reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2. koncert „Wielcy artyści małym pacjentom” w TVN

dodano: 2019-12-06 13:59
autor: Łukasz Knapik | źródło: Discovery

TVN „Wielcy artyści małym pacjentom” W niedzielę, 22 grudnia br. o godz. 17:30 w telewizji TVN wyemitowany zostanie 2. koncert charytatywny z cyklu „Wielcy artyści małym pacjentom”, który odbył się w poniedziałek, 18 listopada br. w Atrium budynku Senator w Warszawie. Wystąpili Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna. Całkowity dochód z biletów cegiełek w kwocie 330.000 zł przeznaczony został na rzecz Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka z Warszawy.

TVN „Wielcy artyści małym pacjentom”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- II koncert charytatywny z cyklu „Wielcy artyści małym pacjentom” zachwycił publiczność muzyką operową na najwyższym poziomie! Gwiazdami wieczoru byli najbardziej znana na świecie polska sopranistka - Aleksandra Kurzak, i Roberto Alagna - tenor, przed którym melomani chylą czoła w największych teatrach operowych świata i uznawany jest za jednego z tenorów wszech czasów - informuje nadawca. Koncert odbył się w poniedziałek, 18 listopada br. w Atrium budynku Senator w Warszawie specjalnie zamienionym na wspaniałe wnętrza koncertowe.

Mistrzom opery towarzyszyła Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa, którą poprowadził dyrygent Ruben Silva. Wszyscy artyści wystąpili pro bono, jak również wynajęcie sali, oświetlenie, scenę i wiele innych elementów Fundacja K.I.D.S. otrzymała całkowicie bezkosztowo. Artyści dedykowali swoje talenty i emocje projektowi na rzecz Instytutu Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka z Warszawy.

Jak informuje nadawca, całkowity dochód z biletów cegiełek w kwocie 330.000 zł przeznaczony jest na przeniesienie i nowoczesne wyposażenie serca szpitala czyli banku krwi. Pracownia immunologii transfuzjologicznej, bo taka jest pełna nazwa, znajduje się od 40 lat 700 m od bloku operacyjnego, a dzięki publiczności koncertu pod koniec stycznia 2020 roku znajdować się będzie w innowacyjnej, nowej przestrzeni 30 m od sal operacyjnych. Odmieni to w sposób niewspółmierny komunikację z bankiem krwi i przyczyni się do bezpieczeństwa pacjentów i maksymalnego zwiększenia efektywności.

Pomysłodawcą cyklu jest skrzypaczka, doktor habilitowany Patrycja Piekutowska - tym razem działając jako prezes Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, której poświęciła się bez reszty. Zrezygnowała z etatu profesora nadzwyczajnego na wyższej uczelni muzycznej, zawiesiła zagraniczną karierę solistki, aby spełniać się w roli, w której swoje działania prowadzi od 2015 roku. Najpierw stworzyła cykl koncertów dla kardiochirurgii dziecięcej „Otwarte serca mistrzowie muzyki, biznesu i kardiochirurgii dzieciom”, których 7. edycji pozwoliło podziękować sponsorom, od których środki umożliwiły wsparcie kardiochirurgii w łącznej kwocie około 700.000 zł.Teraz poświęca czas dla fundacji gromadząc ludzi biznesu z dobrym sercem. W tym roku stworzyła najpierw sama, a od czerwca z fundacją, projekty warte w sumie blisko 1,5 mln złotych (dane za Discovery).

- Koncert był wydarzeniem niezwykłym, Gwiazdy nagrodzone zostały aż sześciokrotnymi owacjami na stojąco, a publiczność usłyszała trzy bisy - czytamy w komunikacie.
 
Aleksandra Kurzak podczas koncertu „Wielcy artyści małym pacjentom”, foto: TVN Discovery
Aleksandra Kurzak podczas koncertu „Wielcy artyści małym pacjentom”, foto: TVN Discovery
Roberto Alagna i Aleksandra Kurzak podczas koncertu „Wielcy artyści małym pacjentom”, foto: TVN Discovery
Roberto Alagna i Aleksandra Kurzak podczas koncertu „Wielcy artyści małym pacjentom”, foto: TVN Discovery


2. koncert „Wielcy artyści małym pacjentom” - emisja w niedzielę, 22 grudnia 2019 roku o godz. 17:30 w telewizji TVN.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

29 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,5m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

Konwerter Unicable + Twin Inverto IDLU-QUDL42-UNR2L-1PP

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable + 2Legacy marki...

169 zł Więcej...
reklama