reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+: Polskie muzea w 4K dzięki współpracy z Museum 4K

dodano: 2019-12-05 10:19 | aktualizacja: 2019-12-05 10:35
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Platforma Canal+

Museum-logo-na-czerwonym-360px.jpg Na początku grudnia br. do oferty polskiej Platformy CANAL+ dołączył Museum 4K - pierwszy kanał poświęcony w całości sztuce, o czym pisaliśmy już tutaj. Dzięki lokalnej współpracy CANAL+ i MEDIART, nadawcą kanału MUSEUM 4K, widzowie z ponad 30 krajów będą mogli obejrzeć w jakości 4K UHD nowe produkcje prezentujące polskie muzea i galerie sztuki z Warszawy, Łodzi czy Krakowa.

Museum


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
MUSEUM 4K będzie prezentować na antenie nie tylko produkcje związane ze sztuką klasyczną, nowoczesną i współczesną, ale również treści związane ze sztuką uliczną, komiksami, fotografią, sztuką wideo, architekturą i designem.

Na kanale MUSEUM 4K widzowie będą więc mogli oglądać filmy dokumentalne o wielkich mistrzach malarstwa, zwiedzać najbardziej prestiżowe galerie sztuki czy odkrywać nowe pokolenie artystów. Ramówkę kanału będą uzupełniać inne treści, w tym m.in. teleturnieje, magazyny oraz programy edukacyjne i rozrywkowe, lekcje rysunku czy konkursy fotograficzne i malarskie.
 

Polska ma bogatą historię sztuki i świetną sztukę współczesną, dlatego start MUSEUM 4K na Platformie CANAL+ jest dla nas bardzo emocjonujący. Jesteśmy przekonani, że polska publiczność pokocha ten kanał. Cieszymy się, że niebawem będziemy mogli rozpocząć współpracę z muzeami i galeriami sztuki w całym kraju

- powiedział Sebastien Meyssan, dyrektor zarządzający MUSEUM.

Dzięki nawiązaniu współpracy z tak uznanym partnerem, który jest międzynarodową referencją w swojej kategorii, polskie muzea i ich zbiory będą dostępne do obejrzenia w jakości 4K UHD dla widzów na całym świecie. Jesteśmy zaszczyceni możliwością podjęcia takiej współpracy na polskim rynku. Konsekwentnie rozszerzamy również naszą ofertę dostępu do treści w najwyższej jakości obrazu z różnych kategorii.

- powiedziała Edyta Sadowska, prezes zarządu i dyrektor generalna CANAL+ w Polsce.

Ponad 350 godzin własnych programów w 4K oznacza, że MUSEUM 4K dysponuje jednym z najobszerniejszych katalogów treści 4K na świecie. Jeżeli istnieje gatunek, w którym technologia 4K UHD w pełni prezentuje swoją wartość dodaną, to jest nim z całą pewnością właśnie sztuka.
Kanał jest dostępny na pozycji 196. dla abonentów Platformy CANAL+, którzy posiadają dekoder 4K UltraBOX+.

MUSEUM, pierwszy kanał w całości poświęcony sztukom wizualnym, został uruchomiony we Francji w 2017 roku. Kanał jest dystrybuowany w ponad 30 krajach w Europie, Rosji i Afryce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC Biały

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...
reklama