reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Motyw” od 12.12 w serwisie Player, wiosną w TVN

dodano: 2019-11-29 15:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

TVN „Motyw” Każdy jest zdolny do zła... Potrzebny jest tylko motyw. Serial kryminalno-obyczajowy „Motyw” z Małgorzatą Kożuchowską, Agnieszką Grochowską i Michałem Czerneckim w rolach głównych zadebiutuje w serwisie Player w czwartek, 12 grudnia br. W telewizji TVN pojawi się wiosną 2020 roku. Producentami serialu są DGA Studio i Jake Vision.

TVN „Motyw”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Motyw” jest kolejną produkcją - po „Pod powierzchnią” (więcej tutaj) i „Pułapce” (więcej tutaj) - która realizuje strategię programową TVN i Discovery Polska o przedpremierowym udostępnianiu propozycji programowych na platformie player.pl. Premierowy odcinek „Motywu” zostanie udostępniony w wersji płatnej. Tydzień później, kiedy w Player zadebiutuje drugi, pierwszy będzie można obejrzeć bez opłat. Serial będzie liczył 10 odcinków.

„Motyw” to historia o miłosnym trójkącie, pozorach i kłamstwie, w które uwikłani są główni bohaterowie - Luiza, Czarna oraz Maks. Fabułę otwiera zbrodnia, a tłem całej sprawy są tajemnice sprzed lat. Kiedy w Gdańskiej restauracji padają strzały, Luiza Porębska (Małgorzata Kożuchowska) oraz jej mąż Maks (Andrzej Konopka) zostają ranni. Podejrzenia niezwłocznie spadają na ich pracownicę Annę Czarnecką (Agnieszka Grochowska), która próbowała uciec z kraju. Aresztowana „Czarna” nie przyznaje się do winy. Sugeruje jednak, że za zdarzenie odpowiedzialna jest jej szefowa...

Sprawa zostaje przydzielona komisarzowi Pawłowi Szulcowi (Michał Czernecki), śledczemu z dużym doświadczeniem, ale też ogromnymi problemami w życiu prywatnym. Kobiety obwiniają się wzajemnie, a Szulc szybko orientuje się, że cała trójka to znajomi z czasów liceum. Kto więc kłamie i kto miał motyw?

Sprawa, początkowo oczywista, co chwila zmienia tor. Do rozwiązania gdańskiego śledztwa nie wystarczy tylko wnikliwa analiza dowodów i przesłuchania podejrzanych - trzeba będzie zajrzeć także w przeszłość i poznać jej tajemnice. Tym samym widzowie zobaczą historię osadzoną we współczesnym Gdańsku, a w retrospekcjach przeniosą się do miasta z lat 80. ubiegłego wieku.

W obsadzie znaleźli się także Andrzej Konopka, Olga Bołądź, Magdalena Walach, Adam Ferency, Magdalena Turczeniewicz, Maria Mamona i Mateusz Rusin. W rolę głównych bohaterów w młodości, pojawiających się w retrospekcjach, wcielili się: Bartłomiej Kotschedoff, Agata Turkot oraz Grażyna Sobocińska.

Producentami serialu są DGA Studio i Jake Vision, Dorota Kośmicka-Gacke i Jan Kępiński na zlecenie dla TVN. Za scenariusz odpowiada zespół: Tomasz Titkow (główny scenarzysta), Joanna Titkow i Ewa Popiołek, pod nadzorem kreatywnym Katarzyny Śliwińskiej. Serial reżyseruje Paweł Maślona.
 
Małgorzata Kożuchowska w serialu „Motyw”, foto: TVN Discovery
Małgorzata Kożuchowska w serialu „Motyw”, foto: TVN Discovery


„Motyw” - premiera wiosną 2020 roku w TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

780 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Moduł AlphaCrypt TC + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa Smart HD+ na 1 miesiąc + do kompletu...

390 zł Więcej...
reklama