodano: 2019-11-24 19:01 | aktualizacja: 2019-11-25 12:36
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP Sport

Liga Mistrzów 4K RAI Champions League W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Liverpool zmierzy się u siebie z Napoli. Kto wygra, ten będzie pewny awansu do 1/8 finału. Transmisja w środę 27 listopada w TVP 1, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej. Studio od godz. 20:05 w TVP Sport. Po meczu magazyn skrótów całej kolejki. Ten mecz pokaże też Polsat Sport Premium 1.

SSC Napoli Piotr Zieliński Liga Mistrzów UEFA

W ubiegłym sezonie obie drużyny mierzyły się na Anfield na zakończenie fazy grupowej. Wówczas Alisson obronił strzał Arkadiusza Milika w ostatniej minucie, a Liverpool wygrał 1:0. Wynik ten otworzył The Reds drogę po triumf w rozgrywkach.

Wicemistrzowie Anglii ponownie będą faworytami. Choć przegrali w Neapolu na rozpoczęcie rozgrywek (0:2), to z czasem zbudowali mistrzowską formę. Na Anfield nie zwykli przegrywać. Ostatnio w meczu o stawkę zdarzyło się im to we wrześniu 2018, gdy Chelsea wyeliminowała ich z EFL Cup. W Lidze Mistrzów zaś są niepokonani u siebie od 22 października 2014. Wówczas ulegli Realowi Madryt 0:3.

Niewiele wskazuje na to, by to właśnie Napoli miało przerwać tę passę. Szczególnie, że w ostatnim czasie gra przeciętnie. W Serie A w 11 pierwszych kolejkach zebrało zaledwie 18 punktów i dużo traci do czołówki. Przy Liverpoolu, który dotychczas w Premier League nie skalał się porażką, wygląda to słabo.

Szczególnie, że po wygranej z The Reds, w kolejnych meczach zespoły prezentowały się zupełnie odmiennie. Liverpool sprezentował kibicom strzelecki popis w emocjonującym meczu z Red Bullem Salzburg (4:3), by następnie dwa razy ograć belgijski Genk (4:1 i 2:1). Włosi remisowali za to z tymi teoretycznie słabszymi drużynami.

Na dwie serie spotkań przed końcem fazy grupowej Liverpool prowadzi w grupie, mając punkt przewagi nad Napoli. Kolejne cztery punkty mniej ma w dorobku Salzburg. Oznacza to, że zwycięzca spotkania będzie pewny awansu jeszcze przed ostatnią kolejką.