reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„ZOOoo - praktykanci!” w kanale ATM Rozrywka TV

dodano: 2019-11-30 10:01
autor: Łukasz Knapik | źródło: ATM Grupa

ATM Rozrywka TV W niedzielę, 1 grudnia br. o godz. 8:30 w kanale ATM Rozrywka TV wyemitowany zostanie premierowo pierwszy odcinek programu „ZOOoo - praktykanci!”. To program o ludzkich historiach. Pokazuje on losy grupy stażystów, którzy chcąc pracować ze zwierzętami, zdecydowali się na odbycie stażu w Ogrodzie Zoologicznym we Wrocławiu (ZOO Wrocław). Producentem programu na zlecenie telewizji ATM Rozrywka TV (ATM Grupa) jest firma Fajgel, reżyserem jest Witold Świętnicki. Widzowie zobaczą 17 odcinków tej serii.

ATM Rozrywka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Studenci pod okiem pracowników Zoo poznają tajniki zawodu opiekuna zwierząt. Swoje umiejętności sprawdzają w najważniejszych działach ogrodu: w Afrykarium, Dziale Drapieżnych, Kopytnych oraz w Terrarium. Do zadań stażystów będzie należało między innymi karmienie rekinów i płaszczek. Będą musieli też posprzątać wybieg pawianów, wezmą udział w treningu panter śnieżnych, karmieniu małego manata, będą szukali rekinich jaj, liczyli pieniądze, wykąpią osła i nakarmią krokodyle.

W każdym odcinku stażyści będą poddawani innym wyzwaniom. Często będą to dla nich trudne sytuacje, bo pracy w Zoo nie można się nauczyć na studiach, nie ma też specjalnej literatury, pozostaje więc intuicja i praca oparta na doświadczeniu.

Jak informuje nadawca, serial „ZOOoo - praktykanci!” pokazuje, jak rzeczywistość w Ogrodzie Zoologicznym weryfikuje marzenia młodych ludzi o pracy ze zwierzętami.

- Dwa razy już zmierzyłem się ze światem zwierząt w serialach „Zoo story” i w „Psim psychologu” - mówi Witold Świętnicki. - Dopiero jednak oglądanie przyrody oczami osoby, która styka się z nią po raz pierwszy, dało mi prawdziwą satysfakcję. Praktykanci w Zoo muszą się wszystkiego uczyć od początku, dlatego jest to taka naturalna perspektywa dla filmowej opowieści. Mamy też w serialu swojego sir Davida Attenborougha - jest nim prezes Wrocławskiego Zoo i znakomity znawca świata zwierząt - Radosław Ratajszczak. Wspaniałą pracę wykonali też opiekunowie zwierząt, a Wrocławskie Zoo okazało się wymarzonym tłem dla autora zdjęć - Adriana Janisio - dodaje.


„ZOOoo - praktykanci!” - emisja w niedziele (od 1 grudnia 2019 roku) o godz. 8:30 w telewizji ATM Rozrywka TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 159 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...
reklama