reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Luther” 5 i seriale w styczniu w BBC First

dodano: 2019-12-09 03:12
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios/satkurier.pl

BBC First W styczniu 2020 roku kanał BBC First poleca swoim widzom takie seriale jak „Rozważna i romantyczna”, „Doktor Who” (sezon 12.), „Luther” (sezon 5.) i „Morderca z Whitechapel” (sezony 1. i 2.).

BBC First


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2020 roku w ofercie kanału BBC First:

„Rozważna i romantyczna” („Sense and Sensibility”)
emisja: od niedzieli, 12 stycznia 2020 roku

Adaptacja powieści Jane Austen. W klasyczną opowieść o namiętności, miłości i małżeństwie nowe życie tchnął scenarzysta Andrew Davies, znany z adaptacji dzieł literatury angielskiej (m.in. „Duma i uprzedzenie”). Uczuciowa i impulsywna Marianna Dashwood (w tej roli Charity Wakefield) zakochuje się od pierwszego wejrzenia w szarmanckim, lecz nieodpowiednim dla niej Johnie Willoughby (Dominic Cooper). Lekceważy ostrzeżenia starszej siostry. Tymczasem opanowana i żyjąca w świecie konwenansów Elinor (Hattie Morahan) nawet przed najbliższymi próbuje ukryć swój zawód miłosny. Jak znaleźć prawdziwą miłość w świecie rządzonym przez pozycję społeczną i majątek? Obie siostry muszą wynieść ze swoich bolesnych doświadczeń cenną naukę - w życiu nie można być jedynie rozważnym lub romantycznym, należy połączyć te dwie cechy (więcej tutaj).

„Doktor Who” 12
emisja: od niedzieli, 12 stycznia 2020 roku o 20:35

W roli tytułowej wystąpi Jodie Whittaker. W nowym sezonie wraz z Jodie Whittaker powracają Bradley Walsh („Law and Order: UK”), Mandip Gill („Życie w Hollyoaks”) i Tosin Cole („Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Wersal: Prawo krwi”). Gościnnie pojawią się także Stephen Fry, Sir Lenny Henry, Robert Glenister oraz Goran Višnjić. Nowy sezon rozpocznie dwuczęściowy odcinek zatytułowany „Spyfall” (więcej tutaj).

„Luther” 5 („Luther” 5)
emisja: od czwartku, 16 stycznia 2020 roku o 22:30

To serial kryminalny z Idrisem Elbą („Mandela: Droga do wolności”) w roli głównej. Na londyńskich ulicach znów zapanował postrach - mieszkańcami wstrząsnęła seria zuchwałych zabójstw. John Luther musi po raz kolejny zmierzyć się z głębią ludzkiej deprawacji. Inspektor oraz zrekrutowana przez niego detektyw Catherine Halliday zostają wciągnięci w morderczą intrygę, która zdaje się być skonstruowana tak, aby chronić korupcyjną plątaninę. Sprawa przybliża bohatera do natury prawdziwego zła. John jest zmuszony stawić czoła duchom własnej przeszłości oraz  stanąć przed dramatycznym wyborem - kogo chronić, a kogo poświęcić. Czy w pogoni za mordercą po raz kolejny poświęci wszystko i przekroczy granice prawa? Niezależnie od tego, jaką decyzję podejmie, będzie ona miała druzgocące skutki dla otoczenia (więcej tutaj).

„Morderca z Whitechapel” 1-2 („Whitechapel” 1-2)
emisja: od poniedziałku, 20 stycznia 2020 roku o 22:30

Ulice londyńskiej dzielnicy Whitechapel spływają krwią. Morderca poluje nocą, na ofiary wybiera bezbronne kobiety i morduje je bez litości. Mieszkańcy żyją w ciągłym strachu, a policja jest bezradna. To nie XIX wiek, a morderca to nie Kuba Rozpruwacz, lecz jego naśladowca. Czy wyznaczony do rozwikłania sprawy młody komisarz Chandler podoła wyzwaniu, któremu sto lat temu nie sprostali jego poprzednicy? Czy wyciągnie wnioski z ich błędów i pojmie bezwzględnego mordercę?  W sezonie drugim komisarz Chandler i towarzyszący mu detektywi, doświadczony sierżant Ray Miles oraz badacz historycznych zbrodni, Edward Buchan rozpracowują kolejne ponure zbrodnie Londynu. Okazuje się też, że Kuba Rozpruwacz nie jest jedynym przestępcą, na którym wzorują się mordercy. Gdy na brzegu Tamizy znalezione zostaje okaleczone ciało mężczyzny, szybko staje się jasne, że ktoś popełnia zbrodnie podobne do tych, których w latach 60. dopuścili się bliźniacy Ronnie i Reggie Krayowie. Ofiarami padają osoby, które przed laty zeznawały przeciwko braciom.  Kto odważyłby się walczyć o pozycję w kryminalnym półświatku w tak brutalny sposób (więcej tutaj, tutaj i tutaj)?
 
Wunmi Mosaku w serialu „Luther”, foto: Des Willie/BBC Studios
Wunmi Mosaku w serialu „Luther”, foto: Des Willie/BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...