reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Koncert kolęd rodziny Pospieszalskich” w TVP

dodano: 2019-12-05 17:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP/satkurier.pl

TVP Polonia W środę, 11 grudnia br. o godz. 19:30 w Wilnie, stolicy Litwy, w kościele świętych Piotra i Pawła na Atokolu, odbędzie się „Koncert kolęd rodziny Pospieszalskich”, z udziałem młodzieżowej, międzynarodowej orkiestry smyczkowej. Wydarzenie to produkowane przez TVP Wilno widzowie TVP Wilno i TVP Polonia będą mogli obejrzeć we wtorek, 24 grudnia br. (w Wigilię) i w środę, 25 grudnia br. (w święta Bożego Narodzenia). Koncert poprowadzą Agnieszka Olszewska z TVP Wilno i Jan Pospieszalski, gospodarz emitowanego w TVP1 i TVP Info programu „Warto rozmawiać”.

TVP Wilno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na program koncertu składa się 17 polskich kolęd i pastorałek. W zdobionej setkami białych rzeźb świątyni zabrzmią utwory, wśród których znajdą się wspólne wykonania rodziny Pospieszalskich z zespołem smyczkowym oraz kilka pastorałek granych tylko przez Pospieszalskich. W programie koncertu pojawiają się też utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Ludowe stylizacje zestawione będą z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Całość dopełni taniec, chór a capella i popisy solistów. Pospieszalscy w tym roku otrzymali także muzyczne wsparcie - koncert zaplanowano z udziałem młodzieżowej orkiestry smyczkowej, na którą składa się 20 instrumentalistów. - Pospieszalscy pokazują że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina, a muzyczne wydarzenie w Wilnie jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić uniwersalne treści - czytamy w komunikacie. Wstęp na to wydarzenie będzie wolny.

Jak informuje nadawca, większość z muzycznego klanu Pospieszalskich, który zadebiutował na muzycznej scenie 25 lat temu, opanowała grę na kilku instrumentach, co umożliwia różnorodne aranżacje i spektakularne zmiany na scenie. Podczas muzycznej uczty w kościele świętych Piotra i Pawła na Atokolu w Wilnie nie zabraknie klasycznych brzmień takich jak fortepian, smyczki i instrumenty dęte drewniane oraz monumentalnych big bandowych opracowań wzbogaconych nowoczesną elektroniką. Koncert poprowadzą Agnieszka Olszewska z TVP Wilno i Jan Pospieszalski, gospodarz emitowanego w TVP1 i TVP Info programu „Warto rozmawiać” (więcej tutaj i tutaj).

„Koncert kolęd rodziny Pospieszalskich” - część 1. we wtorek, 24 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 (czasu polskiego) i o godz. 18:50 (czasu litewskiego), część 2. w środę, 25 grudnia 2019 roku o godz. 18:00 (czasu polskiego) i o godz. 18:50 (czasu litewskiego) w TVP Polonia (czasu polskiego) i TVP Wilno (czasu litewskiego).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m (HDMI v.1.4) - działa...

209 zł Więcej...
reklama