reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ jednak nie straci Ligue 1 we Francji

dodano: 2019-12-10 10:36 | aktualizacja: 2019-12-10 11:40
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Grupa CANAL+/satkurier.pl

Ligue_1_conforama_logo_360px_sk.jpg Grupa CANAL+ i beIN Sports rozpoczęły rozmowy, których celem jest zawarcie umowy dystrybucyjnej i sublicencyjnej we Francji. Dotyczy to zarówno oferowania kanałów i treści beIN Sports innym operatorom we Francji przez CANAL+, jak i udzielenia francuskiej grupie sublicencji na prawa do Ligue 1 w latach 2020-2024.

Canal+ beIN Sports


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zgodnie z warunkami proponowanego porozumienia, CANAL+ oferowałby wszystkie kanały sportowe premium i treści beIN Sports w ramach swoich pakietów CANAL+, będąc jednocześnie wyłącznym dystrybutorem beIN Sports dla innych operatorów we Francji od 1 czerwca 2020 roku.

Ponadto w ramach rozważanej umowy beIN Sports udzieliłby CANAL+ sublicencji na prawa do Ligue 1 w latach 2020-2024, umożliwiając abonentom CANAL+ oglądanie dwóch meczów Ligue 1 w każdej kolejce (sobotni o 21:00 i niedzielny o 17:00), począwszy od sezonu 2020/2021. Prawa do transmisji pozostałych ośmiu meczów kolejki ma hiszpańska spółka Mediapro.

Umowa na wyłączność między grupami CANAL+ i beIN Sports obowiązywałaby przez odnawialny okres 5 lat.

W globalnej branży medialnej pojawili się nowi gracze, a także nowe oferty OTT, które zmieniły i zwiększyły otoczenie konkurencyjne dla nadawców sportowych na całym świecie, w tym we Francji. Nowe partnerstwo CANAL+ i beIN Sports pozwoliłoby CANAL+ na wprowadzenie na rynek konkurencyjnej oferty sportowej wzmocnionej przez portfolio praw beIN Sports (piłka nożna, ręczna, główne sporty USA, rugby i tenis), podczas gdy beIN Sports skorzystałby z fachowej wiedzy w zakresie dystrybucji oraz z infrastruktury CANAL+ w celu ustanowienia znacznie szerszej skali i dotarcia na rynek francuski, czytamy w komunikacie Grupy CANAL+.

CANAL+ i beIN Sports, które zachowałyby swoją tożsamość, marki i niezależność redakcyjną, nadal indywidualnie reagowałyby na przetargi dotyczące praw sportowych.

Rozważana umowa zostanie przedłożona związkowym przedstawicielstwom pracowników beIN Sports we Francji.
 

Ta umowa byłaby niezwykle pozytywna dla beIN Sports i fanów sportu we Francji. Zapewniłoby to długoterminową stabilność biznesową, a jednocześnie dałoby beIN Sports znacznie większą skalę i zasięg na rynku francuskim. Jestem niezwykle dumny z tego, co osiągnęliśmy we Francji w tak krótkim czasie od naszego debiutu w 2012 roku. Skutecznie rozwinęliśmy działalność od start-upu, stając się jednym z wiodących nadawców sportowych w kraju. Mamy też ambitne i długoterminowe plany dalszego rozwoju działalności we Francji, którego to partnerstwo jest ważnym pierwszym krokiem

- powiedział Yousef Al-Obaidly, prezes beIN Sports France i dyrektor generalny beIN Media Group.

Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą współpracy z beIN Sports nad tym ambitnym projektem, co jest świetną wiadomością dla naszych abonentów i wszystkich fanów sportu. Dzięki tej umowie CANAL+ będzie nadal transmitował Ligue 1 po bieżącym sezonie, z 28 z 38 najlepszych meczów każdego sezonu do 2024 roku. Ponadto CANAL+ wzmocni swoją wieloletnią współpracę z beIN Sports, stając się wyłącznym dystrybutorem stacji we Francji, pomagając jej w dalszym rozszerzaniu zasięgu. beIN Sports ma niesamowitą ofertę sportową, która doskonale uzupełnia naszą własną ofertę, by zadowolić wszystkich fanów sportu w kraju

- powiedział Maxime Saada, prezes zarządu Grupy CANAL+.

Dodajmy, iż niedawno beIN Sports i Grupa CANAL+ informowały, że nabyły prawa do transmisji meczów Ligi Mistrzów UEFA w sezonach od 2021-22 do 2023-24.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

589 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...
reklama