reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Serialowe nowości HBO i HBO GO w roku 2020

dodano: 2019-12-15 22:30 | aktualizacja: 2019-12-16 10:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia/satkurier.pl

HBO logo Seriale „Dorwać Małego” (sezon 3.), „Nowy papież”, „Outsider”, „Przystań” (sezon 2.), „Avenue 5”, „Pohamuj entuzjazm” (sezon 10.), „Babylon Berlin” (sezon 2.), „McMillions”, „Spisek przeciwko Ameryce”, „Dzień trzeci”, „Run”, „To wiem na pewno”, „The Undoing”, „Perry Mason”, „Industry”, „Kraina Lovecrafta”, „W potrzebie” (sezon 4.), „Genialna przyjaciółka” (sezon 2.), „Kontra” (sezon 7.), „Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” (sezon 7.), „Westworld” (sezon 3.), „Niepewne” (sezon 4.), „Pokój 104” (sezon 4.), „Los Espookys” (sezon 2.), „Barry” (sezon 3.), „Prawi Gemstonowie” (sezon 2.), „Cudotwórcy: Wieki ciemne”, „Kidding” (sezon 2.), „Zero Zero Zero”, „Patria”, „Björnstad”, „Kamikaze” i „Odwilż” to premiery kanału HBO i serwisu HBO GO w 2020 roku

HBO


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, 2020 rok w HBO GO będzie wypełniony zarówno nowymi serialami HBO, jak i nowymi sezonami seriali. Będą wśród nich produkcje amerykańskie oraz europejskie.

Rok rozpocznie się od takich premier jak „Nowy papież”, czyli kontynuacji serialu „Młody papież” w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina, historii rozgrywającej się za murami Watykanu. W rolach głównych wystąpią Jude Law oraz John Malkovich. Swoją premierę będzie też miał najnowszy sezon wyróżnionego tegoroczną Europejską Nagrodą Filmową serialu „Babylon Berlin”. Styczeń to także zupełnie nowe historie produkcji HBO, takie jak „Avenue 5” - komedia, w której Hugh Laurie zagra kapitana turystycznego statku kosmicznego, oraz „Outsider” - serial na podstawie bestsellerowej powieści Stephena Kinga. 

Kolejne miesiące roku 2020 przyniosą nowe premiery w wielu gatunkach filmowych. Będą to między innymi produkcje komediowe, obyczajowe, dokumentalne, horrory, thrillery; historie na podstawie powieści czy oryginalnych scenariuszy. 

Sporo nowych serial opartych będzie na bestsellerowych książkach. Widzowie znajdą wśród nich „Spisek przeciwko Ameryce”, czyli serialową adaptację powieści Philipa Rotha, której twórcami są David Simon oraz Ed Burns. Będzie też „To wiem na pewno” - na podstawie nagradzanej powieści Wally Lamb o tym samym tytule - rodzinna saga przedstawiająca dwie równolegle historie życia identycznych braci bliźniaków (w tej podwójnej roli Mark Ruffalo) oraz „The Undoing” - miniserial na podstawie książki Jean Hanff Korelitz w Polsce wydanej pod tytułem „Nie chciałaś wiedzieć”. To historia odnoszącej sukcesy terapeutki, której życie zostaje wywrócone do góry nogami. W rolach głównych serialu wystąpią Nicole Kidman oraz  Hugh Grant, partnerować im będzie Donald Sutherland. Kolejną nową produkcją HBO będzie „Perry Mason” - miniserial obyczajowy oparty na postaciach z powieści, której autorem jest Erle Stanley Gardner (producentem wykonawczym serialu jest Robert Downey Jr.) oraz „Lovecraft Country” na podstawie powieści o tym samym tytule z 2016 roku autorstwa Matta Ruffa.

Fanów produkcji „true crime” zainteresuje pewnie serial dokumentalny, za produkcję którego odpowiada Mark Wahlberg - „McMillions”. Będzie to prawdziwa historia byłego policjanta, który sfałszował wielkiej loterię „Monopoly” w McDonald’s.

W produkcji jest również nowy serial w reżyserii Leny Dunham - „Industry”. Tym razem zabierze ona widzów w świat międzynarodowych finansów, widziany oczami ambitnych dwudziestokilkulatków, którzy będą musieli odnaleźć się w pełnym seksu, narkotyków i walki o własne ego świecie. Kolejnym nowym tytułem będzie też serial koprodukcji HBO i SKY „Dzień trzeci”, w którym Jude Law zagra Sama - mężczyznę, który trafia na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii i wchodzi w trudną relację z grupą tamtejszych wyspiarzy. Fanów Phoebe Waller-Bridge ucieszy na pewno wiadomość, że wystąpi ona w serialu serial autorstwa Vicky Jones „Run”. To opowieść o Ruby, kobiecie prowadzącej dość monotonne życie, która pewnego dnia dostaje SMSa od swojej dawnej miłości z namową do wypełnienia młodzieńczego przyrzeczenia.

Obecnie trwają także prace nad nowymi europejskimi serialami HBO. Jest wśród nich między innymi hiszpańska „Patria” - adaptacja bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Historia osadzona w Kraju Basków toczy się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat, a tłem wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji Euskadi Ta Askatasuna (ETA). Innymi produkcjami są również: „Björnstad” - szwedzki serial, na podstawie bestsellerowej powieści Fredrika Backmana pod tytułem „Beartown”, czyli opowieść o niewielkim miasteczku, tajemnicach, które tworzą w nim podziały oraz ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości, oraz „Kamikaze” - duński serial podstawie powieści Erlenda Loe pod tytułem „Muleum” o dziewczynie, która traci całą rodzinę w katastrofie lotniczej i szukając celu w życiu, wyrusza w podróż po świecie. W produkcji jest również najnowsza produkcja realizowana w Polsce - serial w reżyserii Xawerego Żuławskiego „Odwilż” na podstawie scenariusza Marty Szymanek.

2020 rok w ofertach kanału HBO i serwisu HBO GO:

„Dorwać Małego” 3 („Get Shorty” 3)
emisja: od wtorku, 7 stycznia 2020 roku

Trzeci sezon serialu przedstawiającego perypetie płatnego zabójcy, który chce zostać producentem w Hollywood. W rolach głównych ponownie Chris O'Dowd oraz Ray Romano (więcej tutaj).

„Nowy papież” („The New Pope”)
emisja: od piątku, 10 stycznia 2020 roku

Kontynuacja serialu pod tytułem „Młody papież” w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina rozgrywająca się za murami Watykanu. Produkcja ponownie zagłębia się w kulisy działania Stolicy Apostolskiej, koncentrując się między innymi na naturze ludzkich pragnień, odkrywając przywary i słabości osób posiadających władzę oraz złożony charakter współczesnej wiary. W głównych rolach w kontynuacji „Młodego papieża” występują Jude Law oraz John Malkovich (więcej tutaj).

„Outsider” („The Outsider”)
emisja: od poniedziałku, 13 stycznia 2020 roku

W miejskim parku znalezione zostaje okaleczone ciało 11-letniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców jednoznacznie prowadzą na trop jednego z najpopularniejszych mieszkańców Flint City. Jest nim Terry Maitland - trener Little League, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch dziewczynek. Prowadzący sprawę detektyw Ralph Anderson, którego syn niegdyś grał w drużynie podejrzanego, zarządza szybkie i publiczne aresztowanie. Co prawda Maitland ma alibi, ale Anderson i prokuratura wkrótce dodają nowy dowód. Ich wersja wydaje się być nie do podważenia. W rolach głównych w serialu występuję: Ben Mendelsohn, Jason Bateman, Cynthia Erivo, Bill Camp i Paddy Considine.

„Przystań” 2 („The Pier” 2)
emisja: od piątku, 17 stycznia 2020 roku

Dalsze losy Alexandry, uznanej architektki, która po zagadkowej śmierci swojego męża odkrywa, że prowadził on podwójne życie u boku innej kobiety.

„Avenue 5” („Avenue 5”)
emisja: od poniedziałku, 20 stycznia 2020 roku

Nowy serial HBO to komedia rozgrywająca się w świecie przyszłości, kiedy układ słoneczny stoi przed ludźmi otworem a turystka kosmiczna rozwija się w najlepsze. Hugh Laurie występuje jako kapitan, pod dowództwem którego nic nie może pójść źle. W pozostałych rolach występują: Josh Gad, Zach Woods, Nikki Amuka-Bird i Rebecca Front.

„Pohamuj entuzjazm” 10 („Curb Your Enthusiasm” 10)
emisja: od poniedziałku, 20 stycznia 2020 roku

Dziesiąty sezon wielokrotnie nagradzanego serialu HBO, którego bohaterem jest neurotyczny Larry David jako Larry David. Neurotyczna osobowość Larry’ego (Larry David) przysparza mu wielu kłopotów. Mężczyzna nie potrafi odnaleźć się w najprostszych codziennych sytuacjach. Problemem staje się dla niego zrobienie zakupów czy zapłacenie rachunków. Jest niezdarny i nietaktowny, i tylko jemu przytrafiają się rzeczy, które nie przytrafiłyby się nikomu innemu (więcej tutaj).

„Babylon Berlin” 2 („Babylon Berlin” 2)
emisja: od piątku, 24 stycznia 2020 roku

Wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową 2019 serial powraca z nowym sezonem. Inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter mają wyjaśnić sprawę gwałtownej śmierci aktorki. Akcja serial rozpoczyna się 1929 roku, więc w Berlinie obserwujemy coraz większe napięcie społeczne i powtarzające się prowokacje. Fabuła jest inspirowana powieścią Volkera Kutschera (więcej tutaj i tutaj).

„McMillions” („McMillions”)
emisja: w 2020 roku

Serial dokumentalny HBO przedstawiający nieprawdopodobną acz prawdziwą historię byłego policjanta, który jako audytor bezpieczeństwa sfałszował wielką loterię „Monopoly” w McDonald’s. Przez dekadę ukradł w ten sposób miliony dolarów i zbudował przy tym rozległą sieć wspólników w całych Stanach Zjednoczonych Ameryki. Za produkcję odpowiada Mark Wahlberg.

„Spisek przeciwko Ameryce” („The Plot Against America”)
emisja: w 2020 roku

Adaptacja powieści Philipa Rotha; alternatywna historia Ameryki opowiedziana z perspektywy żydowskiej rodziny robotniczej mieszkającej w New Jersey. Fabuła podąża za rodziną w czasie, gdy obserwują oni rozwój kariery politycznej Charlesa Lindbergha - bohaterskiego lotnika i ksenofobicznego populisty zarazem, który zostaje prezydentem. Jego rządy coraz bardziej zaczynają zmierzać w stronę faszyzmu. W produkcji wystąpią: John Turturro, Winona Ryder, Zoe Kazan, Morgan Spector, Anthony Boyle i Caleb Malis

„Dzień trzeci” („The Third Day”)
emisja: w 2020 roku

Podzielona na dwie oddzielne części sześcioodcinkowa odcinkowa produkcja HBO. Przedstawia historię Sama, który trafia na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Mężczyzna spotyka tam grupę wyspiarzy, których głównym celem jest za wszelką ceną zachowanie dotychczasowych tradycji. W serialu wystąpią: Jude Law, Naomie Harris, Katherine Waterston oraz Emily Watson.

„Run” („Run”)
emisja: w 2020 roku

Serial autorstwa Vicky Jones (Crashing, Fleabag) opowiada o Ruby, kobiecie prowadzącej dość monotonne życie. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia dostaje SMS-a, którego nadawca nakłania ją do wypełnienia młodzieńczego przyrzeczenia będącego zarówno obietnicą prawdziwej miłości, jak i redefinicji własnego „ja”. Pytanie, czy Ruby porzuci swoje dotychczasowe życie i wyruszy w podróż ze swoją starą miłością. W obsadzie znaleźli się: Phoebe Waller-Bridge, Merrit Wever, Domhnall Gleeson.

„To wiem na pewno” („I Know This Much Is True”)
emisja: w 2020 roku

Rodzinna saga przedstawiająca dwie równolegle historie życia identycznych braci bliźniaków (w tej podwójnej roli Mark Ruffalo). W opowieściach tych przelatać się będą zdrada, poświęcenie i przebaczenie a wszystko na tle Ameryki XX wieku. W pozostałych rolach wystąpią: Melissa Leo, Rosie O‘Donnell, Kathryn Hahn oraz Juliette Lewis. Scenariusz i reżyseria Derek Cianfrance („Blue Valentine”). Serial na podstawie nagradzanej powieści Wally Lamb o tym samym tytule.

„The Undoing” („The Undoing”)
emisja: w 2020 roku

Miniserial produkcji HBO na podstawie książki autorstwa Jean Hanff Korelitz w Polsce wydanej pod tytułem Nie chciałaś wiedzieć. Grace Sachs żyje tak, jak zawsze chciała. Odnosi sukcesy jako terapeutka, kończy właśnie swoją pierwszą książkę. Prywatnie ma oddanego męża i synka. Jednak kilka tygodni przed opublikowaniem jej książki nagle jej życie zostaje wywrócone do góry nogami - znika jej mąż, który nie był tym, za kogo go uważała, a na domiar złego sprawa ma charakter publiczny. Grace musi zbudować swój świat na nowo. Twórcą tej produkcji jest David E. Kelley (Wielkie kłamstewka), za reżyserię odpowiada Susanne Bier. W rolach głównych wystąpią Nicole Kidman oraz  Hugh Grant, partnerować im będzie Donald Sutherland (więcej tutaj)

„Perry Mason” („Perry Mason”)
emisja: w 2020 roku

Miniserial obyczajowy oparty na postaciach z powieści, której autorem jest Erle Stanley Gardner. Historia osadzona w 1932 roku w Los Angeles przedstawi losy słynnego prawnika Perry'ego Masona - żyjącego od wypłaty do wypłaty i pracującego w roli marnie opłacanego prywatnego detektywa. Masona przez cały czas prześladują wspomnienia wojenne z Francji i cierpienie z powodu rozbitego małżeństwa. W rolach głównych wystąpią: Matthew Rhys, Tatiana Maslany, John Lithgow, Chris Palk, Shea Whigham. Producentem wykonawczym serialu jest Robert Downey Jr.

„Industry” („Industry”)
emisja: w 2020 roku

Serial obyczajowy w reżyserii Leny Duhnam („Dziewczyny”); dzięki produkcji widz zanurzy się w świat międzynarodowych finansów, widziany oczami ambitnych dwudziestokilkulatków walczących o zabezpieczenie swojej przyszłości. Serial opowie o grupie młodych absolwentów, którzy rywalizują ze sobą o stałą pracę i stanowiska w jednym z najlepszych banków inwestycyjnych w Londynie. Wkrótce granice między byciem kolegą, przyjacielem, kochankiem i wrogiem zaczną się zacierać, a zanurzeni w kulturze firmowej młodzi ludzie zaczną definiować swoje relacje poprzez seks, narkotyki i ego, tak sami jak i poprzez umowy czy dywidendy. W obsadzie znaleźli się: David Jonsson, Nabhaan Rizwan i Sinna Mogul.

„Kraina Lovecrafta” („Lovecraft Country”)
emisja: w 2020 roku

Serial na podstawie powieści z 2016 roku autorstwa Matta Ruffa. Historia opowiada o 25-letnim Atticusie Blacku, który wraz ze swoją przyjaciółką Letitją oraz wujem Georgem wyrusza w podróż przez Amerykę lat 50-tych, aby odnaleźć swojego zaginionego ojca. Zaczyna się walka m.in. przetrwanie i przezwyciężenie rasistowskiego terroru białej Ameryki. Pomysłodawcami są J. J. Abrams oraz Jordan Peele („Uciekaj!”), a w rolach głównych wystąpią: Jonathan Mayors, Jurnee Smollett-Bell, Michael Kenneth Williams i Elizabeth Debicki

„W potrzebie” 4 („High Maintenance” 4)
emisja: w 2020 roku

Czwarty sezon serialu z Benem Sinclairem w roli pociesznego dilera marihuany, który swoją pracę traktuje jak misję (więcej tutaj).

„Genialna przyjaciółka” 2 („My Brilliant Friend” 2)
emisja: w 2020 roku

Drugi sezon serialu oparty będzie na drugim tomie cyklu Ferrante pt. Historia nowego nazwiska. Wracamy do opowieści zaraz po ślubie Lili ze Stefano. Gdy dziewczyna rozpoczyna tę nową drogę życia, Lenù kontynuuje swoją edukację i karierę poza dzielnicą (więcej tutaj)

„Kontra” 7 („Strike Back” 7)
emisja: w 2020 roku

Finałowa misja jednostki antyterrorystycznej Sekcja 20.

„Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem” 7 („Last Week Tonight with John Oliver” 7)
emisja: w 2020 roku

John Oliver, jedna z najzabawniejszych osobowości telewizyjnych, prezentuje w programie swój własny punkt widzenia na wiele społecznych, politycznych i egzystencjalnych kwestii (więcej tutaj).

„Westworld” 3 („Westworld” 3)
emisja: w 2020 roku

Zdjęcia do nowego sezonu realizowane były w Hiszpanii (w tym sceny osadzone w realiach II wojny światowej) oraz Singapurze (wizje przyszłości). W obsadzie ponownie wystąpią: Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Ed Harris, w nowym sezonie dołączą do nich: Aaron Paul, Vincent Cassel i Kid Cudi (więcej tutaj).

„Niepewne” 4 („Insecure” 4)
emisja: w 2020 roku

Czwarty sezon serialu komediowego HBO, którego bohaterką jest niepewna siebie młoda Afroamerykanka (więcej tutaj).

„Pokój 104” 4 („Room 104” 4)
emisja: w 2020 roku

Kolejny sezon oryginalnej opowieści o typowym amerykańskim pokoju hotelowym i jego co noc zmieniających się, nietypowych gościach. Serial autorstwa braci Jaya i Marka Duplassów (więcej tutaj)

„Los Espookys” 2 („Los Espookys” 2)
emisja: w 2020 roku

Kolejny sezon serialu komediowego pokazującego perypetie miłośnika horrorów i jego znajomych, którzy mają niecodzienny pomysł na biznes.

„Barry” 3 („Barry” 3)
emisja: w 2020 roku

Trzeci sezon nagradzanego serialu komediowego z Billem Haderem w roli głównej o perypetiach niskobudżetowego płatnego zabójcy, który niespodziewanie rozpoczyna przygodę z aktorstwem w Los Angeles (więcej tutaj).

„Prawi Gemstonowie” 2 („The Rightous Gemstones” 2)
emisja: w 2020 roku

Drugi sezon opowieści o światowej sławy rodzinie teleewangelistów, których chciwość i działalność charytatywna idą od lat w parze - wszystko oczywiście w imię wyższych wartości. Serial HBO autorstwa Danny’ego McBride’a (więcej tutaj).

„Cudotwórcy: Wieki ciemne” („Miracle Workers: Dark Ages”)
emisja: w 2020 roku

Antologia serialowa z Danielem Radcliffem oraz Stevem Buscemi w rolach głównych. Akcja nowego sezonu rozgrywać się będzie w czasach średniowiecza.

„Kidding” 2 („Kidding” 2)
emisja: w 2020 roku

Nagrodzony Złotym Globem Jim Carrey w drugim sezonie serialu po raz kolejny wciela się w rolę Jeffa - znanego jako Pan Pickles - legendarnego prezentera dziecięcych programów telewizyjnych, który przeżywa kryzys (więcej tutaj).

„Zero Zero Zero” („Zero Zero Zero”)
emisja: w 2020 roku

Serial kryminalny będący adaptacją bestsellerowej powieści Roberto Saviano wydanej w Polsce pod tytułem „Zero zero zero”. Jak kokaina rządzi światem. Ładunek kokainy przemycany jest z Ameryki Południowej do Europy

„Patria” („Patria”)
emisja: w 2020 roku

Adaptacja bestsellerowej powieści Fernando Aramburu. Za scenariusz oraz produkcję odpowiada Aitor Gabilondo, natomiast za reżyserię nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Pablo Trapero oraz laureat nagrody Goya Félix Viscarret. Historia osadzona w Kraju Basków toczy się na przestrzeni przeszło trzydziestu lat. Tłem wydarzeń są działania terrorystyczne separatystycznej organizacji ETA

„Björnstad” („Björnstad”)
emisja: w 2020 roku

Szwedzki serial produkcji HBO Europe, na podstawie bestsellerowej powieści Fredrika Backmana pod tytułem „Beartown”. „Björnstad” to opowieść o nadziei, która jednoczy niewielką społeczność, tajemnicach, które tworzą w niej podziały, ludzkiej odwadze, by sprzeciwić się większości i konsekwencjach wychowywania chłopców. Miasteczko Björnstad tętniło kiedyś życiem, ale teraz zarastają je drzewa. Lokalna młodzieżowa drużyna hokejowa ma duże szanse by wygrać półfinał krajowego turnieju i wszystkie nadzieje spoczywają teraz na nastoletnich barkach. Jest to dla nastolatków wielkie obciążenie, które staje się katalizatorem dramatycznych wydarzeń. W wyniku aktu przemocy młoda dziewczyna jest w szoku, a w miasteczku panuje chaos. Wysuwane oskarżenia zataczają coraz szersze kręgi i obciążają po kolei wszystkich mieszkańców.

„Kamikaze”
emisja: w 2020 roku

Na podstawie powieści Erlenda Loe pod tytułem „Muleum”. Julie otrzymuje ostatnią wiadomość SMS od swojego ojca. Kilka sekund później jej rodzice i starszy brat giną w katastrofie lotniczej w Ugandzie. Dziewczyna zostaje sama w gigantycznej rezydencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, o czym inni mogą tylko marzyć: jest młoda, piękna i bogata - bardzo bogata. Utrata całej rodziny pogrąża ją w rozpaczy, a ona sama zostaje zmuszona do podjęcia próby znalezienie jakiegokolwiek powodu, aby żyć dalej. 

„Odwilż”
emisja: w 2020 roku

Reżyseria: Xawery Żuławski, scenariusz: Marta Szymanek, 6 odcinków. Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lody na powierzchnię wypływa ciało młodej dziewczyny. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę? Te pytania i poszukiwanie odpowiedzi na nie będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę.
 
Evan Rachel Wood w serialu „Westworld”, foto: WarnerMedia
Evan Rachel Wood w serialu „Westworld”, foto: WarnerMedia


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...