reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rok Beethovena w telewizji ARTE

dodano: 2019-11-29 16:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Arte.tv/infosat.de

Arte Concert beethoven rok 360px.jpg Przez cały rok od 15 grudnia 2019 europejski kanał kulturalny ARTE będzie obchodzić 250. urodziny Ludwiga van Beethovena w telewizji i Internecie. W 2020 roku wszystkie 138 dzieł Opus Beethovena będą dostępne na stronie arte.tv/beethoven w znakomitych nagraniach archiwalnych i transmisjach na żywo Wszystko rozpocznie się 15 grudnia 2019 r.

Arte
Arte Concert beethoven rok 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
ARTE przez rok ma uczcić Beethovena w Europie. 
Widzowie będą mogli wysłuchać koncertów na wysokim poziomie, takich jak „Wielka Akademia 1808” z Wiedeńską Orkiestrą Symfoniczną, a także koncert finałowy francuskiego festiwalu klasycznego La Folle Journée de Nantes 2020, a także najważniejszych wydarzeń operowych, takich jak „Fidelio” Wesołych Świąt Wielkanocnych w Baden-Baden.

21 czerwca 2020 r. w kanale ARTE rok Beethovena osiągnie szczyt, m.in. dzięki transmisji na żywo wszystkich dziewięciu symfonii z dziewięciu różnych miast europejskich.

Swoim dziełem Ludwig van Beethoven położył podwaliny pod muzykę XIX wieku. Uważany jest za doskonałego wiedeńskiego muzyka klasycznego i pioniera romantyzmu. Jego muzyka to muzyka Europy.

Od 15 grudnia 2019 r. ARTE będzie obchodzić wielkiego kompozytora przez rok z okazji jego 250. urodzin w grudniu 2020 r. Dzięki kompleksowemu i wyjątkowemu programowi specjalnemu.

138 kompozycji, które zostały opublikowane z numerami opusowymi, w dużej mierze odzwierciedlają dziedzictwo muzyczne Beethovena. Od 15 grudnia 2019 r. do urodzin Beethovena 15 grudnia 2020 r. ARTE udostępni online pełny katalog.

Oprócz słynnych symfonii widzowie ARTE przez cały rok będą mogli wysłuchać sonat Beethovena, koncertów i muzyki kameralnej online - w tym sonat fortepianowych z Jewgienijem Kissinem i „Potrójnym koncertem” (op. 56), prezentowanym przez West-Eastern Divan Orchestra Daniel Barenboim, Anne-Sophie Mother i Yo-Yo Ma. Jeszcze mniej znane utwory kameralne, cykle pieśni, utwory orkiestrowe i muzyka sceniczna, w tym muzyka Beethovena do tragedii Goethego „Egmont” (op. 84) pod dyrekcją Claudio Abbado i Bruno Ganza jako prelegenta, będzie można usłyszeć i  w ARTE. 

Pod hasłem „Europa świętuje Beethovena!”, kanał ARTE odpali muzyczny pokaz sztucznych ogni na początku lata, 21 czerwca 2020 r. 


Wszystko Beethovenie od 15.12.2019 bezpłatnie na stronie www.arte.tv/beethoven


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

79 zł Więcej...
reklama