reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4 mln dol. za piracki dostęp do filipińskiego kanału

dodano: 2019-12-13 17:09 | aktualizacja: 2019-12-14 15:14
autor: HP | źródło: broadbandtvnews/manilatimes/msn.com

1700 cuts technology piractwo 360px.jpg Filipiński nadawca telewizyjny ABS-CBN złożył pozew do amerykańskiego sądu federalnego w Teksasie w wysokości 4 mln dol. przeciwko rezydentowi stanu Teksas w USA, który oferował usługę transmisji strumieniowej za rzekome piractwo treści za pośrednictwem nielegalnych dekoderów i streamingu. To jeden z najwyższych pozwów związanych z piractwem dotyczącym nielegalnego streamingu.

satkurier.pl
1700 cuts technology piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W pozwie ABS-CBN twierdzi, że mieszkaniec Teksasu Anthony Brown promował i sprzedawał zmodyfikowane nielegalne dekodery za pośrednictwem różnych stron Facebooka obsługiwanych przez Browna i jego firmę 1700 Cuts Technology, które umożliwiły kupującym dostęp do programów na żywo ABS-CBN bez ponoszenia odpowiednich opłat za takie usługi. Strony na Facebooku wykorzystywane do promowania nielegalnych dekoderów zawierały dwie osobiste strony profilu i stronę biznesową „Lifeforgreatness.com” (która nadal działa!).

- Usługa „nie była w żaden sposób licencjonowana ani powiązana z ABS-CBN” - powiedział asystent wiceprezes ABS-CBN i szef globalnej organizacji antypirackiej Elisha Lawrence.

- To, co robią piraci, to dosłownie okradanie z tego ekosystemu twórców treści, udawanie, że są właścicielami treści i oszustwa klientów, zarabiając na nich. ABS-CBN jest zaangażowany w ich powstrzymanie i postawienie przed wymiarem sprawiedliwości - powiedział Jun Del Rosario, dyrektor zarządzający firmy w Ameryce Północnej i Łacińskiej.


Lawrence powiedziała, że jedynymi oryginalnymi usługami abonamentowymi ABS-CBN są filipiński kanał TFC (The Filipino Channel) w kablu i satelity, IPTV i TFC.tv.

Warto przypomnieć, że w maju ubiegłego roku ABS-CBN złożyła również pozew w wysokości 5 mln dol. kanadyjskich przeciwko Dazcon Inc. z siedzibą w Ontario.

Źródło: broadbandtvnews.com  manilatimes.net 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...