reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CNN International i Rolex ruszają z „Call to Earth”

dodano: 2019-11-26 04:16
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

CNN International Cnn-logo-czerwone-360px.jpg CNN rusza z „Call to Earth”, globalną inicjatywą, mającą na celu zaangażowanie społeczności z całego świata w działania dążące do ochrony przyszłości naszej planety. „Call to Earth” będzie dostępne w CNN International poprzez część programu „Quest Means Business” o nazwie „Answering the Call”, która będzie prezentować sylwetki osób, które przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego, filmy dokumentalne („Ted Turner: Captain Planet”), czy cykliczne sekcje „Call to Earth”, nadawane w ramach programów informacyjnych.

CNN International


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Równolegle do informowania na antenie CNN w kwestiach zmian klimatycznych i środowiska naturalnego, „Call to Earth” za pośrednictwem telewizji, platform cyfrowych i mediów społecznościowych będzie koncentrować się na pozytywnym angażowaniu się w tworzenie zrównoważonej przyszłości. Jak informuje nadawca, przy pomocy tego programu CNN wykorzysta swój globalny zasięg i unikalne dotarcie, aby opowiedzieć inspirujące historie o ludziach, projektach i miejscach, które zwracają uwagę na ważne dla naszej planety kwestie, od zmian klimatycznych po wylesianie.

„Call to Earth” został stworzony w celu wywarcia wpływu, podniesienia świadomości i zaangażowania społeczności. Te same wartości przyświecają znanemu już nam projektowi „CNN Freedom Project”, który od ośmiu lat koncentruje się na problemie współczesnego niewolnictwa (więcej tutaj). - „Call to Earth” to znacznie więcej niż tylko inicjatywa redakcyjna - ucieleśnia zaangażowanie CNN w ochronę planety, współpracę ze społecznościami z całego świata, biznesem, organizacjami pozarządowymi i edukacyjnymi w celu zainspirowania pozytywnych zmian - informuje nadawca.

„Call to Earth” powstaje we współpracy z Rolex, jako wspólne zobowiązanie na rzecz zrównoważonej przyszłości. - Zaangażowanie Rolex jest częścią wieloletniej inicjatywy „Perpetual Planet”, w ramach której firma ma wspólny cel z CNN - być pozytywną siłą na rzecz środowiska. CNN od dawna jest orędownikiem ważnych spraw i informuje na temat stanu środowiska naturalnego, podczas gdy Rolex prowadził kampanie w tym obszarze w ramach „Perpetual Planet” i wspierał laureatów Rolex - osób, których wkład w poprawę otaczającego ich świata doceniono podczas Rolex Awards for Enterprise - czytamy w komunikacie.

Dzięki partnerstwu z CNN International Commercial, historie laureatów Rolex zostaną przedstawione w ramach „Call to Earth”, a Rolex i CNN będą współpracować w zakresie zaangażowania społecznego, wydarzeń i budowania świadomości. 

„Call to Earth” będzie dostępne w CNN International poprzez:

- cykliczne sekcje „Call to Earth”, nadawane w ramach programów informacyjnych, analizujących historie dotyczące środowiska z całego świata, często związane z wydarzeniami lub globalnymi akcjami, takimi jak np. Światowy Dzień Oceanów;
- część programu „Quest Means Business” o nazwie „Answering the Call”, która będzie prezentować sylwetki osób, które przyczyniły się do poprawy stanu środowiska naturalnego;
- filmy dokumentalne z prezentacją postaci, miejsca lub historii, które zmieniły świat wokół nich. Każdemu filmowi towarzyszyć będzie tygodniowa seria programów dotyczących danego tematu.

Pierwszy dokument, „Ted Turner: Captain Planet”, będzie emitowany w CNN International i zostanie poprowadzony przez doktora Sanjaya Guptę. Zbada on wkład Teda Turnera w ruch ekologiczny. W filmie będzie pokazany wywiad z Tedem Turnerem, a także wypowiedzi osób, które opowiedzą o zaangażowaniu Teda Turnera w ochronę środowiska, w tym Ala Gore’a, Jane Fondy i Billa Gatesa.

Treści cyfrowe i działania w społecznościach będą centralnym punktem „Call to Earth”, ze specjalnie zaprojektowaną stroną internetową (przejdź na stronę), materiałami wideo, artykułami i interaktywnymi funkcjonalnościami, a także wieloplatformowym storytellingiem dostosowanym do telewizji CNN.

- Strona będzie również hubem dla kampanii w mediach społecznościowych, ponieważ CNN wykorzystuje swój ogromny zasięg do podnoszenia świadomości i angażowania publiczności poprzez różne inicjatywy, prezentując działania podejmowane przez jednostki w celu ochrony planety. Ponadto „Call to Earth” i poruszane w jego ramach tematy będą towarzyszyć CNN podczas najważniejszych wydarzeń oraz będą stanowić część misji CNN w zakresie CSR, zaangażowania pracowników na rzecz środowiska naturalnego - informuje nadawca.

- Kryzys klimatyczny i zrównoważony rozwój są być może najważniejszymi tematami tego pokolenia. Ludzie, zwłaszcza ci młodzi, z pasją podchodzą do tych kwestii i jako sieć niestrudzenie pracowaliśmy, aby wysunąć je na pierwszy plan, od Grenlandii po Australię, przez Rosję, Stany Zjednoczone i Antarktydę. „Call to Earth” oznacza szczególny, nowy etap w naszej działalności oraz uruchamia międzyplatformową, długoterminową inicjatywę, która skoncentruje nasze wysiłki oraz wywrze rzeczywisty wpływ, angażując społeczności i tworząc nowe więzi, aby pomóc wzmocnić pozycję tych, którzy walczą o ochronę planety

- mówi Ellana Lee, Senior Vice President CNN.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

179 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...