reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Polska pomaga” - wspólna kampania Caritas i TVP

dodano: 2019-12-01 19:06
autor: Łukasz Knapik | źródło: Caritas Polska

TVP Caritas Polska „Polska pomaga” Od niedzieli, 1 grudnia br., przez kolejne niedziele adwentu, Caritas Polska wraz z TVP będą zachęcać do świątecznej pomocy. W tym roku główny akcent kampanii „Polska pomaga” będzie położony na interwencje pomocowe na rzecz konkretnych, najbardziej potrzebujących osób, prezentację dzieł miłosierdzia w Polsce oraz integrację społeczną i zachętę do bardziej solidarnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Znakiem rozpoznawczym kampanii „Polska pomaga” jest świeca Caritas. W tym roku kampanię wesprze również Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi.

TVP Caritas Polska „Polska pomaga”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- „Polska pomaga” to niezwykła inicjatywa. Publiczny nadawca i największa organizacja charytatywna w Polsce pokazują jak ważne są empatia i wrażliwość na los tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, zwłaszcza w tym wyjątkowym czasie - czytamy w komunikacie.

- Na działalność Caritas składają się wielkie, ogólnopolskie akcje i setki lokalnych przedsięwzięć realizowanych przez Caritas diecezjalne. Chcemy pokazać choć część z nich, opowiadając historie konkretnych ludzi - tych, którzy niosą pomoc i tych, którzy z tej pomocy korzystają. Nie byłoby tak wspaniałych owoców tej pracy bez zaangażowania Polaków, którzy włączają się w nasze działania poprzez pomoc finansową, rzeczową i aktywność w wolontariacie. Programy z cyklu „Polska pomaga” będą z jednej strony podziękowaniem dla tych, którzy pomagają razem z nami, a z drugiej - zachętą dla innych, aby poszli w ich ślady

- wyjaśnia Marcin Iżycki, ksiądz, dyrektor Caritas Polska.


W tym roku kampanię wesprze również Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Do zadań tej nowo powołanej instytucji należy m.in. zachowanie dziedzictwa narodowego wsi, badanie i upowszechnianie osiągnięć nauki i kultury oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród mieszkańców obszarów wiejskich.

- Jesteśmy pełni wdzięczności i uznania dla Caritas za wieloletnią pomoc najbardziej potrzebującym, również tym, którzy żyją na terenach wiejskich - mówi Karol Krajewski, dyrektor Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi. - Teraz, w odpowiedzi na to dobro, włączamy całą kulturę i dziedzictwo wsi w tę wspaniałą przedświąteczną akcję pomocy - dodaje.


Wywiady, połączenia z placówkami Caritas w różnych rejonach Polski - to wszystko zobaczą widzowie TVP na jej ogólnopolskich i lokalnych antenach w grudniowe niedziele.

- Wszyscy znamy święcę Caritas. Od 26 lat jest ona obecna na wigilijnych stołach Polaków. Jest ona symbolem pomagania i będzie znakiem rozpoznawczym kampanii „Polska pomaga”

dodaje Marcin Iżycki.


W niedzielę, 1 grudnia 2019 roku główne wydarzenia kampanii obyły się w Sanoku (diecezja przemyska). Zostały przedstawione wybrane dzieła miłosierdzia, w których biorą udział m.in.: dzieci i młodzież z 5 świetlic socjoterapeutycznych oraz wolontariusze Szkolnych Kół Caritas; niepełnosprawni z Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowego Domu Samopomocy, Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, Domu Pomocy Społecznej dla mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną; seniorzy z Domów Dziennego Pobytu, Klubu Seniora, Domu Dziennej Opieki Medycznej; pracownicy i wolontariusze hospicjów, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego o profilu ogólnym, Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego o profilu psychiatrycznym, Domu Pomocy Społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi; pracownicy i opiekunowie Domu Matki i Dziecka, noclegowni dla bezdomnych mężczyzn, jadłodajni dla ubogich; przedstawiciele władz samorządowych, którzy opowiedzieli o współpracy z Caritas (Centra Integracji Społecznej, spółdzielnie socjalne, Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej).

Kampanię „Polska pomaga” można wesprzeć poprzez: SMS charytatywny o treści „Polska pomaga” pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT), zakup świecy Caritas dostępnej w parafiach, wpłaty na konto Caritas Polska, ulica Okopowa 55, 01-043 Warszawa, numer konta: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD X3 4K

Najnowszy odbiornik marki GigaBlue - tani odbiornik 4K z głowicami...

750 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...
reklama