reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

CBS i Viacom dokonały fuzji

dodano: 2019-12-05 10:42 | aktualizacja: 2019-12-06 12:48
autor: Anita Kaźmierska | źródło: ViacomCBS/satkurier.pl

ViacomCBS Po uzyskaniu zgód regulacyjnych, 4 grudnia br. ogłoszono ukończenie fuzji między CBS Corporation i Viacom Inc. Połączona firma, która została przemianowana na ViacomCBS, staje się światowym dostawcą treści premium z mocną pozycją na rynkach w Stanach Zjednoczonych, Europie, Ameryce Łacińskiej i Azji. W jej portfolio kanałów telewizyjnych znajdują się m.in.: CBS, The CW, CBS Sports, CBS News, Showtime, Comedy Central, MTV, Nickelodeon, Paramount Channel i VH1.

ViacomCBS


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- To historyczny moment, w którym dwie kultowe firmy tworzą jednego z najważniejszych producentów i dostawców treści na świecie - powiedział Bob Bakish, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS. - Dzięki połączeniu uzupełniających się zasobów, możliwości i utalentowanych zespołów CBS i Viacom, ViacomCBS będzie tworzyć i dostarczać treści premium dla własnych platform i dla innych stron, zapewniając jednocześnie innowacyjne rozwiązania dla reklamodawców i dystrybutorów na całym świecie. Jestem podekscytowany, że możemy służyć naszym odbiorcom, kreatywnym i handlowym partnerom oraz pracownikom, generując znaczącą długoterminową wartość dla naszych akcjonariuszy.

ViacomCBS będzie domem dla ponad 140.000 odcinków seriali i 3.600 tytułów filmowych (w tym „Star Trek” i „Mission: Impossible”), z globalnymi możliwościami produkcyjnymi i ponad 13 mld dol. rocznie na inwestycje w treści. Firma będzie miała w USA udział w oglądalności na poziomie 22 proc.

W Europie pod marką CBS oferowane są następujące kanały: CBS Action (tylko do końca 2019 roku), CBS Drama, CBS Europa, CBS Justice, CBS Reality. Dodatkowo, także we współpracy z AMC Networks, nadawany jest Horror Channel.

Natomiast Viacom International Media Networks (VIMN) ma w swoim portfolio takie marki, jak Comedy Central, MTV, Nickelodeon, Nick Jr., Nicktoons, Paramount Channel, BET, 5 i VH1.

Przypomnijmy, że w 2006 roku doszło do podziału Viacom Inc. na CBS Corp. i Viacom. Teraz obie firmy się łączą ponownie, tworząc ViacomCBS.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...