reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kuchnia i lekarze w styczniu w BBC Lifestyle

dodano: 2019-12-10 23:47
autor: Łukasz Knapik | źródło: BBC Studios

BBC Lifestyle W styczniu 2020 roku kanał BBC Lifestyle poleca swoim widzom takie programy jak „Szwedzka kuchnia Rachel Khoo”, „Zapraszam do stołu: wielka porcja” (sezon 12.), „Wyznania młodych lekarzy”, „Wielkie projekty” (sezon 11.), „Harry i Meghan: podróż do Afryki” i „Gordon Ramsay: 24 godziny w piekle” (sezon 2.).

BBC Lifestyle


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Styczeń 2020 roku w ofercie kanału BBC Lifestyle:

„Szwedzka kuchnia Rachel Khoo” („Rachel Khoo: My Swedish Kitchen”)
emisja: od niedzieli, 5 stycznia 2020 roku 18:55

Rachel Khoo, autorka książek kulinarnych oraz programów telewizyjnych, od kilku lat mieszka w tradycyjnym drewnianym domu na szwedzkiej wsi. Właśnie tutaj powstał jej nowy program, w którym dzieli się swoimi wariacjami na temat smakowitych lokalnych dań. Rachel Khoo zapoznaje widzów z charakterystycznymi dla szwedzkiej kuchni przysmakami, przyprawami oraz składnikami. Odkrywa też, że Szwedzi w kuchni są bardzo zaradni i wyjątkowo chętnie korzystają z darów natury. Kucharka zabiera widzów do Göteborga i Malmö, przygotowuje m.in.: ciasto cytrynowe i deser kokosowo-czekoladowy, serwuje grillowanego homara z kapustą oraz sałatką kminkową oraz wegańskie, bezglutenowe ciasto czekoladowe (więcej tutaj).

„Zapraszam do stołu: wielka porcja” 12 („Come Dine with Me: Supersized” 12)
emisja: od piątku, 10 stycznia 2020 roku o 16:55

Pięcioro nieznajomych kolejno organizuje kolacje we własnym, niepowtarzalnym stylu. Po każdym z przyjęć goście oceniają gospodarza, a ten, który zgromadził najwięcej punktów, wygrywa 1000 funtów. Na punktację wpływ ma nie tylko menu, lecz także atmosfera spotkania oraz sposób podania potraw. Uczestnicy otwierają przed widzami swoje domy i zdradzają kulinarne sekrety (więcej tutaj).

„Wyznania młodych lekarzy” („Confessions of a Junior Doctor”)
emisja: od wtorku, 14 stycznia 2020 roku o 20:55

„Wyznania młodych lekarzy" to relacje ze szpitala państwowej służby zdrowia opowiedziane przez osoby znajdujące się na samej linii frontu - młodych adeptów medycyny. 23-latkowie pracują na różnych oddziałach, od izby przyjęć po chirurgię. Jak czytamy w opisie, są zaangażowani, pełni pasji i świetnie wyedukowani. To oni są przyszłością brytyjskiej służby zdrowia. Jednak praca w państwowym szpitalu, który nieustannie zmaga się z problemami, m.in. rosnącą liczbą pacjentów, stanowi wyzwanie. Od młodych lekarzy dużo się wymaga. Daje się więc odczuć dużą presję.

„Wielkie projekty” 11 („Grand Designs” 11)
emisja: od środy, 22 stycznia 2020 roku o 19:55

Projektant Kevin McCloud odwiedza ludzi, którzy postanawiają spełnić swoje marzenie o wyjątkowym domu. Budując według własnych projektów, często napotykają kolejne przeszkody, a Kevin towarzyszy im na wszystkich etapach: od pomysłu, przez prace budowlane po dekoracje wnętrz. W 11. serii programu przygląda się m.in. prowadzonej przez Gwyn i Kate renowacji kina z lat 20. ubiegłego wieku. Ben i Rachel z kolei podjęli się przebudowy domu z lat 50. ubiegłego wieku w modernistyczne arcydzieło swoich marzeń. Kevin odwiedza też byłego żołnierza Jona, który w wyniku wybuchu miny stracił w Afganistanie dwie nogi i rękę. On i partnerka Becky marzą o domu, który będzie dostosowany do jego potrzeb oraz mającego wkrótce przyjść na świat maleństwa. Codzienne trudy budowy, napięte budżety i pędzący czas nie ułatwiają realizacji śmiałych marzeń. Pewne jest jednak, że nagrodą za determinację w dążeniu do celu jest unikalny budynek.

„Harry i Meghan: podróż do Afryki” („Harry and Meghan: An African Journey”)
emisja: w piątek, 24 stycznia 2020 roku o 20:55

Jesienią 2019 roku książę i księżna Sussex zabrali małego Archiego w jego pierwszą zagraniczną podróż. Była to przejmująca wyprawa śladami księżnej Diany po krajach afrykańskich. Meghan i Archie przebywali w Republice Południowej Afryki, podczas gdy książę przemierzał Malawi, Botswanę i Angolę. Odwiedził m.in. to samo pole minowe, przez które w 1997 roku szła jego matka. Podkreślił tym samym jej zasługi na rzecz wprowadzenia zakazu stosowania min przeciwpiechotnych. Rodzinie królewskiej towarzyszył zaprzyjaźniony dziennikarz Tom Bradby. W zrealizowanym przez niego programie dokumentalnym znalazły się poruszające wypowiedzi książęcej pary oraz relacje z najważniejszych momentów tej podróży.

„Gordon Ramsay: 24 godziny w piekle” 2 („Gordon Ramsay's 24 Hrs To Hell And Back” 2)
emisja: od piątku, 24 stycznia 2020 roku o 22:00

Kolejny sezon programu, w którym popularny szef kuchni Gordon Ramsay podróżuje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu zaniedbanych restauracji, które wymagają rewolucji. By uchronić je przed nieuchronną katastrofą, Gordon Ramsay wprowadza niezbędne zmiany. Ma na to jednak tylko 24 godziny. W tej serii odwiedza m.in. Los Angeles, Kansas City oraz Memphis (więcej tutaj).
 
Meghan Markle i Harry Mountbatten-Windsor (w środku) w programie „Harry i Meghan: podróż do Afryki”, foto: BBC Studios
Meghan Markle i Harry Mountbatten-Windsor (w środku) w programie „Harry i Meghan: podróż do Afryki”, foto: BBC Studios


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...