reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyberbezpieczeństwo w kosmosie [wideo]

dodano: 2019-11-20 20:17
autor: JS | źródło: command-control.com

Cyber atak in space kosmos 360px.jpg To może dziwne, że ktoś interesuje się cyberbezpieczeństwem w kosmosie, ale już teraz zaczyna pojawiać się taki problem. Co mogą zrobić astronauci w przypadku ataku hakera - w kosmosie i bez wsparcia na miejscu? Co to jest plan reagowania na incydenty na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej? Czego menedżerowie ds. cyberbezpieczeństwa mogą nauczyć się nt. bezpieczeństwa cybernetycznego w lotnictwie i kosmosie?

Command control munchen 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Odpowiedzi na te pytania udzieli astrofizyk dr inż. Suzanna Randall w dniu 4 marca 2020 r. podczas konferencji/panelu Command Control na międzynarodowym szczycie bezpieczeństwa cybernetycznego w Monachium.

- W erze cyfrowej cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie dla sukcesu wszędzie, a cyberataki mogą mieć szczególnie dramatyczne konsekwencje w lotnictwie - powiedziała Katharina Keupp, kierownik projektu w Command Control.

- Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że mamy dr. Suzanna Randall, która jest w stanie powiedzieć w Command Control o środkach bezpieczeństwa podczas misji kosmicznych. 


Pierwsza Niemka w kosmosie

Astronautka Dr. Suzanna Randall ma uczestniczyć w misji kosmicznej - w 2021 roku po raz pierwsza kobieta z Niemiec ma polecieć w kosmos.
W wieloetapowym procesie selekcji dr inż. Suzanna Randall obok dr. Insa Thiel-Eich zwyciężyła jako jedna z dwóch kobiet z Niemiec. Obie są obecnie intensywnie przygotowywane do lotu w kosmos. Oprócz szkolenia astronautów Randall pracuje jako badacz w Europejskim Obserwatorium Południowym w Garching pod Monachium.

Command Control - europejski szczyt bezpieczeństwa cybernetycznego w Monachium

W dniach 3 i 4 marca 2020 r. w Monachium odbędzie się druga edycja międzynarodowego dowództwa na szczycie w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego. Na miejscu 1500 decydentów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, takich jak CISO, dyrektorzy biznesowi, menedżerowie ds. ryzyka i urzędnicy ds. prywatności będą dzielić się aktualnymi trendami i najlepszymi praktykami. Sercem szczytu jest interaktywny program konferencji z udziałem 50 najlepszych międzynarodowych mówców.Szczegółowe informacje na temat Command Control są dostępne na stronie: www.command-control.com .

Źródło: command-control.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 249 zł Więcej...

Mini PC Android Zidoo X20

Mini PC odtwarzacz sieciowy z Android 6.0 (bez sklepu play)...

2 150 zł Więcej...
reklama