reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Hromadske.tv z satelity?

dodano: 2019-11-28 17:08 | aktualizacja: 2019-11-28 17:49
autor: RO | źródło: detector.media

hromadske.tv Ukraiński kanał Hromadske.tv, dostępny bez szyfrowania (FTA) na satelicie Astra 4A (4,8°E), planuje zawiesić ten rodzaj transmisji. Nadawanie satelitarne w przyszłym roku nie będzie opłacalne dla firmy, podała szefowa kanału Natalia Gumieniuk. Jednocześnie planowana jest redukcja etatów.

http://liveam.tv/img/big/grom.jpg
hromadske.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz na satelicie satelicie Astra 4A (4,8°E) był uzasadniony w roku wyborów na Ukrainie. Po wyborach utrzymanie transmisji staje się problematyczne. Ponadto większość komercyjnych kanałów z Ukrainy zacznie szyfrować swoje sygnały w systemie Verimatrix.

Rada nadzorcza Hromadske.tv zatwierdza budżet na 2020 rok.
Dotychczas plan finansowy wynosił około 1,7 mln euro na utrzymanie kanału telewizyjnego, trzy platformy i stronę internetową. To jest bardzo mało w porównaniu z budżetem niektórych mediów.

Niekomercyjny projekt Hromadske.tv uruchomiono z satelity Astra 4A (4,8°E) na początku 2017 roku. Telewizja utrzymuje się dzięki wsparciu społecznemu. Tworzą ją dziennikarze bez pomocy władz, oligarchów i partii politycznych. Jej emisja rozpoczęła się przed wybuchem protestów na kijowskim Majdanie pod koniec listopada 2013 roku. Od początku dostępna była w Internecie, a później pojawiła się na satelicie jako pasmo programowe w państwowym kanale UA:Perszyj. Krótki okres była też transmitowana z satelity Azerspace-1 (46°E).

Tematyką Hromadske.tv są informacje i publicystyka. Na antenie przedstawiane są bieżące wydarzenia, a następnie szczegółowo omawiane. Ramówka zawiera też programy poświęcone kulturze i różnym inicjatywom regionalnym.

Parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B19 (12,073 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)
Kodowanie: brak (FTA)

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kamera SJCAM SJ8 PRO

980 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Nagrywarka HD Velocap U5

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

1 290 zł Więcej...
reklama