reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Michał Pol dołączy do serwisu „WP SportoweFakty”

dodano: 2019-11-23 09:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: Wirtualna Polska Holding

Wirtualna Polska „WP SportoweFakty” Od stycznia 2020 roku Michał Pol rozpocznie współpracę z serwisem „WP SportoweFakty” (Wirtualna Polska Holding). Zostanie specjalnym korespondentem, co tydzień będzie przygotowywał dla użytkowników serwisu materiały wideo, pisał artykuły i komentarze. Michał Pol pracował w grupach Agora („Gazeta Wyborcza”, sport.pl), Ringier Axel Springer Polska (RASP, „Przegląd Sportowy”). We wrześniu 2019 roku został partnerem agencji marketingu sportowego Sport Brokers. W serwisie YouTube prowadzi kanał „Polsport - Michał Pol”.

Wirtualna Polska „WP SportoweFakty”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, materiały wideo będą realizowane na żywo w serwisie „WP SportoweFakty” i oficjalnym kanale YouTube Michała Pola. Ich formuła jest otwarta. Może to być komentarz, relacja i rozmowa z gościem, w zależności od wydarzeń sportowych, którymi w danym czasie będą żyli kibice. Dodatkowo dziennikarz każdego tygodnia napisze dla czytelników dwa artykuły.

- Zdaję sobie sprawę, że moje przejście do Wirtualnej Polski to jak transfer z FC Barcelona do Realu Madryt, ale nie jest to przypadek Luisa Figo - rozstajemy się z Onetem w dobrych relacjach. Jestem bardzo wdzięczny za sześć kreatywnych lat. Oferta Tomasza Machały była jednak z gatunku tych „nie do odrzucenia”. Założenie kanału na YouTube wyzwoliło we mnie olbrzymie pokłady energii, które w mojej dziennikarskiej pracy jeszcze bardziej zbliżyły mnie do kibiców i pasjonatów sportu. Wirtualna Polska doceniła Michała Pola - youtubera i znalazła idealny sposób, żeby tę energię wykorzystać we wspólnych projektach. Zwłaszcza, że czeka nas fantastyczny, sportowy rok

- mówi Michał Pol.

- Cieszymy się z czekającej nas współpracy z tak popularnym dziennikarzem sportowym, który zbudował potężne społeczności wokół swojego konta na Twitterze i kanału na YouTube. Ale przecież nie tylko to się dla nas liczy. Cenię Michała zapał, dobry kontakt ze sportowcami i kibicami, dobrą aurę, którą wytwarza wokół siebie oraz jego wyczucie, co będzie „trendować” w dziennikarstwie sportowym i social mediach

- mówi Robert Feluś, redaktor naczelny serwisu „WP SportoweFakty”.


Nagrania wideo będą realizowane w studiu Wirtualnej Polski, siedzibie agencji Sport Brokers oraz podczas eventów i wydarzeń sportowych. Wirtualna Polska zyskuje wyłączność na dalszą dystrybucję materiałów Michała Pola w polskim internecie.

Michał Pol przez 20 lat pracował w Agorze jako dziennikarz działu sportowego „Gazety Wyborczej”, później kierował działem wideo sport.pl. Do Ringier Axel Springer Polska (RASP) dołączył w 2013 roku i został redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego” (więcej tutaj) . W 2017 roku objął funkcję dyrektora zarządzającego segmentem sportowym firmy. We wrześniu 2019 roku został partnerem agencji marketingu sportowego Sport Brokers. Aktywnie działa w mediach społecznościowych, jego kanał w serwisie YouTube „Polsport - Michał Pol” obserwuje 115 tys. osób, a konto na Twitterze ponad pół miliona (dane za firmą Wirtualna Polska Holding).
 
Michał Pol dołączy do serwisu „WP SportoweFakty”, foto: Wirtualna Polska Holding
Michał Pol dołączy do serwisu „WP SportoweFakty”, foto: Wirtualna Polska Holding


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama