reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Adam Pieczyński kończy karierę zawodową

dodano: 2019-11-27 21:19
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN Media

Michał Samul TVN24 TVN Media 360px.jpg Adam Pieczyński kończy karierę zawodową i odchodzi ze stanowiska szefa pionu informacji TVN. Jego następcą zostanie Michał Samul. Adam Pieczyński, redaktor naczelny TVN24 i „Faktów”, szef pionu informacji TVN oraz jeden z najwybitniejszych dziennikarzy i menedżerów mediów, postanowił zakończyć pracę zawodową i poświęcić swój czas rodzinie. 

TVN Media
Adam Pieczyński TVN24 TVN Media 2019 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

21 grudnia br. jego funkcje przejmie Michał Samul, który współpracował z Pieczyńskim od początku istnienia TVN24.
 

- Po blisko 30 latach pracy na różnych stanowiskach w mediach, w tym po 18 latach kierowania TVN24 i „Faktami”, nadszedł moment, by oddać stery, wypocząć i poświęcić się rodzinie. Newsy w TVN są miejscem, które współtworzyłem i kocham. Będzie mi ich brak, tak jak i współpracowników, których szanuję i podziwiam. – powiedział Adam Pieczyński.

- Decyzja o przekazaniu stanowiska Michałowi Samulowi jest naturalnym wyborem. Jako mój zastępca był zaangażowany we wszystkie ważne decyzje redakcyjne i biznesowe. Zostawiam zespół w dobrych rękach – dodał.

 
Pod kierownictwem Adama Pieczyńskiego programy informacyjne TVN stały się liderem na rynku newsowym w Polsce osiągając większy udział w widowni niż wiele światowych serwisów na swoich rynkach w tym BBC, Sky News, Fox News, CNN i ZDF.
 
Podkreśleniem osiągnięć Adama jest przyznanie mu tytułu Dziennikarza Dekady w tegorocznej edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
 

- Adam odegrał fundamentalną rolę w tworzeniu nowoczesnych, niezależnych mediów w Polsce budując jedną z największych stacji informacyjnych na świecie. Pod jego kierownictwem TVN24 relacjonował przełomowe momenty współczesnej historii Polski i świata. Jest człowiekiem ogromnie utalentowanym i niekwestionowanym autorytetem w swojej dziedzinie. – powiedziała Kasia Kieli, Prezes i Dyrektor Zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

 

- Jego profesjonalizm, wysokie standardy etyczne i głębokie przekonanie o konieczności zachowania absolutnej niezależności mediów dawały całemu zespołowi poczucie siły i wiarę w szczególną misję jaka wiąże się z wykonywaniem zawodu dziennikarza – powiedział Piotr Korycki, Prezes i Dyrektor Zarządzający TVN Discovery Polska.

- Gratuluję Michałowi i cieszę się, że redakcja dalej będzie kierowana przez osobę o ogromnym zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu. – dodał.

 - Te 19 lat pracy z Adamem Pieczyńskim to był wielki przywilej, a moje nowe zadania przyjmuję jako zobowiązanie, że pozostaną z nami wartości i zasady, którymi on się kierował w swojej pracy. Propozycja prowadzenia najlepszych zespołów dziennikarskich w Polsce jest więc dla mnie zaszczytem, ale i odpowiedzialnością nie tylko wobec newsowej załogi TVN, lecz przede wszystkim wobec widzów, dla których chcemy pozostać miejscem niezależnej informacji i otwartej debaty. Wyzwań nam na pewno nie zabraknie, ale świetne wyniki osiągane w telewizji oraz sukcesy naszych serwisów WWW i mediów społecznościowych pozwalają z optymizmem myśleć o rozwoju obecności wszędzie tam, gdzie Polacy szukają rzetelnych wiadomości. Choćby na smartfonach, na których skupia się dziś uwaga młodszych odbiorców. – powiedział Michał Samul.

 
Adam Pieczyński zgodził się przyjąć nową funkcję i przez najbliższe miesiące będzie pełnił rolę doradcy zarządu TVN do spraw programów informacyjnych. 
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Personalia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Miernik Dreamsky TSC-4K TRIO DVB-S2/T2/C2

Profesjonalny miernik Dreamsky TSC-4K TRIO do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów...

1 990 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama