reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

W Grecji wyrok dla operatora pirackiej witryny

dodano: 2019-12-13 19:50 | aktualizacja: 2019-12-13 20:09
autor: KuKa | źródło: torrentfreak.com/mediasat.info

Klawiatura mala czaszka haker 360px.jpg Mężczyzna, który stanął w obliczu czterech postępowań karnych za naruszenie praw autorskich, stał się pierwszą osobą uwięzioną w Grecji za prowadzenie witryny pirackiej. Zmieniał on domeny i unikał postępowania przez 10 lat, ale teraz został skazany przez sąd w Atenach na 5 lat pozbawienia wolności. Stwierdzono to w raporcie TorrentFreak.

Klawiatura czaszka haker pirat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przez prawie dekadę grupa antypiracka w Grecji usiłowała postawić przed wymiarem sprawiedliwości nieuchwytnego operatora pirackich stron internetowych. Dzielił się filmami, muzyką, książkami i grami wideo.

EPOE chroni prawa firm z branży rozrywkowej, w tym z sektora filmowego i telewizyjnego. W 2009 roku kilkakrotnie wszczęło postępowanie karne przeciwko operatorowi strony Greekstar, ale procesy nie były takie proste.

Według EPOE za każdym razem, gdy złożono skargę, operator zamykał stronę, a następnie pojawiał się pod nowymi nazwami domen, które były odmianami oryginalnego brandingu Greekstar. Ostateczne postępowanie zostało wniesione w 2012 roku, ale decyzja sądu trwała latami. Po długim procesie w listopadzie 2019 r. sąd w Atenach odrzucił wnioski oskarżonego o niewinność, w tym fakt, że był on po prostu użytkownikiem tych stron i został niesłusznie oskarżony.

Sąd skazał winnego na 5 lat więzienia za prowadzenie witryn, w tym Greekstars.net i Greekstars.co. Wcześniej został uznany za winnego prowadzenia witryny pod adresem Greekstars.biz.

Choć powyższy przypadek jest wydarzeniem przełomowym, to problem kradzieży treści w Grecji jest daleki od rozwiązania. Według szacunków EPOE, w kraju działa od 40 do 50 stron pirackich, a około 5 z nich przyciąga największy ruch.

Źródło: torrentfreak.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

42 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama