reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowa telewizja ukraińskich władz na wschodzie kraju

dodano: 2019-11-26 18:47 | aktualizacja: 2019-11-26 19:14
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Ukraina Ukraińskie władze zamierzają uruchomić specjalny kanał telewizyjny na nieuznawanych terytoriach Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Konflikt zbrojny we wschodniej części kraju trwa ponad 5 lat.

Donbas Ukraina 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Budżet Ukrainy zakłada 440 mln hrywien (ok. 72 mln zł) na utworzenie kanału TV, który będzie nadawał na niekontrolowane terytorium Donbasu, podaje portal Strana.ua, powołując się na wypowiedź ministra kultury, młodzieży i sportu, Wołodymyra Borodianskiego.

Transmisja będzie realizowana na kanale UATV.
Ukraińskie władze omawiają harmonogram nadawania, na który mają się złożyć treści ukraińskich grup telewizyjnych (informacyjne i rozrywkowe). Na te cele budżet Ukrainy przewiduje kilkaset milionów hrywien. Planowany kanał ma działać zarówno w języku ukraińskim, jak i rosyjskim.

Pod koniec października br. Borodianski mówił, że telewizja na terytorium Donbasu ma być gotowa za trzy miesiące.

UATV uruchomiono testowo w marcu 2018 na Krymie oraz w Donieckiej Republice Ludowej i Ługańskiej Republice Ludowej. Nadawanie jest prowadzone z nadajnika o mocy 1kW w standardzie DVB-T2, zlokalizowanego we wsi Czonhar w obwodzie chersońskim. Ukraiński koncern radiofonii, łączności radiowej i telewizji RRT nadaje też za pośrednictwem wieży telewizyjnej w mieście Wołnowacha w obwodzie donieckim. Nadajnik posiada podobną moc, ale działa w starszym standardzie DVB-T.

Regularne transmisje UATV zapoczątkowano w październiku 2015 roku.
Podstawą prawną do pracy kanału jest ustawa „O systemie nadawania zagranicznego Ukrainy” podpisana przez ówczesnego prezydenta Petro Poroszenko. Kanał nadaje wiadomości i programy własnej produkcji przez satelitę i sieci kablowe w pięciu językach: angielskim, arabskim, krymsko-tatarskim, rosyjskim i ukraińskim.

Źródło: telesputnik.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Zestaw uszczelniający dach - czarny

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

99 zł Więcej...
reklama