reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Biblijne sekrety” w National Geographic

dodano: 2019-11-27 01:21
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fox Networks Group

National Geographic Niemal każdy, bez względu na wyznanie i światopogląd, przyzna, że „Biblia” to jedna z najważniejszych ksiąg w dziejach. Poza wskazówkami moralnymi i przypowieściami z życia postaci ważnych dla religii chrześcijańskiej, dostajemy dzięki niej ciekawy obraz świata sprzed dwóch tysiącleci. Tylko jak odsiać fakty od alegorii? Pomoc przychodzi z niespodziewanej strony. W kanale National Geographic zagadki „Biblii” będzie zgłębiał doktor Albert Lin. Premierowe odcinki programu „Biblijne sekrety” wyemitowane zostaną w niedziele, 15 i 22 grudnia br. o godz. 22:00.

National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czytanie „Biblii” nie jest proste. Każda przypowieść, a często nawet pojedyncze zdanie niesie ze sobą ukryty sens. Chrześcijanie od dwóch tysięcy lat budują w oparciu o te wskazówki swoje zasady moralne. Czy nauczeni takiej interpretacji tekstów „Starego Testamentu” i „Nowego Testamentu”,  zadajemy sobie pytanie o realizm? Czy zdarzenia opisane w „Biblii” mogły wydarzyć się naprawdę? Wiele z nich ma swój kontekst historyczny, a nawet te najbardziej mistyczne, nie wzięły się znikąd.  

Doktor Albert Lin nie poprzestaje na zadawaniu pytań. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych metod archeologicznych poszukiwań stara się znaleźć niezbite dowody na to, że najbardziej spektakularne z biblijnych wydarzeń rzeczywiście miały miejsce. Wykorzysta satelity i technologie wykorzystywane w badaniach kosmosu, zabierze widzów do miejsc starożytnych kataklizmów i do zaginionych miast. Zbada każdą wskazówkę, która może być pomocna w wyjaśnieniu znaczenia biblijnych opowieści.

Z „Biblijnych sekretów” dowiemy się, czy Morze Czerwone rzeczywiście mogło się rozstąpić i czy to boski gniew, czy bardziej prozaiczny czynnik doprowadził do spłonięcia Sodomy i Gomory. Nawet ci widzowie, którzy z założenia odrzucają boską interwencję, mogą być zaskoczeni ustaleniami Alberta Lina.
 
Kadr z serialu dokumentalnego „Biblijne sekrety”, foto: Fox Networks Group
Kadr z serialu dokumentalnego „Biblijne sekrety”, foto: Fox Networks Group


„Biblijne sekrety” - emisja w niedziele (od 15 grudnia 2019 roku) o godz. 22:00 w kanale National Geographic.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 490 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

629 zł Więcej...
reklama