reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Zbrodnie i milionerzy w styczniu w BBC Brit

dodano: 2019-12-07 16:54
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Brit z Bin 360px.jpg W styczniu 2020 roku kanał BBC Brit poleca swoim widzom takie programy jak „Zbrodnie z miłości i nienawiści” (sezon 2.), „Louis Theroux i wrogowie Ameryki”, „Największe dworce kolejowe”, „Dragons' Den: Jak zostać milionerem” (sezon 16.) i „Naznaczeni przez Auschwitz”.

BBC Brit


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2020 roku w ofercie kanału BBC Brit:

„Zbrodnie z miłości i nienawiści” 2 („Love & Hate Crime” 2)
emisja: od czwartku, 9 stycznia 2020 roku o 22:30

Przemoc na tle rasowym, agresja powodowana homofobią, zabójstwa honorowe - zbrodnie motywowane nienawiścią polaryzują społeczeństwo i budzą skrajne emocje. W odcinkach przedstawiono historie trzech brutalnych przestępstw. Historia dokonanego na Florydzie morderstwa gwatemalskiego imigranta wydaje się być egzemplifikacją napięć wywoływanych w Ameryce Trumpa. Z kolei w Teksasie muzułmanin oskarżony jest o morderstwo na tle religijnym. W Nowym Jorku zaś tragiczne zdarzenia uruchomiły dyskusję - kto winny jest sytuacji, w której nastoletni gej zabija osoby, które go prześladowały. Rozmowy z funkcjonariuszami policji, świadkami, sprawcami oraz bliskimi ofiar mają wyjaśnić motywacje, komplikacje psychologiczne oraz konsekwencje społeczne stojące za każdą z tych okrutnych zbrodni.

„Louis Theroux i wrogowie Ameryki” („Louis Theroux: Surviving America's Most Hated Family”)
emisja: w środę, 8 stycznia 2020 roku o 22:30

Jak zapowiada nadawca, trzynaście lat od pierwszego spotkania ze znaną z agresywnych pikiet i kontrowersyjnych poglądów wspólnotą kościoła baptystów reporter Louis Theroux wraca do nieprzyjaznego Westboro. Odwiedza najbardziej znienawidzoną rodzinę Ameryki, by dowiedzieć się, jaki wpływ na jej obecnych członków miała śmierć założyciela i pastora Freda Phelpsa. Co się dzieje, gdy grupa składająca się w większości z członków rodziny traci patriarchę? Louis odkrywa, że doktryna boskiej nienawiści Phelpsa rzuciła się cieniem nie tylko na jej wyznawców, ale także na tych, którym wbrew więzom rodzinnym udało się wymknąć ze wspólnoty (więcej tutaj).

„Największe dworce kolejowe” („World's Busiest Stations”)
emisja: od wtorku, 21 stycznia 2020 roku o 22:30

Bilet pierwszej klasy za kulisy największych dworców kolejowych świata. W Nowym Jorku widzowie zwiedzać będą dworzec kolei podmiejskich Grand Central Terminal oraz największą stację węzłową po zachodniej stronie globu - Penn Station. Wejdą także za kulisy największego terminalu w Indiach, czyli stacji Howrah w Kalkucie, oraz działającego z precyzją szwajcarskiego zegarka dworca głównego w Zurychu. Odkryją także tajniki głównej stacji kolejowej Melbourne, czyli kultowej Flinders Street Station. Tajniki swojej pracy przedstawiają pracownicy tych stacji i dyspozytorni, maszyniści, załogi techniczne, inżynierowie zajezdni, straż ochrony kolei, czyli specjaliści, którzy nakręcają kolejowy mechanizm, dbają o punktualność pociągów, a także bezpieczeństwo oraz zadowolenie pasażerów.

„Dragons' Den: Jak zostać milionerem” 16 („Dragons' Den” 16)
emisja: od środy, 22 stycznia 2020 roku o 18:55

Giganci biznesu: Peter Jones, Deborah Meaden, Touker Suleyman, Jenny Campbell oraz Tej Lalvani gotowi są na kolejną serię spotkań z głodnymi sukcesu przedsiębiorcami oraz wynalazcami. Uczestnicy programu przedstawiają swoje pomysły jurorom - i milionerom - by uzyskać od nich wsparcie finansowe własnej inwestycji. Każdy z nich ma trzy minuty na przedstawienie swojego biznesplanu i przekonanie do niego potencjalnych inwestorów. Musi jednak być dobrze przygotowany na ogień szczegółowych pytań. Zastrzyk gotówki w postaci kilkudziesięciu tysięcy funtów otrzymają nieliczni (więcej tutaj i tutaj).

„Naznaczeni przez Auschwitz” („Touched by Auschwitz”)
emisja: od poniedziałku, 27 stycznia 2020 roku o 23:30

Z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz BBC Brit nada wyjątkowy program dokumentalny, w którym sześcioro byłych więźniów niemieckiego obozu zagłady w Auschwitz wspomina trudne wojenne czasy oraz ich wpływ na całe życie. Producent i reżyser Laurence Rees zjechał niemal cały świat, by porozmawiać z ocalałymi i ich rodzinami oraz wysłuchać opowieści o dramacie, jakim były traumatyczne doświadczenia z Auschwitz. Program powstawał w Jerozolimie, Chicago, Londynie, Bawarii, Krakowie oraz Tel Awiwie. - Nakreśla przejmujący i fascynujący zarazem obraz ogromnych trudów, wyzwań oraz sukcesów, jakich przez lata doświadczali byli więźniowie obozu koncentracyjnego. Program stanowi próbę odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań dotyczących Holokaustu - jakie były konsekwencje największej zbrodni przeciwko ludzkości. To dokument, który nie pozostawia obojętnym i który na zawsze zmienia sposób patrzenia na świat - czytamy w opisie.
 
Bohaterka programu „Największe dworce kolejowe”, foto: BBC Studios
Bohaterka programu „Największe dworce kolejowe”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo - następca najbardziej udanych odbiorników satelitarnych producenta...

329 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

599 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...
reklama