reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Hromadske.tv z satelity?

dodano: 2019-11-28 17:08 | aktualizacja: 2019-11-28 17:49
autor: RO | źródło: detector.media

hromadske.tv Ukraiński kanał Hromadske.tv, dostępny bez szyfrowania (FTA) na satelicie Astra 4A (4,8°E), planuje zawiesić ten rodzaj transmisji. Nadawanie satelitarne w przyszłym roku nie będzie opłacalne dla firmy, podała szefowa kanału Natalia Gumieniuk. Jednocześnie planowana jest redukcja etatów.

http://liveam.tv/img/big/grom.jpg
hromadske.tv


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz na satelicie satelicie Astra 4A (4,8°E) był uzasadniony w roku wyborów na Ukrainie. Po wyborach utrzymanie transmisji staje się problematyczne. Ponadto większość komercyjnych kanałów z Ukrainy zacznie szyfrować swoje sygnały w systemie Verimatrix.

Rada nadzorcza Hromadske.tv zatwierdza budżet na 2020 rok.
Dotychczas plan finansowy wynosił około 1,7 mln euro na utrzymanie kanału telewizyjnego, trzy platformy i stronę internetową. To jest bardzo mało w porównaniu z budżetem niektórych mediów.

Niekomercyjny projekt Hromadske.tv uruchomiono z satelity Astra 4A (4,8°E) na początku 2017 roku. Telewizja utrzymuje się dzięki wsparciu społecznemu. Tworzą ją dziennikarze bez pomocy władz, oligarchów i partii politycznych. Jej emisja rozpoczęła się przed wybuchem protestów na kijowskim Majdanie pod koniec listopada 2013 roku. Od początku dostępna była w Internecie, a później pojawiła się na satelicie jako pasmo programowe w państwowym kanale UA:Perszyj. Krótki okres była też transmitowana z satelity Azerspace-1 (46°E).

Tematyką Hromadske.tv są informacje i publicystyka. Na antenie przedstawiane są bieżące wydarzenia, a następnie szczegółowo omawiane. Ramówka zawiera też programy poświęcone kulturze i różnym inicjatywom regionalnym.

Parametry techniczne:
Astra 4A (4,8°E)
tp. B19 (12,073 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)
Kodowanie: brak (FTA)

Źródło: detector.media 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wyłączenia


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

190 zł Więcej...
reklama