reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Wraca słowacka Trojka

dodano: 2019-11-26 22:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTVS/parabola.cz/satelitnatv.sk

Rozhlas televizia Slovenska RTVS Slovakia 360px.jpg Od dawna mówiło się, że RTVS (Radio i Telewizja Słowacji) przygotowuje się do uruchomienia dwóch nowych kanałów telewizyjnych, które powinny wystartować w 2020 r. Słowacki nadawca publiczny RTVS ponownie będzie oferował trzy kanały telewizyjne. Trzecia stacja ma nosić nazwę Trojka i rozpocznie nadawanie 22 grudnia 2019 r. o godz. 6:00, uzupełniając dwie znane stacje: Jednotka i Dvojka.

RTVS
RTVS logo Slovakia Trojka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z planem programu trzeciego kanału RTVS skupi się na programach archiwalnych - dokumentach i kulturze.

RTVS miał kiedyś trzy kanały telewizyjne. STV3 (Troika) rozpoczął nadawanie w sierpniu 2008 roku wraz z otwarciem Letnich Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W tym czasie była to wyłącznie stacja telewizyjna zajmująca się transmisjami sportowymi. Nadawanie zostało zakończone po niecałych trzech latach z powodów finansowych - 30 czerwca 2011 r.

Po likwidacji trzeciego kanału słowackiej telewizji publicznej trwała długa dyskusja na temat możliwego powrotu Trojki, w formie kanału sportowego lub stacji archiwalnej. Działanie takiej stacji prawdopodobnie nie będzie zbyt drogie - nadawca może skorzystać z bogatej biblioteki programów, która powstała od uruchomienia Telewizji Słowackiej.

Miejsce i sposób dystrybucji kanału Trojka nie są jeszcze znane. Wejście do pakietu Towercom na satelicie Astra 3B (23,5°E) jest rozważane, co oznaczałoby, że Trojka byłaby dostępna dla klientów Skylink. Nie wiadomo zatem, czy Trojka będzie rozpowszechniana w DVB-T, na satelicie Astra 3B (23,5°E), czy też tylko przez Internet.

Źródło: parabola.cz  satelitnatv.sk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama