reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP producentem filmu „Zenek”

dodano: 2019-11-30 01:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Dystrybucja Kinowa Trwają zdjęcia do filmu „Zenek”, który w piątek, 14 lutego 2020 roku trafi na ekrany polskich kin. - To opowieść pokazująca prawdę o fenomenie muzyki disco polo i o tym, że warto mieć marzenia - czytamy w komunikacie. Producentem filmu jest TVP, a dystrybutorem TVP Dystrybucja Kinowa.

TVP Dystrybucja Kinowa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w opisie, inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie, by dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Film ukazuje drogę Zenona Martyniuka do ogromnego sukcesu, który osiągnął dzięki uporowi i ciężkiej pracy, zyskując miano króla muzyki disco polo.

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W karierze muzycznej wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Kazik, jego najbliższy przyjaciel, i romskie środowisko, w którym wzrastał Martyniuk, kształtują jego muzyczny styl.

Zdjęcia do filmu powstają głównie na Podlasiu: w Bielsku Podlaskim oraz rodzinnej miejscowości Zenona Martyniuka - Gredele. Młodego Zenona zagra Jakub Zając (młody Florian ze „Stulecia Winnych”), a dorosłego - Krzysztof Czeczot („Dziewczyny ze Lwowa” i „Pitbull”), zaś w rolę żony piosenkarza wcieli się Klara Bielawka. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak, autorem scenariusza Marta Hryniak.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Płyty - kino - gadżety


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...
reklama