reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2020-09-19 - 2020-09-20 - 2020-09-21

PGNiG Superliga od lutego w USA

dodano: 2019-12-06 11:48 | aktualizacja: 2019-12-09 21:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: PGNiG Superliga/satkurier.pl

PGNiG Superliga Sling TV Od lutego 2020 roku mecze PGNiG Superligi będzie można oglądać za oceanem. Spółka Superliga sprzedała prawa do pokazywania spotkań męskich rozgrywek piłkarzy ręcznych na dostępne w Stanach Zjednoczonych platformy Dish Network i Sling TV. Dotyczy to wszystkich meczów, których w Polsce bezpośrednią transmisję przeprowadzi kanał TVP Sport.

PGNiG Superliga


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W Polsce wyłączne prawa do transmisji rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn posiada od sezonu 2019/2020 Telewizja Polska, która pokazuje je na antenie TVP Sport, aplikacji mobilnej oraz w lokalnych ośrodkach Telewizji Polskiej. Od lutego 2020 roku ligowe zmagania szczypiornistów, po raz pierwszy w historii, trafią poza granicę naszego kraju.
 

Poszerzenie zasięgu i dostępności rozgrywek PGNiG Superligi to jeden z kilku naszych strategicznych punktów rozwoju. W Polsce oglądalność spotkań ligi męskiej wzrosła po przejściu do TVP Sport o 1200-1300 proc. Teraz realizujemy kolejny punkt w tym zakresie, sprzedając po raz pierwszy w historii polskiej piłki ręcznej prawa do pokazywania spotkań ligowych poza granicami naszego kraju. To kolejny milowy krok w naszym rozwoju, ekscytujący nas szczególnie z uwagi na fakt możliwości dotarcia do Polonii w USA

– powiedział Marek Janicki, prezes zarządu Superliga sp. z o. o.

Firma Dish Network została założona w latach 80. ubiegłego wieku, ale usługi telewizji satelitarnej świadczy od 1996 roku. Platforma Sling TV istnieje od roku 2015, a usługi dla amerykańskiej Polonii świadczy od 2017. Jak podaje w komunikacie spółka Superliga, oglądalność telewizji satelitarnej Dish Network sięga 13 mln osób, w tym 100 tys. to mieszkający w Stanach Zjednoczonych Polacy. Sling TV śledzą natomiast około 3 mln osób, w tym około 10 tys. polskich widzów. Telewizja w swoim pakiecie posiada ponad 30 kanałów i zasięgiem pokrywa cały obszar Stanów Zjednoczonych.
 

Bardzo cieszymy się z uzyskania możliwości transmisji i retransmisji rozgrywek PGNiG Superligi w USA. Jest to dla nas wielki zaszczyt i szczęście móc dzielić się rozgrywkami polskiej ligi piłki ręcznej z Polonią. Jestem przekonany, że dzięki emisji rozgrywek na kanałach Dish Network i Sling TV, dziesiątki tysięcy Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych będzie mogło z dużym zaangażowaniem kibicować naszym drużynom

– mówi Rafał Stykowski, prezes firmy Radar Sat.

W ramach umowy, Radar Sat będzie mogło pokazać wszystkie transmitowane przez TVP Sport mecze PGNiG Superligi oraz ich skróty. Porozumienie zostało zawarte na sezon 2019/2020 z możliwością przedłużenia na kolejne lata. Licencja obejmuje prawo do pokazywania meczów w języku polskim. Polskie programy za oceanem oglądać można za pomocą dekodera lub przy pomocy aplikacji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka ręczna


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

149 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama