reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Sanatorium miłości” 2 i seriale zimą w TVP1

dodano: 2019-11-29 10:47 | aktualizacja: 2019-11-30 00:20
autor: Anita Kaźmierska/Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP1 TVP 1 Jedynka Zimą 2019/2020 roku kanał TVP1 poleca swoim widzom takie seriale jak „Młody Piłsudski”, „Blondynka” (sezon 8.) i „Archiwista”, a także takie programy jak „Polskie ślady” i „Sanatorium miłości” (sezon 2.).

TVP1 TVP 1 Jedynka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zima 2019/2020 roku w ofercie kanału TVP1:

„Młody Piłsudski”
emisja: w niedziele (od 8 grudnia 2019 roku) o 20:15

Serial historyczny opowiadający o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski, jego rodzina i najbliżsi przyjaciele - późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja serialu toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Udany zamach na cara Aleksandra II (w tej roli Jan Englert) odmienia życie mieszkańców byłego Królestwa Polskiego, w tym Ziuka - Józefa Piłsudskiego (Grzegorz Otrębski). W pierwszym odcinku poznajemy go jako gimnazjalistę (młody Piłsudski - Jakub Dyniewicz), młodzieńca inteligentnego, pomysłowego, przekornego, nie poddającego się pokornie carskiej władzy. Śledzimy bliską relację Ziuka z ciotką Stefką (Ewa Wencel), duchową opiekunką Piłsudskiego. Jego starszy brat Bronisław (młody Bronek - Rafał Kowalski, starszy - Sebastian Cybulski) rozważniej podchodzi do codziennych problemów ojczyzny nękanej przez Rosję. Podczas studiów Ziuk prowadzi działalność spiskową, za która zostaje oskarżony o udział w organizacji zamachu na kolejnego cara i zesłany na pięć lat do obozu na Syberii. Po powrocie kontynuuje konspiracyjną działalność. „Młody Piłsudski” to koprodukcja TVP i Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. Serial dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Producentem artystycznym jest Jarosław Sokół. Razem z Ewą Wencel są współautorami scenariusza, który wyreżyserował Jarosław Marszewski. W rolę Józefa Piłsudskiego wcielił się Grzegorz Otrębski. W pozostałych rolach występują: Ewa Wencel, Sebastian Cybulski, Marek Kalita, Urszula Grabowska, Mariusz Kiljan, Zuzanna Zielińska, Joanna Kuberska, Karol Pocheć i inni (więcej tutaj).

„Blondynka” 8
emisja: w piątki (od od 27 grudnia 2019 roku) o 20:30

Po roku przerwy powraca serial „Blondynka”. Tym razem, w roli tytułowej zobaczymy Martę Żmudę Trzebiatowską. Ósmy sezon produkcji będzie bogaty w nowe wątki, a mieszkańców spokojnych z pozoru Majaków czeka wiele niespodziewanych zdarzeń. W Majakach pojawi się nowy, przystojny weterynarz - Jerzy Wiślicki (Kamil Kula). Jego pierwsze spotkanie z Sylwią (Marta Żmuda Trzebiatowska) będzie dość nietypowe i stanie się początkiem zażyłej znajomości. W życiu Dawida (Grzegorz Małecki), a więc i Sylwii, pojawi się także Marta Retzer (Aneta Todorczuk-Perchuć). Sylwia liczy na to, że przyjaciółka Dawida pomoże mu przezwyciężyć kryzys twórczy i załatwić pewną sprawę związaną z hejnałem Majaków. Wydaje się jednak, że Marta ma także inne zamiary, co wpłynie na relacje pomiędzy Sylwią i Dawidem. Doktor Jan Fus (Krzysztof Gosztyła) musi zadbać o zdrowie w sanatorium. Sanatoryjne życie jednak nie do końca mu się podoba. Okazuje się że kuracjuszki przyjeżdżają tam nie tylko na zabiegi lecznicze. Jasiuna jest pełna obaw i postanawia zrobić mężowi niespodziankę. W Majakach pojawi się Zofia (Izabela Dąbrowska) - siostra bliźniaczka Jasiuni (Izabela Dąbrowska). Matka Pawełka (Sławomir Zapała) wprowadzi spore zamieszanie we wsi. Tymczasem Stanisława Auguścik (Hanna Śleszyńska) i Sydney (Sławomir Pacek) stopniowo zbliżają się do siebie. Pan Struś na każdym kroku zaskakuje i komplementuje Auguścikową, wprawiając ją w zakłopotanie. Reżyserem jest Mirosław Gronowski. W obsadzie znaleźli się Marta Żmuda Trzebiatowska, Krzysztof Gosztyła, Izabela Dąbrowska, Andrzej Grabowski, Hanna Śleszyńska, Olaf Lubaszenko, Grzegorz Małecki, Sławomir Pacek, Kamil Kula i inni (więcej tutaj i tutaj).

„Polskie ślady”
emisja: w soboty (od 4 stycznia 2020 roku) o 12:00

Program podróżniczy relacjonujący wyprawę Krzysztofa Puternickiego, który autem przemierza Europę i Afrykę. Jego wyprawa trwająca 5 miesięcy, liczy 33 tysiące kilometrów i wiedzie przez terytoria 38 państw. Projekt stanowi cykl spotkań z naszymi rodakami i obcokrajowcami, którzy związani są z Polską i jej kulturą. Pierwszy etap podróży trwa 6 tygodni i obejmie 16 państw europejskich. Następna część podróży będzie wiodła przez kraje Afryki Zachodniej. Krzysztof Puternicki - z wykształcenia politolog, z zamiłowania afrykanista - na ten właśnie kontynent jeździ od ponad 20 lat. Do podróży „polskimi śladami” przygotowywał się kilka lat.

„Sanatorium miłości” 2
emisja: w niedziele (od 5 stycznia 2020 roku) o 21:15

To druga seria programu, który pobił rekordy popularności zimą 2019 roku. Widzowie Telewizji Polskiej pokochali dziarskich seniorów, a na casting do nowej edycji zgłosiło się tysiące chętnych. I tym razem ludzie po 60-tym roku życia ruszają w niesamowitą, pełną emocji podróż, która odmieni ich życie. Będą mieli szansę na nawiązanie nowych przyjaźni, a może nawet na znalezienie prawdziwej miłości. W kolejnej edycji programu spotka się dwanaście samotnych, pochodzących z różnych zakątków Polski osób. Sześć kobiet i sześciu mężczyzn połączy pobyt w malowniczo położonym sanatorium Równica w Ustroniu. Bohaterowie programu będą uczestniczyć w rozmaitych aktywnościach fizycznych, wycieczkach oraz szczerych rozmowach z gospodynią programu. Na wszystkich czekają emocjonujące atrakcje, podnoszące kondycję fizyczną zabiegi oraz ekscytujące przygody. Podczas całego turnusu, dwunastką seniorów opiekować się będzie Marta Manowska, prowadząca również program „Rolnik szuka żony” (więcej tutaj, tutaj i tutaj).

„Archiwista”
emisja: w piątki (od 10 stycznia 2020 roku) o 21:30 

Nowy serial kryminalny Telewizji Polskiej, w reżyserii Macieja Żaka. W tytułowej roli pracownika policyjnego archiwum, obdarzonego ponadprzeciętną pamięcią i wyjątkową inteligencją, wystąpi Henryk Talar. W rozszyfrowywaniu dawnych, nierozwiązanych spraw partnerować mu będzie młoda, ambitna policjantka Zuzanna - w tej roli Paulina Gałązka. Pasja, intrygujące śledztwa, mylące tropy i walka o prawdę - tak w skrócie można zapowiedzieć ten serial. Emerytowany pracownik policyjnego archiwum, Henryk Mikos (Henryk Talar), za punkt honoru postawił sobie rozwiązywanie umorzonych przed laty spraw i oddanie winnych w ręce sprawiedliwości. Henryk przez lata analizował akta i... cierpliwie czekał. Zbieg okoliczności sprawił, że do archiwum, które Henryk uważa za swoje królestwo, trafia młoda, ambitna policjantka Zuzanna Wasiluk (Paulina Gałązka). Początkowo uważa starszego pana za dziwaka, szybko dochodzi jednak do wniosku, że warto z nim współpracować. Henryk czyni z Zuzy swoją tajną wspólniczkę w kryminalnych śledztwach, a kiedy trzeba - zbrojne ramię. Henryk i Zuzanna wciągają też do współpracy policjanta, który się w niej podkochuje, Tomasza Stachurę (Mateusz Kmiecik). Każdy odcinek „Archiwisty" opowiada historię innego zabójstwa, a akcja serialu rozgrywa się w Żyrardowie i jego przepięknych okolicach. Inspiracją do historii przedstawianych w serialu, były autentyczne, nierozwiązane sprawy zabójstw. W stałej obsadzie wystąpią Mirosław Zbrojewicz, Rafał Mohr, Maria Gładkowska, Sylwia Juszczak-Krawczyk, Beata Fido, Mateusz Kmiecik oraz Angelika Kurowska. W poszczególnych odcinkach pojawią się: Jan Wieczorkowski, Izabela Kuna, Rafał Maćkowiak, Jan Jankowski oraz Lech Dyblik. Autorami pomysłu serialu są Andrzej Ciborski i Piotr Mikołajczak. Prowadzącym scenarzystą jest Dominik W. Rettinger, a za reżyserię serialu odpowiada Maciej Żak, twórca takich filmów jak: „Ławeczka", „Rozmowy nocą" i „Konwój". Producentem serialu jest Telewizja Polska, natomiast producentem realizującym Rock And Roll Production, odpowiadający m.in. za serial „Leśniczówka" (więcej tutaj).
 
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP
Paulina Gałązka w serialu „Archiwista”, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...