reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Niedziela z... Jerzym Maksymiukiem” w TVP Kultura

dodano: 2019-12-13 22:43
autor: Jan Borejko | źródło: TVP Kultura

Niedziela z maksymiukiem TVP Kultura 360px.jpg 15 grudnia o godz. 17:15 TVP Kultura zaprasza na premierową „Niedzielę z... Jerzym Maksymiukiem”, znakomitym dyrygentem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem i pianistą.

TVP Kultura
Niedziela z maksymiukiem TVP Kultura 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Bez niego kultura muzyczna byłaby bezbarwna. Wulkan energii, obdarzony niespotykaną muzykalnością i ekspresją, a przy tym bezkompromisowy. O jego perfekcjonizmie i metodach pracy krążyły legendy. Dyrygent, kompozytor, pianista i wizjoner. Jednym słowem – artysta totalny, jeden z najbardziej ekspresyjnych na świecie”.

Do studia TVP Kultura zaprasza również żonę artysty - Ewę Piasecką-Maksymiuk i przyjaciół, pianistów Ewę Osińską i Janusza Olejniczaka, scenarzystkę filmu „Maksymiuk. Koncert na dwoje” Marię Nockowską, skrzypków Krzysztofa Jakowicza i Grzegorza Kozłowskiego, dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemara Dąbrowskiego oraz dziennikarza muzycznego Adama Rozlacha. Rozmówcy uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą m.in. o współpracy i przyjaźni z Jerzym Maksymiukiem, o jego „boskiej” twórczości, ciekawej karierze oraz niespotykanej charyzmie i energii. Jak sam o sobie mówi: „Niewątpliwie jestem człowiekiem Wschodu. Bywam raptowny, szczery do bólu. Mam dobre serce, ale w pracy bliżej mi do diabła niż anioła...”.

Po spotkaniu z Maestro wyemitujemy koncert inauguracyjny Muzycznego Festiwalu w Łańcucie z 2005 roku, podczas którego zaprezentowany został cykl pieśni „Czerwony księżyc”. Wykonawczynią partii solowej jest Iwona Hossa, jedna z czołowych sopranistek Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Premiera „Niedzieli z... Jerzym Maksymiukiem” w TVP Kultura, 15 grudnia o godz. 17:15.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Gold Combo UHD 4K S2X - wersja uznanego...

459 zł Więcej...

Moduł Conax Smit + karta nc+ TNK 1m

Karta startowa TNK Mix na 1 miesiąc + do kompletu...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...
reklama