reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polska pomaga” - wspólna kampania Caritas i TVP

dodano: 2019-12-01 19:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Caritas Polska

TVP Caritas Polska „Polska pomaga” Od niedzieli, 1 grudnia br., przez kolejne niedziele adwentu, Caritas Polska wraz z TVP będą zachęcać do świątecznej pomocy. W tym roku główny akcent kampanii „Polska pomaga” będzie położony na interwencje pomocowe na rzecz konkretnych, najbardziej potrzebujących osób, prezentację dzieł miłosierdzia w Polsce oraz integrację społeczną i zachętę do bardziej solidarnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Znakiem rozpoznawczym kampanii „Polska pomaga” jest świeca Caritas. W tym roku kampanię wesprze również Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

TVP Caritas Polska „Polska pomaga”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Polska pomaga” to niezwykła inicjatywa. Publiczny nadawca i największa organizacja charytatywna w Polsce pokazują jak ważne są empatia i wrażliwość na los tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie - czytamy w komunikacie.

- Na działalność Caritas składają się wielkie, ogólnopolskie akcje i setki lokalnych przedsięwzięć realizowanych przez Caritas diecezjalne. Chcemy pokazać choć część z nich, opowiadając historie konkretnych ludzi - tych, którzy niosą pomoc i tych, którzy z tej pomocy korzystają. Nie byłoby tak wspaniałych owoców tej pracy bez zaangażowania Polaków, którzy włączają się w nasze działania poprzez pomoc finansową, rzeczową i aktywność w wolontariacie. Programy z cyklu „Polska pomaga” będą z jednej strony podziękowaniem dla tych, którzy pomagają razem z nami, a z drugiej - zachętą dla innych, aby poszli w ich ślady

- wyjaśnia Marcin Iżycki, ksiądz, dyrektor Caritas Polska.


W tym roku kampanię wesprze również Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Do zadań tej nowo powołanej instytucji należy m.in. zachowanie dziedzictwa narodowego wsi, badanie i upowszechnianie osiągnięć nauki i kultury oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców obszarów wiejskich.

- Jesteśmy pełni wdzięczności i uznania dla Caritas za wieloletnią pomoc najbardziej potrzebującym, również tym, którzy żyją na terenach wiejskich - mówi Karol Krajewski, dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. - Teraz, w odpowiedzi na to dobro, włączamy całą kulturę i dziedzictwo wsi w tę wspaniałą przedświąteczną akcję pomocy - dodaje.


Wywiady, połączenia z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski - to wszystko zobaczą widzowie TVP na jej ogólnopolskich i lokalnych antenach w grudniowe niedziele.

- Wszyscy znamy święcę Caritas. Od 26 lat jest ona obecna na wigilijnych stołach Polaków. Jest ona symbolem pomagania i będzie znakiem rozpoznawczym kampanii „Polska pomaga”

dodaje Marcin Iżycki.


W niedzielę, 1 grudnia 2019 roku główne wydarzenia kampanii obyły się w Sanoku (diecezja przemyska). Zostały przedstawione wybrane dzieła miłosierdzia, w których biorą udział m.in.: dzieci i młodzież z 5 świetlic socjoterapeutycznych oraz wolontariusze Szkolnych Kół Caritas; niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Domu Pomocy Społecznej dla mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną; seniorzy z Domów Dziennego Pobytu, Klubu Seniora, Domu Dziennej Opieki Medycznej; pracownicy i wolontariusze hospicjów, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego o profilu ogólnym, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego o profilu psychiatrycznym, Domu Pomocy Społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi; pracownicy i opiekunowie Domu Matki i Dziecka, noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, jadłodajni dla ubogich; przedstawiciele władz samorządowych, którzy opowiedzieli o współpracy z Caritas (Centra Integracji Społecznej, spółdzielnie socjalne, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej).

Kampanię „Polska pomaga” można wesprzeć poprzez: SMS charytatywny o treści „Polska pomaga” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), zakup świecy Caritas dostępnej w parafiach, wpłaty na konto Caritas Polska, ulica Okopowa 55, 01-043 Warszawa, numer konta: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...