reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Podejrzani” i Quentin Tarantino w styczniu w TNT

dodano: 2019-12-10 13:34
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

TNT W styczniu 2020 roku kanał TNT poleca swoim widzom takie filmy jak - w cyklu „Wielkie kino” takie produkcje jak „Siedem lat w Tybecie”, „The Raid 2: Infiltracja”, „Resident Evil 2: Apokalipsa”, „Duża Ryba” i „Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych”, w cyklu „Kryminalne piątki” takie filmy jak „Prawdziwa zbrodnia”, „Podejrzani”, „American Psycho”, „Pulp Fiction” i „Gdzie jesteś, Amando?”, a w cyklu „Weekend Tarantino” takie produkcje jak „Pulp Fiction”, „Od zmierzchu do świtu”, „Kill Bill”, „Kill Bill 2”, „Jackie Brown” i „Cztery pokoje”.

TNT


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2020 roku w ofercie kanału TNT:

„Wielkie kino”:
emisja: w środy o 21:00
„Siedem lat w Tybecie” (emisja w środę, 1 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) (więcej tutaj) to historia austriackiego himalaisty Heinricha Harrera (Brad Pitt), który razem z towarzyszami rozpoczyna kolejną wyprawę. Ich celem jest zdobycie szczytu Nanga Parbat. Pogoda jednak krzyżuje im plany i wspinaczka nie jest możliwa. Tymczasem wybucha II Wojna Światowa. Heinrich wraz z kolegami zostają aresztowani i trafiają do obozu jenieckiego. Bohaterowi udaje się uciec i po latach wędrówki przez Himalaje dociera do Tybetu. Tam spotyka młodego Dalajlamę - uczy go geografii, angielskiego i zachodniej kultury, a przy okazji nawiązuje z nim relację, która pozwala mu odnaleźć spokój ducha (więcej tutaj).

Akcja „The Raid 2: Infiltracja” (emisja w środę, 8 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) rozpoczyna się dokładnie w momencie zakończenia pierwszej części filmu. Po udanej akcji policji i unieszkodliwieniu narkotykowego kartelu, główny bohater Rama (Iko Uwais) ma nadzieje na spokojne życie. Otrzymuje jednak kolejne niebezpieczne zlecenie. Ma wykryć korupcję szerzącą się w policji. Ta misja jest bardziej ryzykowana, niż mogłoby się wydawać. W wielkim niebezpieczeństwie znajduje się nie tylko główny bohater, ale także jego rodzina. 

„Resident Evil 2: Apokalipsa” (emisja w środę, 15 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) to kontynuacja przygód pięknej Alice (Mila Jovovich) walczącej z zombie. Bohaterka budzi się na stole operacyjnym opuszczonego ośrodka naukowego. Okazuje się, że misja zniszczenia szkodliwego wirusa nie powiodło się, a miasto Raccoon jest oblężone przez zombie. W centrum znajduje się grupa ludzi walczących o przetrwanie. Alice próbuje wraz z nimi wydostać się z Raccoon, pokonując kolejne żywe trupy. Na ich drodze staje też genetycznie zmodyfikowany twór: Nemezis. 

„Duża Ryba” (emisja w środę, 22 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) to ekranizacja powieści Daniela Wallace'a. Will powraca do rodzinnego domu, by móc zająć się umierającym na nowotwór ojcem Edwardem. Stara się dowiedzieć jak najwięcej o jego młodości, próbując złożyć biografię z barwnych i nieprawdopodobnych opowieści. Nie brakuje w nich baśniowych przygód i zdarzeń, w które trudno wierzyć. Syn próbuje zrozumieć swojego ojca, jego porażki i dokonania (więcej tutaj)

„Święci z Bostonu II - Dzień Wszystkich Świętych” (emisja w środę, 29 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) opowiada o braciach MacManus, którzy razem ze swoim ojcem mieszkają na spokojnej, irlandzkiej prowincji. Pewnego dnia dowiadują się, że ich wuj, ksiądz zostaje zamordowany przez przedstawicieli mafii. Podejrzenia padają jednak na nich. Rodzina postanawia wyjść z ukrycia i powrócić do Bostonu, by szukać sprawiedliwości, oczyścić się z zarzutów oraz pomścić śmierć bliskiej osoby. Ich poczynania obserwuje agentka FBI.

„Kryminalne piątki”:
emisja: w piątki o 21:00
Bohaterem „Prawdziwej zbrodni” (emisja w piątek, 3 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) jest Steve Everett (Clint Eastwood) - dojrzały dziennikarz „The Oakland Tribune”. Problemy z alkoholem i słabość do romansów powodują, że mężczyzna opuszcza Nowy Jork i rozpoczyna pracę dla drugorzędnej gazety. Steve przeprowadza wywiad ze skazanym na śmierć mordercą - Frankiem Beachumem (Isaiah Washington). Wyrok ma zostać wykonany za 12 godzin, tymczasem podczas rozmowy Steve nabiera przekonania, że jego rozmówca jest niewinny. Reporter rozpoczyna własne śledztwo... (więcej tutaj)

Los Angeles, zatoka San Pedro. Podczas niewyjaśnionej eksplozji w porcie ginie 27 osób. Znika także warta majątek kokaina. Katastrofę, od której rozpoczynają się „Podejrzani” (emisja w piątek, 10 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00), przeżywają dwie osoby: kaleki przestępca Verbal Kint (Kevin Spacey) oraz ciężko ranny węgierski gangster, który w zamian za swoje bezpieczeństwo decyduje się zeznawać. Verbal podczas przesłuchania twierdzi, że winę za eksplozję ponosi legendarny król przestępczego świata - Keyser Soze. Opowieść drobnego naciągacza wydaje się nadzwyczaj logiczna i prawdopodobna. Kto w rzeczywistości wzniecił pożar?

„American Psycho” (emisja w piątek, 17 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) to historia maklera z Wall Street, Patricka Batemana (Christian Bale), który znudzony swoją pracą, sukcesami i dostatnim życiem zostaje psychopatycznym mordercą. Bohater zabija dla rozrywki niewinnych ludzi w wyszukany i brutalny sposób. Film jest adaptacją powieści Breta Eastona Ellisa. Produkcja pozostawia widza z pytaniem o realność poszczególnych scen - może kolejne zbrodnie dzieją się jedynie w głowie Patricka (więcej tutaj)?

Choć mija już ponad 20 lat od premiery „Pulp Fiction” (emisja w piątek, 24 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) , film do dziś ma ogromny wpływ na kształt współczesnej kultury. Fabuła łączy w sobie kilka wątków, które w sprawny sposób skomponowano w spójną całość. Bohaterowie są związani z przestępczym światem. Marsellus Wallace (Ving Rhames) to potężny gangster, który zatrudnia Vincenta Vegę (John Travolta) i Julesa Winnifielda (Samuel L. Jackson) do odzyskania tajemniczej walizki. Marsellus tak bardzo ufa swoim współpracownikom, że powierza im także opiekę nad swoją ekscentryczną żoną, Mią... (więcej tutaj)

„Gdzie jesteś, Amando?” (emisja w piątek, 31 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) to, jak zapowiada nadawca, klasyka kryminalnego gatunku w najlepszym wydaniu. Na przedmieściach Bostonu ginie bez śladu czteroletnia dziewczynka - Amanda McCready. Kiedy policyjne śledztwo okazuje się bezskuteczne, opiekunowie Amandy zlecają poszukiwania parze detektywów: Patrickowi Kenzie (Casey Affleck) i Angie Gennaro (Michelle Monaghan). O całej sprawie głośno w mediach, a kolejne tropy nie prowadzą do rozwiązania zagadki. Czy parze śledczych uda się rozwiązać zagadkę zaginięcia dziecka?

„Weekend Tarantino”:
emisja: w weekend 24-26 stycznia 2020 roku
Choć mija już ponad 20 lat od premiery „Pulp Fiction” (emisja w piątek, 24 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) , film do dziś ma ogromny wpływ na kształt współczesnej kultury. Fabuła łączy w sobie kilka wątków, które w sprawny sposób skomponowano w spójną całość. Bohaterowie są związani z przestępczym światem. Marsellus Wallace (Ving Rhames) to potężny gangster, który zatrudnia Vincenta Vegę (John Travolta) i Julesa Winnifielda (Samuel L. Jackson) do odzyskania tajemniczej walizki. Marsellus tak bardzo ufa swoim współpracownikom, że powierza im także opiekę nad swoją ekscentryczną żoną, Mią... (więcej tutaj)

„Od zmierzchu o świtu” (emisja w nocy z piątku na sobotę, z 24 na 25 stycznia 2020 roku o godzinie 0:05) to zaskakująca produkcja, której bohaterami są bracia mordercy: Seth (George Clooney) i Richard (Quentin Tarantino). Po krwawym tourne obfitującym w niejedną zbrodnię, zmuszeni są uciekać przed stróżami prawa i zmierzają w Meksyku. Po drodze zabierają ze sobą zakładników: byłego pastora i jego dzieci. Podczas podróży umawiają się z przyjacielem w klubie Titty Twister, który na ich nieszczęście okazuje się być epicentrum zła. 

„Kill Bill” (emisja w sobotę, 25 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji Quentina Tarantino. Beatrix Kiddo (Uma Thurman) chce zemścić się na swoich oprawcach. Przed czterema laty Bill wraz ze stowarzyszeniem profesjonalnych morderców próbuje zabić młodą kobietę podczas jej ślubu w kaplicy w El Paso. Kula wycelowana w bohaterkę nie jest jednak śmiercionośna – dziewczyna zapada w śpiączkę. Po czterech latach budzi się i pragnie pomścić swoje krzywdy (więcej tutaj)

Tytułowa „Jackie Brown” (emisja w sobotę, 25 stycznia 2020 roku o godzinie 23:15) jest stewardessą w średnim wieku (w tej roli Pam Grier). Pracuje na pokładzie tanich linii lotniczych. Nie może zdobyć lepszej pracy przez wzgląd na swoją niechlubną przeszłość. Chcąc „dorobić” do wypłaty regularnie współpracuje z handlarzem broni Ordellem Robbim (Samuel L. Jackson), przemycając z Meksyku do USA brudne pieniądze. Zostaje jednak zdemaskowana przez agentów FBI (Federal Bureau of Investigation). Z aresztu wyciąga ją przełożony wpłacając wysoką kaucję. Od tej pory Jackie musi starannie planować i ostrożniej podejmować swoje decyzje - korzystniej będzie „wsypać” Ordella, czy odsiedzieć wyrok i nie mówić prawdy (więcej tutaj)?

W drugiej części „Kill Bill” (emisja w niedzielę, 26 stycznia 2020 roku o godzinie 21:00) poznajemy dokładną historię relacji Beatrix i Billa oraz przeszłość głównej bohaterki. By zemścić się na byłym śmiercionośnym narzeczonym, Czarna Mamba musi pokonać kilku przeciwników, którzy przyłożyli rękę do krwawego zdarzenia sprzed lat. Pierwszym z nich jest brat Billa, Budd, który w starciu okazuje się trudnym rywalem. Konfrontacja z nim otwiera całą serię pojedynków, które mają przynieść bohaterce zadośćuczynienie i doprowadzić ją do herszta bandy (więcej tutaj)

„Cztery pokoje” (emisja w niedzielę, 26 stycznia 2020 roku o godzinie 23:50) to czarna komedia. Trwa sylwestrowa noc, a boy hotelowy Ted (Tim Roth) jest bardzo zapracowany - nieustannie realizuje życzenia wszystkich gości. Każdy pokój skrywa inną historię: grupa czarownic organizuje swój sabat, para kochanków walczy na śmierć i życie, a meksykański gangster wraz z żoną szantażują Teda, by zajął się ich niesfornymi dziećmi. Do filmu zostali zaangażowani m.in. Madonna Louise Ciccone, Antonio Banderas czy Marisa Tomei (więcej tutaj).
 
Reese Witherspoon w filmie „American Psycho”, foto: Lions Gate Films/Photofest
Reese Witherspoon w filmie „American Psycho”, foto: Lions Gate Films/Photofest


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...