reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Wilq Superbohater” w serwisie Ipla

dodano: 2019-11-25 20:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: Cyfrowy Polsat

Polsat Ipla „Wilq Superbohater” Oferta serwisu Ipla wzbogacona została o animowany serial komediowy dla dorosłych pod tytułem „Wilq Superbohater”, oparty na kultowej serii komiksowej pod tym samym tytułem. W koprodukcji grupy Cyfrowy Polsat głosów postaciom użyczyli m.in.: aktorzy Eryk Lubos, Marian Dziędziel, Waldemar Barwiński, Mirosław Zbrojewicz, Roma Gąsiorowska i Rafał Maćkowiak oraz lektor Tomasz Knapik. Serial dostępny jest wyłącznie w serwisie Ipla, m.in. w pakiecie Wilq za 20 zł.

Polsat Ipla „Wilq Superbohater”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Wilq Superbohater” to wydawana od 2002 roku seria komiksowa, której autorami są Bartosz i Tomasz Minkiewicz. Jak czytamy w komunikacie, na polskim rynku wydawniczym „Wilq” jest prawdziwym fenomenem - zaskarbił sobie sympatię zarówno licealistów, jak i profesorów uczelni, dziennikarzy czy prezesów firm.

Tytułowy Wilq jest superbohaterem, który leczy z infantylnych fantazji istnienia sprawiedliwości i równowagi, czy herosów obdarzonych nadludzką mocą, zdolnych pokonać największe zagrożenia. Wiecznie obrażony i zniechęcony gbur, choleryk, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp., a mimo to jest lubiany przez całkiem normalnych ludzi.
 

- Ironia, anarchia, nieprzyzwoitość, niepoprawność nie są dla mnie wartością same w sobie, ale stanowią świetną odtrutkę na plastikowy patos, fałszywą szlachetność. Dopełniają ogólnego obrazu antybohaterskości. I ta antybohaterskość staje się czymś pozytywnym, co w efekcie czyni skwaszonego Wilqa kimś bliskim i budzącym naszą sympatie. Kimś dającym możliwość odreagowania bolesnego życiowego paradoksu

- mówi Bartosz Minkiewicz, współtwórca postaci Wilqa oraz współscenarzysta i współreżyser serialu.

Każdy z motywów superbohaterskich wzbogacony jest o polski, lokalny pierwiastek. Pierwiastek, który nagle zmienia odbiór danej kliszy - kompromituje jej patos, naiwność i absurdalność. Wszystko jest tu postawione na głowie - wrogowie nie są groźni, przyjaciele przeszkadzają, a sam superbohater niezbyt skory jest do czynienia dobra. Scenariusz podkreśla wszystkie „kontry”, jakie można znaleźć dla klasycznej narracji superbohaterskiej. Każda z postaci jest przerysowana i bardzo różni się od pozostałych. Ważnym dopełnieniem bohaterów są ich głosy i interpretacja aktorska. W nagranie kwestii dialogowych zaangażowali się tacy aktorzy jak Eryk Lubos (jako Wilq) i Marian Dziędziel (komisarz Gondor), którzy swoim charakterystycznymi głosami uwiarygodnili rysunkowe postacie. Obok nich w serialu usłyszymy między innymi Waldemara Barwińskiego (Alcman), Mirosława Zbrojewicza (Entombet), Romę Gąsiorowską (Słaby Wielbłąd), Rafała Maćkowiaka (Mikołaj), stand-uperów Jaśka Borkowskiego i Łukasza Lodkowskiego „Lotka” oraz lektora Tomasza Knapika.

Serial „Wilq Superbohater” liczy 13 odcinków, wszystkie udostępnione zostały w specjalnie przygotowanym pakiecie Wilq w cenie 20 zł. Także dostępny w cenie 15 zł pakiet Ipla Premium będzie sukcesywnie wzbogacany o kolejne odcinki serialu.
Bohaterowie serialu animowanego „Wilq Superbohater”, foto: Cyfrowy Polsat
Bohaterowie serialu animowanego „Wilq Superbohater”, foto: Cyfrowy Polsat


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Moduł UniCam Prime

Najnowsza wersja uniwersalnego modułu dostępu UniCam Prime - następca Unicam...

499 zł Więcej...

LNB Twin BEST HG 202 Ultra Black 0,1dB

Wysokiej jakości konwerter satelitarny o współczynniku szumów 0,1 dB i...

79 zł Więcej...
reklama